Узагальнення знань у формі уроку – КВК в 7 класі.

Опис документу:
Узагальнюючі уроки посідають особливе місце в процесі навчання, маючи цільове направлення не тільки в закріпленні знань, а й формуванні інтелектуальних вмінь учнів. Особливістю такого уроку є використання знайомого навчального матеріалу, що потребує від учителя додаткових заходів для активізації пізнавальної діяльності школярів. Пропонована методична розробка уроку може бути прикладом подолання стереотипу зустрічі відомою інформацією, яка не несе в собі очевидної назви, через застосування урок

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Відділ освіти виконкому Жовтневої районної у місті ради.

Районний методичний кабінет.

Криворізька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 97.

Розробила урок

Коляда Олена Миколаївна

м. Кривий Ріг

Узагальнення знань у формі уроку – КВК в 7 класі.

Узагальнюючі уроки посідають особливе місце в процесі навчання, маючи цільове направлення не тільки в закріпленні знань, а й формуванні інтелектуальних вмінь учнів. Особливістю такого уроку є використання знайомого навчального матеріалу, що потребує від учителя додаткових заходів для активізації пізнавальної діяльності школярів. Пропонована методична розробка уроку може бути прикладом подолання стереотипу зустрічі відомою інформацією, яка не несе в собі очевидної назви, через застосування уроку нетрадиційного типу. Урок-КВК викликає активність учнів, звертаючись до їх актуальних мотивів, а саме до потреби само-ствердження у чесному змаганні, належності до групи (команди).

Мета. Узагальнити та закріпити знання з теми «Архітектура. Скуль-

птура». Розвивати оцінну та пізнавальну діяльність учнів, під-

вищувати їх інтелектуальний рівень.

Тип уроку - комбінований.

Обладнання:

  1. для команд: ручки, аркуші паперу формату А-3, маркери, фломастери, два набори конструктора Leqo, кросворди, газети;

  2. для вчителя: фотографії архітектурних споруд, листівки із зображенням памяток архітектури Києва, бланки для команд та для журі, призи.

Хід уроку.

Сьогодні ми маємо узагальнити знання з теми «Архітектура. Скульптура». І щоб вам було цікаве це зробити, ми проведемо наш урок у формі КВК. Отже, засідання Клубу Веселих і Кмітливих оголошую відкритим.

Як і в кожному КВК, у нас сьогодні присутні почесні гості та члени журі. Як і в кожному КВК, у нас є команди, які змагатимуться між собою. Це команди «Шпиль» і «Капітельки». Я прошу капітанів пояснити назви своїх команд…

На вас чекає багато конкурсів, і для початку я хотіла б запросити по шестеро учасників від кожної команди для участі в конкурсах художників, архітекторів та ерудитів. Займіть, будь ласка, свої місця.

А тепер завдання для групи художників. Вам потрібно намалювати портрет школи майбутнього. Техніка виконання вільна, термін виконання - 30 хвилин.

Завдання для групи архітекторів ( по 2 учня від кожної команди): виконати з конструктора Leqo макет Музею образотворчого мистецтва. Термін виконання 20 хвилин.

Конкурс ерудитів (по 2 учня від кожної команди).

Робота з бланками. Ви маєте дати письмові відповіді на запитання, що подані на бланку.

Робота з листівками – визначити і написати назви архітектурних споруд Києва.

  1. Будинок з химерами.

  2. Софіївський собор.

  3. Національний художній музей.

  4. Національний театр опери та балету України.

  5. Андріївська церква.

  6. Велика дзвіниця Києво-Печерської лаври.

Гра «5-й зайвий»( підкреслити зайве слово).

  1. Костьол, церква, синагога, мечеть, донжон .

  2. Класицизм, модерн, сюрреалізм, готика, бароко .

  3. Андріївська церква, Парфенон, Золоті ворота, Маріїнський палац, Києво-Печерська лавра.

  4. Монумент, статуетка, барельєф, статуя, бюст.

  5. В.Городецький, А.Гауді, О.Німейєр, Е.Сааринен. О.Роден.

Написати якомога більше прізвищ відомих скульпторів.

Конкурс «Розминка» у вигляді бліц-турніру (працює вся команда).

  1. Головний принцип архітектури:

  1. Функція, форма, образ.

  2. Користь, міцність, краса.

  3. Пропорції, тектоніка, масштаб.

2. Головним досягненням давньогрецьких зодчих вважають:

  1. Створення ордерної системи.

