Тема програми: Виконання модельних зачісок різних типів
Тема уроку: оформлення волосся у зачіску
авангардного стилю
План уроку
Тема програми: «Виконання модельних зачісок різних типів»
Тема уроку: «Оформлення волосся в зачіску авангардного стилю»
Мета уроку:
а) навчальна мета:
- застосування знань, вмінь і навичок при виконанні модельних зачісок
- розробка та моделювання зачісок;
виконання зачіски згідно з інструкційно-технологічними картами;
організація самооцінювання навчальних досягнень учнів
б) розвиваюча мета:
- розвиток творчого та технологічного мислення при виконанні самостійних практичних завдань
(робіт з інструкційно-технологічними картами).
в) виховна мета:
- виховання в учнях професійної культури в спілкуванні з клієнтом, дбайливе ставлення до
інструментів та відповідальність за результат виконаних завдань
застосовувати прийоми контролю та самоконтролю
розвити якості особистості:працелюбність, охайність, активність
Тип уроку: урок комплексного застосування знань, умінь і навичок при виконанні
Навчально-виробничих робіт
Вид урок: урок-конкурс професійної майстерності
Дидактичне забезпечення: слайди- текст з темою та метою уроку «Оформлення волосся в зачіску авангардного стилю», слайди з різновидами стилю, електронний плакат «Охорона праці під час виконання модельної зачіски», слайд « Інструкційні вказівки», слайд « Послідовність виконання авангардної зачіски», слайд « Відомі перукарі та їх зачіски», навчальний фільм «Оформлення волосся в зачіску авангардного стилю», критерії оцінювання знань, вмінь та навичок ,картки-завдання, інструкційно – технологічні картки, слайд «загальна послідовність виконання авангардної зачіски», таблиці спостережень, слайд – дебрифінг, слайд – оцінювання учнів, слайди-домашнє завдання.
Матеріально - технічне забезпечення:
Інструменти | пристосування | матеріали | білизна |
Щипці «гофре» | Шпильки | Лак | Пеньюар |
Гребінець з гострою ручкою «хвостик» | Затискачі | Комірці | |
Гребінець для начісування волосся(гребінець з ручкою-«вилочкою») | резинки | ||
невидимки | |||
прикраси |
Міжпредметні зв'язки: перукарська справа, матеріалознавство, охорона праці
Перелік практичних завдань: розробка та самостійне виконання модельних зачісок різних типів
Список основної і додаткової літератури: Сілаєва І.Є., Шевчук С.С. “Сучасний урок у професійній школі: проектування, організація, аналіз”, Горбатюк Н.А.,О.І.Зінченко,Г.І.Откидач,
Стрельченко Г.М. “Основи перукарської справи”
Методична мета — розвиток логічності, аналітичності та критичності мислення учнів в процесі комплексного застосування набутих умінь і навичок.
Структура уроку:
I Організаційна частина-5 хв.
II Вступний інструктаж - 40 хв.
ІІІ Поточний інструктаж – 265 хв.
IV Заключний інструктаж - 30 хв.
Хід уроку
I Організаційна частина – 5 хв.:
перевірка наявності учнів;
перевірка готовності учнів до уроку;
допуск з техніки безпеки.
II Вступний інструктаж – 40хв. :
1. Актуалізація знань:
повідомлення теми і програми уроку;
цільова установка проведення уроку;
перевірка опорних знань, умінь та навичок учнів із теми « Виконання модельної зачісок»
демонстрація електронного плакату «охорона праці під час виконання авангардної зачіски»
пояснення характеру і послідовності роботи учні на уроці;
2. Викладання нового матеріалу:
повідомлення про передовий досвід виконання модельних зачісок.
повідомлення нової навчальної інформації – інструкційні вказівки, щодо оформлення волосся в зачіску авангардного стилю
показ нових прийомів трудової діяльності – показ та пояснення майстром технологічного процесу виконання авангардної зачіски з демонстрацією слайдів
опитування учнів і пробне виконання ними нових прийомів укладання валиків, показаних майстром;
відповідь майстра на запитання учнів
Демонстрація навчального фільму «Оформлення волосся в зачіску авангардного стилю».
повідомлення учнів про можливі помилки, їх причини та способи запобігання при виконанні авангардної зачіски
ІІІ Поточний інструктаж –25 хв..:
видання завдань для самостійної роботи учнів та пояснення алгоритму їх виконання;
розподіл учнів по робочих місцях;
повідомлення про критерії оцінювання виконаних авангардних зачісок;
цільові обходи майстра робочих місць учнів з метою надання їм своєчасної допомоги з виконання авангардних зачісок і запобігання помилок;
проведення майстром виробничого навчання групового поточного інструктування учнів.
IV Заключний інструктаж – 30 хв..:
проведення дебрифінгу
аналіз діяльності учнів та пропозиція засобів по усуненню помилок у процесі всього уроку;
cамооцінювання діяльності учнів;
повідомлення та обґрунтування оцінок;
видача домашнього завдання.
прибирання робочих місць.



























































