До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
5
міс.
2
9
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Виховний план на тему:" Підлітковий вік радість чи смуток.»"

Опис документу:
Підлітковий вік радість чи смуток.Будь-якій дитині з будь-якої сім'ї в будь-якій країні в першу чергу потрібна батьківська любов. Впевненість у тому, що хтось любить її від усього серця, абсолютно безкорисливо. Так можуть тільки батьки

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Виховний план на тему: «Підлітковий вік радість чи смуток.»

[Введите имя автора]

Підлітковий вік радість чи смуток.

Адже саме цей відрізок від 12 до 16 років здавна іменують вибухонебезпечним, ранимим, важким, кризовим, перехідним і навіть доленосним. Період між дитинством і юністю, коли приходить закоханість, але ще ніхто з них не знає що це таке. Коли змінюється фігура, але всі вони соромляться своєї краси, бо не знають добре це чи погано.

Розлучившись з рожевим дитинством і перебуваючи на роздоріжжі, підліток прагне швидше стати дорослим, намагається порвати з жорстким контролем сім'ї та школи, прагне до самостійності, активно шукає себе, причому методом проб і помилок.

Фізичний розвиток, статеве дозрівання, що відбуваються в цьому віці, підкріплюють відчуття дорослості, а помилки, обумовлені соціальною незрілістю, відповідне до нього ставлення дорослих, - постійно і безжально відкидають його до дитинства. Вікова драма штовхає його до конфлікту з дорослими, відходу від них, до згуртування з собі подібними, орієнтованості на їх оцінки

Ці оцінки дуже часто суперечать загальноприйнятим нормам поведінки і є проявами підліткового негативізму, що може привести до не дуже гарних наслідків.

Батьки роблять помилки у спілкуванні з дітьми та їх вихованні незалежно від свого віку, матеріального добробуту чи рівня освіти. Всі перераховані чинники, звичайно, теж мають свою силу, але будуть вже зовсім інші помилки.

Найтиповіші помилки у вихованні дітей:

1. «Кумир сім'ї»

Метою батьків стає задоволення всіх потреб дитини, прагнення позбавити її від будь-яких труднощів. Дитина в результаті стає егоцентричною, завжди бажає бути в центрі уваги, все бажане отримувати з легкістю, без особливих зусиль. При зіткненні з реальними життєвими труднощами вона виявляється, не в силах з ними впоратися.

2. Емоційне відкидання.

Мати або батько обтяжена дитиною, яка постійно відчуває це, особливо якщо в сім'ї є інша дитина, що отримує з боку більше уваги. Таке виховання сприяє розвитку підвищеної вразливості, чутливості та скритно- сті.

3. Жорстокі взаємини.

Жорстоке ставлення з суворими розправами за дрібні провини і непослух викликає у дитини страх перед батьками, жорстокість. З таких дітей нерідко виростають жорстокі люди.

4. Виховання вундеркінда.

Батьки прагнуть дати дитині якомога ширшу освіту, розвинути її, найчастіше уявні здібності. Крім навчання в школі, дитина займається музикою, іноземною мовою, спортом. Малюк постійно зайнятий, кудись поспішає. У таких випадках дитина позбавляється можливості брати участь у дитячих іграх, спілкуватися з однолітками. У нього протест проти такого режиму. Він прагне позбутися від надмірних навантажень, виконуючи їх формально. Така завантаженість сприяє розвитку підвищеної виснаженості нервової системи і тривожності.

Будь-якій дитині з будь-якої сім'ї в будь-якій країні в першу чергу потрібна батьківська любов. Впевненість у тому, що хтось любить її від усього серця, абсолютно безкорисливо. Так можуть тільки батьки.

І найголовніша, в будь-яких стосунках близьких людей - довіра.

Довіряйте своїй дитині і говоріть з нею з позиції дорослої людини, криком ви ніколи нічого не доб'єтеся. З криком і покаранням ви будете звичайною мамою і татом, а ви повинні стати дитині в цьому віці одним. Другом, з яким вона може поділитися своїми думками, проблемами, що хвилюють її.

Кожна дитина може вирости дуже хорошою людиною, якщо до неї комусь буде справа.

Підлітковий вік - найбільш вразлива і суперечлива пора в житті кожного з нас. Перші пошуки сенсу життя і власної індивідуальності, перші спроби знайти себе і утвердитися в суспільстві дорослих - все це відбувається в період, коли дитинство вже майже закінчилося, а доросле життя ще не почалося. І саме цей момент є чи не найважливішим на шляху розвитку особистості.