  2. Створення міст-полісів.

  3. Створення культової архітектури.

      1. Характерною ознакою якого ордеру є волюти на капітелях колон:

        1. Доричного.

        2. Іонічного.

        3. Коринфського.

А. В. С.

4. Висока камяна вежа романського замку називалася:

  1. Донжон.

  2. Барбакан.

  3. Капітель.

5. Культовою спорудою мусульман є:

  1. Пагода.

  2. Медресе.

  3. Мечеть.

  1. Андріївська церква в Києві є

класичним прикладом:

    1. Українського бароко.

    2. Готики.

    3. Класицизму.

7. Яка з цих архітектурних споруд

Києва побудована за проектом

В.Городецького:

  1. Оперний театр.

  2. Володимирський собор.

  3. Будинок з химерами.

Будинок з химерами.

8. Поєднання елементів різних стилів в одній споруді називається:

  1. Бруталізм.

  2. Еклектизм.

  3. Імпресіонізм.

9. Заглиблений рельєф називають:

  1. Барельєф.

  2. Контррельєф.

  3. Горельєф.

Барельєф. Контррельєф. Горельєф.

  1. Автором скульптур «Скутий раб», «Давид», «Хлопчик,

що витягає скабку» є:

    1. Мікеланджело.

    2. Берніні.

    3. Роден.

Конкурс домашнього завдання.

Відомості про шедеври архітектури

з позиції інопланетян. Конкурс газет.

Як і в кожному КВК, у нас було

домашнє завдання. Кожна команда

мала підготувати повідомлення про кілька шедеврів архітектури нашої планети з позиції гостей з інших галактик і підтвердити свій виступ газетою. На сцену запрошуються гравці команди «Шпиль».

Повідомлення команди «Шпиль».

Hello! Ми з планети Шпильфан, що знаходиться в сузірї Альдебаран.

Наша планета відома тим, що на ній будуються найкращі вежі в усій галактиці. Ці вежі призначені для того, щоб спостерігати з них за іншими планетами та зірками. Але на такій висоті в нас дуже холодно, тому носи у всіх стали синіми.

Якось наш професор Чудайкіндзе помітив у найпотужніший телескоп вежі на вашій планеті, і ми на дослідницькому кораблі прилетіли, щоб познайомитися з ними поближче.

На Землі ми не вперше. Існує легенда, що колись дуже давно, ще до вашої ери, земляни намагалися побувати таку ж вежу, як і у нас, назвали її Вавилонською і звели аж на висоту 90 м. Але наш тодішній правитель, боячись, що ця споруда стане кращою, ніж наші вежі, послав на Землю космічний легіон, щоб зруйнувати цю семиповерхову різнокольорову споруду, що й було блискуче виконано. З того часу ми тут не бували, і зараз нас дуже здивував розвиток земної архітектури.

Н

айбільше нам сподобалася трьохсотметрова Ейфелева вежа, побудована в 1889 році як вхід на Міжнародну виставку. У нас би вона була взірцем архітектури, але чомусь багатьом землянам ця вежа досить довго не подобалась, і навіть сам Ейфель «тікав» від неї, вибираючи в ресторанах місця, де з вікон не було видно «Залізної Ейфі», як охрестили цю вежу парижани. Проте нині Ейфелева вежа є символом Парижа, і ми раді з того, що смак у землян нарешті покращав.

Д

уже здивидувала нас Пізанська вежа. Майже 800 років падає – і ніяк не впаде, незважаючи на те,, що відхилення від вертикальної осі сягає нині близько п’яти метрів! За підрахунками землян, Пізанська вежа має впасти в найближчі 50 років. Але якби наш уряд дозволив би нам втрутитися в справи землян, ми змогли б допомагати врятувати їм цей справжній шедевр архітектури.

А я вважаю справжнім шедевром архітектури вежу Тауер у Торонто, яка є найвищою вежею Землі – її висота сягає 553 м. Якби цю вежу, схожу на стрілу з двома капсулами, зменшити в декілька разів, вона б була точнісінько як наш космічний корабель! А ще має шпиль!

До речі, шпилі мають і деякі хмарочоси на Землі, хоча які це хмарочоси – так, малюки, в порівнянні з нашими. Але один із них став відомим і на нашій планеті Шпильфан завдяки лазерній пошті. Це Емпайр Стейт Білдінг у Нью-Йорку висотою 449 м – хмарочос, який вважався найвищим на Землі протягом 40 років. На ньому побував і навіть знявся в кіно Кінг-Конг, рідний брат нашого Шпиль-Конгу.

