Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Відкрите заняття: «Україна – мої мрії».
Мета. Продовжити узагальнювати та систематизувати знання дітей з графіки та її видів,
закріпити знання про колаж, як різновид прикладної графіки.
Розвивати комбінаторні здібності, образне, логічне та просторове мислення; продовжити формувати у дітей уміння аналізувати, узагальнювати.
Формувати кмітливість, вміння працювати різними графічними матеріалами, створювати композицію.
Навчати міркувати, стимулювати розвиток допитливості.
Виховувати любов до природи рідної землі, сприяти вмінню працювати в команді, чітко розподіляти обов’язки, колективно досягати успіху.
Завдання: створення колажу, використовуючи власні малюнки із зображенням природи.
Обладнання: ТЗН, заготовки для колажу, ескізи робіт, світлини ( дитячі).
Матеріали та інструменти: папір для малювання, кольорові олівці, простий олівець, акварельні фарби, клей, гумка, пензлі, ємність для води, серветки для рук, палітра,кольоровий папір, крупа.
Основні поняття: « колаж».
Попередня робота: підготовка ескізів, світлин.
Тип заняття: нестандартне заняття, закріплення набутих знань.
Форма проведення: ділова гра.
Хід заняття.
І. Організаційний момент.
Облік дітей.
-Діти, давайте піднімемося. Заполука гарної роботи – це гарний настрій, тому давайте подаруємо один одному посмішки, а тепер візьміться за руки і поділіться теплом один з одним. А тепер поверніться до гостей і подаруйте їм свої посмішки.Можна сідати на місця.
1. Актуалізація опорних знань.
Наше сьогодняшне заняття я хочу розпочати з пісні про Україну. Увага на екран.
Прослуховування запису.
- Так виходить, що з діда –прадіда до нас переходить у спадок найбільший скарб – це наші блакитні річки, озера, водойми, безкрайні степи, зелені ліси, гори, все те, чим багата наша українська земля.
- Я б хотіла, щобви зараз трохи доторкнулися до тієї краси і виконали таку роботу: у кожного з вас є зелений аркуш і зерно. Насипте зерно на аркуш і пальчиком намалюйте образ української природи.
Виконання завдання дітьми.
- В житті нажаль буває по-іншому, буває ось так – можна все знищити. І сьогодні ми з вами не бедемо руйнувати , а будемо створювати. Адже природа- це найвеличніше диво у світі.
Перегляд відео презентації « 7 чудес України».
- А тепер я пропоную розповісти вам про ті місця України де ви побували і чим вони вас найбільше вразили. Я просила вас принести свої світлини мальовничих місць України.
ІІ. Основний момент.
Повідомлення теми і мети заняття.
- Ось сьогодні ми з вами будемо створювати колаж з власних малюнків « Україна – мої мрії».
- Що таке «колаж»?
- Як він виготовляється? ( Показ зразків).
- Я пропоную провести заняття у незвичайній формі – у формі ділової гри. Давайте уявимо, що існує фірма « АРТ – ЦЕНТР», яка набирає до себе на роботу групу художників – початківців. Уявимо, що художники – це ви, а наші присутні гості – це представники фірми і вони будуть визначати, яку групу художників вони приймуть до себе на фірму.
Пояснення правил гри:
- завдання роботодавців: створення колажу на тему « Україна – мої мрії»;
- обрати техніку виконання;
- виконання завдання з використанням ескізів, фотографій;
- презентація свого колажу кожною групою окремо.
2. Практична робота.
Самостійна робота дітей – виконання завдання ( заохочення, допомога, вказівки).
ІІІ. Заключний момент.
1.Демонстрація робіт. Вручення сертифікатів.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»