ВИХОВНА ГОДИНА НАШЕ ЗДОРОВ’Я В НАШИХ РУКАХ

Опис документу:
МЕТА Сформувати поняття, що здоров’я – це великий дар не тільки самої людини, а здоров’я кожного має вирішальне значення і для розвитку всього суспільства, тому бути здоровим престижно і прекрасно; сприяти виникненню бажання робити все для того, щоб бути завжди здоровим; розвивати вміння слідкувати за власним здоров’ям, постійно дотримуючись санітарно – гігієнічних правил;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ВИХОВНА ГОДИНА

НАШЕ ЗДОРОВ’Я В НАШИХ РУКАХ

МЕТА Сформувати поняття, що здоровя – це великий дар не тільки самої людини, а здоровя кожного має вирішальне значення і для розвитку всього суспільства, тому бути здоровим престижно і прекрасно;

сприяти виникненню бажання робити все для того, щоб бути завжди здоровим;

розвивати вміння слідкувати за власним здоровям, постійно дотримуючись санітарно – гігієнічних правил;

виховувати негативне ставлення до шкідливих звичок, інтерес до занять спортом і фізкультурою, повагу до свого здоровя і до здоровя товаришів.

ОБЛАДНАННЯ плакати, ілюстрації, презентація «Що означає бути здоровим»

ВЧИТЕЛЬ Ми з вами живемо у третьому тисячолітті. Це вік наукового і технічного прогресу, коли без знань, без науки не обійтись жодному з нас. Та й кожен повинен досягти своїх вершин у житті. А це не завжди легко і просто, тому що вершини досягаються великими зусиллями волі і фізичним навантаженням. Отже, треба мати велику силу і міцну волю, а це доступно лише тим, хто здоровий фізично і духовно. Недаремно ж кажуть, що в здоровому тілі – здоровий дух. А якщо ти здоровий, то будеш і багатий, і щасливий, і веселий. Адже здоров’я – це найбільше багатство, яке має людина.

Учні нашого класу підготували дуже веселий дитячий віршик, який стосується нашої теми.

УЧНІ

  1. Хто здоровий, той сміється,

Все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини –

Це ж чудово для людини!

  1. Хто здоровий, той не плаче,

Жде його в житті удача.

Він уміє працювати,

Вчитись і відпочивати!

  1. Хто здоровий – не сумує,

Над загадками мудрує.

Він сміється, в світ іде

Й за собою всіх веде.

  1. Бо здоровя – це прекрасно!

Здорово, чудово, ясно!

І доступні для людини

Всі дороги і стежини.

ВЧИТЕЛЬ Слова цього вірша дуже справедливі. Здоровими в світі жити чудово. Тоді людина весела, радісна і щаслива. Вона може повноцінно працювати, добре вчитись, успішно розгадувати таємниці природи. А що може зробити хвора людина? Чи може вона повністю віддаватись роботі, творчості? Звісно, що ні. Та й мрії хворої людини сумні. Про що вони? Про одужання, про здоровя. Та й яку користь може принести суспільству хвора людина? От згадайте, як ви почуваєте себе, коли хворі? Недаремно ж народ каже:

УЧЕНЬ«Як немає сили, то і світ немилий».

ВЧИТЕЛЬА зараз надамо слово медичній сестрі, яка стоїть на сторожі вашого здоровя і допомагає у важкі хвилини хвороби.

(виступ медичної сестри)

ВЧИТЕЛЬВ житті кожному з вас доведеться багато попрацювати, щоб досягти успіхів. Успіх сам не приходить, його треба здобути великою силою й волею. Поки ти малий, молодий, в тебе здорове тіло і цей дар природи неодмінно треба берегти. Втратити все легко, тільки повернути іноді дуже важко, а то й неможливо. Ось ще один віршик про відношення людини до свого здоровя.

УЧНІ

  1. Як болять у когось кості –

Не збирається він в гості,

А лежить собі, зітхає.

Не живе і не вмирає.

  1. І скрутився, наче ріг,

Бо здоровя не беріг.

Коли дощ холодний лив –

Він роздягнений ходив.

  1. А тепер,як сонце гріє,

Він у ліжечку хворіє

Мав здоровя – не беріг,

То тепер надовго зліг.

  1. А у тих, хто рук не миє

Узялась дизентерія.

Хтось на дерево поліз

Й з висоти звалився вниз.

  1. Ребра й кості поламав.

Може, правил він не знав?

Хтось дорогу перебіг

І тепер надовго зліг.

  1. Щоб міцне здоровя мати,

Треба правила всі знати.

Бо гіркий у того вік,

Кому завжди треба ліки

ВЧИТЕЛЬ Іноді люди навмисне роблять все, щоб загубити своє здоровя. Вони набувають поганих звичок, яких потім не можуть позбутись, але про це не думають і хизуються перед друзями. Та тільки чим тут хизуватися? Не дуже то приємно і навіть товариші не хочуть дивитись на таких дітей, знаючи, що через деякий час вони почнуть хворіти.

УЧЕНЬ Та, крім фізичного здоровя, людина повинна дбати і про здоровя духовне, без якого також не прожити. Духовне здоровя – це добра думка, весела вдача, щирість, доброта, мудре слово і світла мрія.

УЧЕНЬБо кажуть же люди, що весела думка – половина здоровя. Якщо людина доброзичлива, весела, життєрадісна, добра, світла, то вона завжди здорова. У неї немає заздрощів, зажерливості, злості, жорстокості, помсти, не буває поганого настрою. Така людина не буває похмурою, сердитою, злою. Вона завжди відкрита і радісна.

ВЧИТЕЛЬ Отже, вона духовно здорова, а це дуже важливо. Недаремно кажуть, що як на душі, так і на тілі. Так, духовне здоровя відіграє велику роль у фізичному здоровї.

Хочеш бути здоровим – будь веселим, життєрадісним, добрим, люблячим, доброзичливим, не вживай поганих слів. Від того – половина твого здоровя.

А які ви знаєте прислів’я про здоровя? (учні розповідають).

УЧЕНЬ Будьмо ж здорові. Бо від того, як ми будемо рости, дорослішати, залежить наша доля і доля нашого суспільства, нашої української нації і рідної держави – України.

УЧЕНЬ Як буде на душі – так буде і на тілі. Тому давайте будемо дружити з хорошими словами, корисними звичками, веселим та добрим настроєм.

УЧЕНЬ Здоровя будем берегти, доки малі

І мудрими підем по цій землі.

Хай кожен з нас в житті запам’ятає,

Що без здоровя щастя не буває.

А є здоровя – буде все як треба:

Сміятиметься сонечко із неба

І дітям світ простелиться під ноги,

Щоб ми пройшли усі дороги.

То ж будемо здоровими рости,

В своє майбутнє добрими іти!

ВЧИТЕЛЬ В добрий час і доброго вам здоровя. Зробіть усе для того, щоб зростати і йти у світ здоровими, життєрадісними, світлими, добрими і сильними! Щасливої вам дороги!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Психологічні особливості навчання вчителів у системі формальної і неформальної освіти»
Швень Ярослава Леонідівна
24 години
490 грн