Вежа Тауер у Торонто. Емпайр Стейт Білдінг у Нью-Йорку.

Ну що ж, забалакалися ми тут, але нас чекають на нашій пре-красній планеті Шпильфан, тому прощавайте!

Повідомлення команди «Капітельки».

Добрий день, земляни! Вас вітають дівчатка з щасливої сонячної планети Капітельки. Наша планета – це планета розваг. Наш девіз – це радість, щастя, добра посмішка. Наша експедиція прибула на цю планету, щоб побачити цікаві та незнайомі нам розважальні місця Cпочатку нашу увагу привернуло місце, яке нагадувало великого білого лебедя. Коли ми приземлилися, то побачили велику гарну спорудуСіднейський оперний театр. Ця незвичайна архітектурна споруда виконана з бетону і скла. І, як вважають жителі Австралії, схожа на вітрила в Сіднейському порту. Найбільше вітрило сягає висо-

ти 67 м. В цьому театрі – найбільш у світі механічний орган і театральна завіса.

Помандрувавши далі, ми побачили якісь руїни. По Інтернету ми швидко з’ясували, що це – руїни Колізею, найвидатнішої архітектурної

памятки Стародавнього Риму. Колізей мав висоту 48 м та амфітеатр

на 64 виходи. Колізей уславився спортивними змаганнями та гладіа-

торськими боями, жорстокими й кривавими.

А потім ми опинилися в Національному центрі мистецтва і культури імені Ж. Помпіду в Парижі. Цей центр незвичайний тим, що всі його комунікації не приховані, а виведені на вулицю.

Ми вже хотіли вертатися назад на нашу планету, але раптом побачили великий, незвичайної форми листок. Це був стадіон в Токіо, побудований за проектом Кейдзо Танге. Цей стадіон відомий тим, що тут відбувалися Олімпійські ігри.

Архітектура вашої планети нам дуже сподобалась, але врешті-решт на нас чекає наша весела , радісна планета!

Конкурс капітанів.

Необхідно визначити стиль запропонованих архітектурних обєк-тів. Назвать (по черзі) найвідоміші шедеври архітектури.

Наступний наш конкурс – конкурс кросвордів. Кожна команда підготувала для суперників свій кросворд на 11 слів, який потрібно якомога швидше розгадати.

Кросворд №1.

  1. Зовнішній вигляд будинку на архітектурних кресленнях.

  2. Храм Афіни в Стародавній Греції.

  3. Один із різновидів мегалітів.

  4. Країна, де знаходиться монастир Мон-Сент-Мішель.

  5. Колона у вигляді жінки.

  6. Архітектор, автор храму Тернового вінця в місті Бразиліа.

  7. Поєднання різних стилів в одній споруді.

  8. Один з основних принципів архітектури.

  9. Буддійська меморіальна споруда в індійській архітектурі.

  10. Архітектурний стиль Андріївської церкви в Києві.

  11. Вежа, з якої муедзин скликає мусульман до молитви.

Кросворд №2.

        1. Співвідношення лінійних розмірів відносно справжніх на архітектурних кресленнях

        2. Місто, де знаходиться Ейфелева вежа.

        3. Стиль, в якому побудовано Центр мистецтв імені Помпіду в Парижі.

        4. Одне з чудес світу в Європі.

        5. Стиль, в якому побудовано Миколаївський костьол у Києві.

        6. Мусульманська культова споруда.

        7. Один з основних принципів архітектури.

        8. Чергування певних елементів в архітектурі.

        9. Замок романського стилю в Англії.

        10. Певний порядок розташування елементів архітектурних споруд, який впровадили стародавні греки.

        11. Верхня частина колони.

Конкурс архітекторів.

Захист макету музею образотворчого мистецтва.

Конкурс «Жива скульптура.

Визначити назви відомих скульптурних композицій, копії яких підготували команди суперників.

Конкурс художників.

Захист проекту школи майбутнього.

Додаткове завдання: придумати назву для авангардної скульптури з

будівельної піни.

Проблемне питання: як побудувати сучасний театр на місці, де знаходиться напівзруйнована старовинна церква?

Підсумок уроку.

Підведення підсумків КВК, оцінювання знань учнів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Основи комунікативної компетентності молодшого школяра. Практичні матеріали»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.