Виховний захід "Небезпека від вогню"

Опис документу:
Вивчаються основні правила пожежної безпеки, розвивається в учнів вміння викликати пожежну команду в разі пожежі.Виховується інтерес до професії пожежника. Вивчаються основні правила пожежної безпеки, розвивається в учнів вміння викликати пожежну команду в разі пожежі.Виховується інтерес до професії пожежника.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Виховний захід

Небезпека від вогню.

Мета: З'ясувати основні причини виникнення пожеж; вивчити основні правила пожежної безпеки і закріпити знання та вміння викликати пожежну команду та засвоїти порядок дій у випадку виникнення пожежі; сприяти розвитку творчого мислення, уяви, уваги; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє, здоров'я, майно, повагу та інтерес до професії пожежного.

  1. Створення ігрової проблемної ситуації.

Діти я отримала загрозливого листа, але не знаю, хто його написав. Може ви здогадались? Якщо ви не відгадаєте мої загадки, то я палю школу і всі будинки. А загадки мої такі: Хто я такий? Де я ховаюся? Як мене перемогти? Діти, як видумаєте, хто такий злий ? (Це злий Вогонь).

І як я сама не здогадалась, що це злий Вогонь. Друга загадка - де він ховається? (Сірники, запальнички, новорічні хлопавки, свічки, бенгальський вогонь, вогонь у печі і т.д.).

А тепер найголовніше - здогадатися, як перемогти злий Вогонь, не дати йому вирватися на волю. Наша України велика і щедра на багатства примножуються щоденно спільною працею мільйонів людей. Усе це необхідно пильно і постійно оберігати від вогню. Але трапляються непоодинокі випадки, коли від дитячих пустощів з вогнем, від порушення елементарних протипожежних правил виникають пожежі. І в такому випадку ми звертаємось по допомогу, дзвонимо (01), в пожежну охорону. Дуже давно люди не вміли добувати вогонь. Траплялося, що під час грози блискавка запалювала дерево. Поки воно горіло, люди грілись готували їжу, а якщо вогонь згас то запалити його ніхто не вмів. Пізніше вогонь добували тертям однієї палички об іншу, каменя об камінь. Вогонь завжди потрібний людям, сила вогню дуже велика. Але на жаль, вогонь приносить людям не тільки добро.

Так, але пожежа сама собою не виникає. Причиною виникнення є неправильна поведінка людини з вогнем. Я вже кілька разів вживала слово “пожежа”. А чи знаєте, ви яка, різниця, між вогнем і пожежею. (Вогонь можна загасити заливши водою, засипати піском. А коли ми не в змозі без допомоги пожежних дати раду горінню - то це вже пожежа). А як ви думаєте від чого може виникнути пожежа?

Основні правила пожежної безпеки.

  • як запалив сірника може трапитись біда.

  • від вогню ти не ховайся, а тікай і клич людей.

  • 01 ти викликай і адресу свою дай.

  • даремно пожежних не викликай.

Гра “Телефон”1 01 (Учні вчаться викликати пожежних, чітко називати свою адресу).

Пожежа від нагрівальних та електропобутових приладів. Крім сірників дуже небезпечними є нагрівальні та електропобутові прилади, які ви маєте вдома. Одним із небезпечних електроприладів є праска, з нею треба поводитися особливо обережно. Вона повинна стояти на металевій чи керамічній підставці. Її не слід перегрівати і не забувати вимикати з розетки після закінчення прасування. Так само не можна виходити на вулицю, залишивши увімкненим телевізор, чи дивитися його у відсутності дорослих. Також необхідно вміло користуватися газовою плитою. Слід пам'ятати, що газ не тільки горить, він отруйний і вибухонебезпечний. Не можна сушити білизну.

Вогню боятися не треба,

Якщо порядок в домі в тебе

Якщо працюють справно, речі

Магнітофони, праски, печі

І телевізор, й газплита –

Пожежа в дім не завіта!

Якщо підете в гості з дому

Надовго до своїх знайомих

Про газ та струм не забувайте:

Ретельно все перевіряйте,

Без нагляду не залишайте

І прилади всі вимикайте.

Якщо в сім'ї маленькі діти

Уміють сірники палити,

То пустощі з вогнем завжди

Призвести можуть до біди.

Дітей самих не покидайте

І сірники від них ховайте.

Якщо колись в якусь годину

Ви десь помітили жарину –

Її ви швидко погасіть,

Бо з іскри може все згоріть

Всі знайте вимоги пожежні

І будьте пильні й обережні!

У час коли пожежа в раз

Здійметься на очах у вас,

Не панікуйте і завчасно

Придбайте справжній вогнегасник

Лиш той, хто про безпеку дбає,

Проблем з пожежами не має!

У світі безліч речовин –

І спирт, і гас, також бензин –

Одну загальну рису мають:

Ці речовини пам'ятайте

Й подалі від вогню ховайте!

Конкурс “Врятувати вірних друзів».

У намальованому крейдою квадраті (1,5 мх1,5 м) розставляють іграшки (10-15 штук). Одному з учасників зав'язують очі, пояснюючи, що в кімнаті, де знаходяться вірні друзі - іграшки, виникла пожежа, очі застилає дим, погано видно. За сигналом ведучого учасник конкурсу прагне схопити як найбільше іграшок, що винести їх з палаючої квартири. Після цього ті самі дії виконує наступний учасник. Перемагає той, хто врятує більше іграшок за такий самий час.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн