Виготовлення композицій із природного матеріалу на уроках трудового навчання

Опис документу:
Мета: продовжувати вчити дітей працювати з при¬родним матеріалом, виготовляти з нього аплікаційні композиції за малюнком та власним задумом; створити умови для реалізації технологічного етапу проекту «Осінній вернісаж»; розвивати творчість, фантазію та художній смак учнів; прищеплювати їм любов до природи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Виготовлення композицій із природного матеріалу на уроках трудового навчання

Мета: продовжувати вчити дітей працювати з природним матеріалом, виготовляти з нього аплікаційні композиції за малюнком та власним задумом; створити умови для реалізації технологічного етапу проекту «Осінній вернісаж»; розвивати творчість, фантазію та художній смак учнів; прищеплювати їм любов до природи.

Обладнання: природні матеріали (засушені листочки різних дерев, трав, квітів, насіння), картон, клей, ножиці, зразки готових виробів, ноутбук.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

За вікном вітерець бешкетує, гуляє. Листя осіннє з дерев він зриває. Листочки урозтіч усі розлетілись, А дітки за парти тихесенько всілись.

II. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні у нас буде незвичайний урок. Ми вирушаємо в мандрівку до світу прекрасного — до світу природи. Мудра природа навчає нас у будь-яку пору року. Здогадайтесь, про яку пору року розмовляють діти.

Дівчинка.

Сповнений весь світ краси —

Золоті сади, ліси.

Хто їх так розмалював?

Одяг хто подарував?

Хлопчик. Уночі, як нам не спиться,

Ходить світом чарівниця.

Ходить садом, полем, гаєм,

Все у шати одягає.

Дівчинка.

Хто ж красуня та чарівна?

Чи то фея, чи царівна?

Хлопчик. Осінню красуня зветься.

Дівчинка. Де ж вона? Як їй ведеться?

Хлопчик.

Кажуть, в ліс помандрувала.

Бо роботи там чимало.

Полем, садом і лугами

Не сама пішла, з синами.

А як же звуть синів осені?

Що цікавого ви знаєте про осінні місяці?

Підготовлені учні розповідають вірші про осінні місяці.

Перший місяць — вересень, він смачний,

Нам дарує яблука запашні.

Жовтень — місяць-красень і чарівник.

До багатства й розкошів дуже звик.

Листопад же зветься так недарма.

Бо останнє листячко обрива.

Красуня-осінь — славна чарівниця,
Милуємось красою ми її.

Які веселі барви! Подивіться!
Розфарбувала, все — ліси й гаї.
Красуня-осінь всюди походила,
Старалась для дітей —

Змінила кольори.

Перегляд слайдів презентації «Осінній вернісаж».

- Діти, які враження у вас виникали, коли ви торкалися листячка, травички, квітів?

  • Які дарунки осені ми збирали під час екскурсій?

Складання павутинки зі словом «Природний матеріал»

Зараз ми з вами складемо павутинку зі словосполученням «природний матеріал».
Демонстрація різноманітних виробів із природною матеріалу.

Я теж часу не марнувала, Я вам зразки приготувала.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Вступна бесіда.

Кожна пара отримала завдання на урок. Працюйте обережно, уважно, допомагайте один одному..
Закінчивши роботу, поміркуйте, як краще її презентувати. Презентація роботи — важлива справа.

IV. Планування наступних трудових дій. Вступний інструктаж.

Повторення правил техніки безпеки.

Щоб безпечно працювати,
Треба правила згадати.

Ножиці — це небезпечно.

Тож згадати нам доречно?

Біля краю не клади,

Щоб не сталося біди.

Вістрям вгору не тримай,

Другові не не кидай.

Якщо він тебе попросить,

Вперед кільцями подай!

Клей наносити потрібно

З середини до країв.

Буде дуже добре видно,

Якщо буде зайвий він.

Якщо клей на одяг капнув,

Паніки не піднімай,

А швидесенько водою

Клей з одежі відмивай.

На столі лежить серветка.

Якщо руки забруднив,

Ти візьми її швиденько

Й витри все, що замастив.

ІV. Відбір необхідних матеріаяІв та інструментів.

Самостійна практична робота учнів.

• Покладіть аркуш картону горизонтально або вертикально.

• Викладіть деталі композиції.

• Коли будете приклеювати деталі, знімайте їх не всі одразу, а по одній.

• Змащуйте деталі клеєм і сильно притискайте до картону.

Фіакуяьтхвилинка.

VI. Перевірка та оцінювання учнівських робіт.

Учні демонструють власноруч зроблені аплікації й і з усіх робіт створюється виставка «Вернісаж».

Підсумок уроку.

—Світ прекрасний навколо тебе —

Сонце ясне і синє небо,

Птахи і звірі, гори і ріки —

Нехай він буде таким навіки.

Нехай людина добро приносить,

Бо світ навколо любові просить. (А Потапова)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
8
дн.
0
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!