У підліткової кризи є певні психологічні і фізіологічні причини. Їх бажано знати кожному з батьків, щоб краще розуміти свою підростаючу дитину. 

Підлітковим віком психологи називають період з 10-11 до 18 років, коли прискорений фізичний розвиток дитини випереджає психологічний і соціальний. Ось чому підлітки стають більш дратівливими, образливими, нестриманими. 

Сміх підлітка легко переходить в сльози, стан абсолютного щастя, різко обриваючись за незначної причини, змінюється смутком. Навіть незначне подразнення здатне перерости в гнів і викликати напад агресії. 

Як правило, саме великий опір у підлітка викликає відчуття чогось нав´язуваного, того, що, на думку старших, укладається в загальноприйняті рамки пристойності і виховання (батьківська думка, стиль життя, поведінка). Підліток протестує тому, що не бажає бути відображенням, він хоче сам знайти свій шлях, пройти через власні помилки. 

Підліткам властиве критичне мислення: на будь-яке питання вони вимагають однозначної відповіді і оцінки (істина чи брехня, так чи ні). Ця особливість підліткової свідомості називається максималізмом і дуже критично сприймається нами, дорослими. 

Що робити, якщо підліток бунтує?

Не ідеалізуйте свій життєвий досвід, адже двох абсолютно однакових ситуацій не буває. Ваш досвід може допомагати вам, але підліткові його недостатньо. Ваше завдання не в тому, щоб дати дитині набір стереотипних установок на всі випадки життя, а в тому, щоб виховати в ній здатність самостійно вирішувати свої проблеми. 

Не намагайтеся вибрати друзів підлітку. Звичайно ж, ви хочете захистити його від поганої компанії, але, нав´язуючи нецікавих йому однолітків, ви тільки підштовхуєте його в компанію, яка вам не сподобається. Ваша наполегливість породжує протидію. Якщо ви дійсно відчуваєте симпатію до когось з оточення вашої дитини, просто скажіть їй про це. Будьте конкретними, позитивні якості тієї людини не повинні бути зведені до того, що вона «розумна і спокійна». Так само, якщо хтось викликає у вас сумніви, попросіть підлітка розповісти вам про ті якості, які йому подобаються в цій людині. Але говоріть про них без осуду, можливо, це ті якості, яких не вистачає вашій дитині. 

Не загострюйте увагу на невдачах. Підтримайте підлітка, навіть якщо у нього щось не виходить. Будь-якій людині неприємно зіштовхуватися з нагадуванням про власні промахи. 

Прислухайтеся до думки підлітка. Не пригнічуйте його бажання брати участь в обговоренні сімейних питань, адже він - особистість, що має повне право висловлювати свої думки та побажання, тим більше, якщо розмова стосується всієї родини та безпосередньо його. Вислухуючи його думку, не робіть йому формальної послуги. Заохочуйте прагнення підлітка відстоювати свою точку зору, сперечатися з вами, але аргументувати. Цим ви тренуєте його вміння чинити опір сумнівному впливу вулиці. 

Не перечте самі собі. Підліток це відчуває. Коли ви говорите йому, що він вже достатньо дорослий, щоб готувати їжу, допомагати батькам, виконувати певні обов´язки, а потім заявляєте, що він ще не настільки самостійний, щоб вирішувати, коли він повинен бути вдома і з ким зустрічатися, то це, щонайменше, несправедливо. З ваших суджень виходить, що він цілком дозрів для відповідальності, але абсолютно не готовий до свободи. Подібне викликає бунт, невдоволення і образу. Погляньте на ваші відносини - чи не виступаєте ви в ролі жорсткого диктатора? 

Спробуйте зрозуміти підлітка, а не підлаштувати під себе, адже ваше основне завдання - не маніпулювати ним, а підтримати його і ненав´язливо допомогти пройти нелегкий шлях дорослішання. 

Найтиповіші помилки .

1. «Кумир сім'ї»

2.Емоційне відкидання.

3.Жорстокі взаємини.

4.Виховання вундеркінда.

Поради:

Не загострюйте увагу на невдачах. Підтримайте підлітка, навіть якщо у нього щось не виходить.  

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Картографія та топографія»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн