Виховний захід, який має на меті ознайомити учнів із поняттями і законами доброти, честі, справедливості,формувати у школярів найвищі людські цінності: ввічливість, милосердя, людську гідність, чуйність, любові і поваги до ближнього; виховувати почуття людської гідності, бажання духовно вдосконалюватися; розвивати творчу уяву, мислення, пізнавальний інтерес.
Тема: Від серця до серця хай йде доброта
Мета: Розширити знання учнів про доброту, її значення в
житті людини; формувати ціннісне ставлення до оточуючих:
почуття чуйності і доброзичливості; виховувати потребу
дітей у здійсненні добрих вчинків, у вияві милосердя,
людяності, шанобливого ставлення до старших.
Обладнання: Квіти, дерево Добра, поштова
скринька, звуко - записи пісень
«А я бажаю вам добра», « Промінчики добра», «Все золото світу»
« Мені наснилась рідна хата» прислів’я про добро,
презентація.
Хід виховного заняття
Живи, добро звершай!
Та нагород за це не вимагай!
Лиш в добро і вищу правду віра
Людину відрізня від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра!
Сьогодні ми будемо говорити про милосердя, доброту. «Милосердя і доброта – два крила, на яких тримається людство».. Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердечність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі і біді – це в характері нашого народу.
У світі завжди є добро і зло, як біле й чорне, тепле і холодне. І це треба розуміти та відчувати щастя від добра і загрозу від зла. Головне, щоб кожна людина зрозуміла всім єством, збагнула розумом і серцем, що у світ треба нести доброту, тепло, світло, щоб більше у ньому стало щастя і радості, і не можна нікому ніколи робити зла, щоб менше стало сліз, біди і горя. Дитині з раннього віку необхідно зрозуміти, які її дії приносять радість і щастя іншим, а які несуть кривду і незадоволення. І про це потрібно постійно говорити, наголошувати, щоб з’явилися стійкі переконання, що у світ треба нести добро, любов, щастя і радість, і завжди жити з добротою в серці. Добра людина — це неначе сонце, що несе людям світло і тепло, а значить щастя і радість.
Казав мудрець: живи, добро звершай,
Нагород за це не вимагай.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра!
Як би життя не летіло-
днів своїх не жалій,
Роби добру справу
Заради щастя людей.
Щоб серце палало,
А не жевріло в імлі,
Роби добру справу-
Тим живемо на землі.
Я хочу, щоб всі сміялися,
Щоб мрії завжди збувалися,
Щоб дітям снилися радісні сни.
Щоб ранок добрим був,
Щоб мама не сумувала,
Щоб у світі більше не було війни.
Від рідного дому дитину
Веде у широкий світ
Ота єдина стежина,
Що дарує красу і світ.

















