і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Ефективність методу асоціативних символів на початковому етапі вивчення англійської мови
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Урок з української мови в 3 класі "Вживання прикметників у прямому й переносному значенні

Урок з української мови в 3 класі "Вживання прикметників у прямому й переносному значенні

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Вживання прикметників у прямому й переносному значенні

Мета: формування предметних компетентностей: формувати поняття про пряме й переносне значення прикметників, виробляти вміння добирати слова, що найбільше відповідають змісту висловлювання і роблять його не лише правильним і точним, а й виразним; розвивати мовлення; збагачувати активний словник школярів; виховувати активну життєву позицію, інтерес до уроків

мови, бажання збагачувати власне мовлення.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: формувати здатність організовувати навчальну діяльність, виховувати почуття відповідальності за виконуване завдання,розвивати вміння працювати в парі,оцінювати свою роботу;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння, усне діалогічне мовлення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати і опрацьовувати інформацію з підручника;

соціальної: удосконалювати вміння успішно користуватися мовленням під час роботи в групах, поважати думки товаришів.

Обладнання: іграшковий мікрофон, таблиця «Етапи роботи»; картки; картки-

завдання; портрет Т. Г. Шевченка.

Тип уроку: урок із використанням інтерактивних методів.

Хід уроку

І. Організація класу

1. Емоційне налаштування

Сідайте діти! У гурті

Зустрілися ми знову,

Про нашу мову чарівну

Поведемо розмову.

2. Актуалізація опорних знань

- Пригадайте українське народне прислів’я «Знання збираються по краплині». Як ви його розумієте?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

До класу заходить Лесик –домовичок.

- Ой, лишенько – лихо! Де я опинився? Де моя хата? Де моя бабуся? Де мої деревця?

- А це що за дошка? А це що за слова? Так, та це я миттю…

Зелена аптека

Золотий пісок

Срібні дерева

Аптека, що знаходиться у пофарбованому зеленою фарбою будинку

Пісок, у якому кожна піщинка золота

Дерева, розмальовані срібною фарбою

  • Ось так! Ось так! Ось так!

  • Добрий день, шановні! (Вклоняється.) Чи не молодець я?

  • Що відповімо Лесику? (Відповіді дітей.)

  • Лесику, сідай із нами! Сьогодні ми будемо працювати разом!

ІІІ. Оголошення теми та очікуваних результатів

Запис на дошці.

Метникиприк, тівжи в мопряму ат носпенорему чезнанні.

Вправа «Мікрофон»

  • Прочитайте тему уроку.

  • Що ви очікуєте від уроку? Чого хочете навчитись?

  • А для чого нам потрібно засвоїти пряме і переносне значення слова? Чого ми повинні досягти під час уроку?

ІV. Надання необхідної інформації

  • Зверніть увагу на таблицю!

На дошці таблиця «Етапи роботи».

  1. Виявити в тексті слово, ужите в переносному значенні. З яким словом воно пов’язане?

  2. З’ясувати його пряме значення, визначити найістотніші ознаки, що позначаються цим словом.

  3. Порівняти ознаки слова у прямому значенні з ознаками слова в поданому словосполученні (реченні); з’ясувати спільні ознаки, на основі яких переноситься значення.

  4. Зясувати значення слова у цьому словосполученні (реченні).

  5. Скласти власне словосполучення (речення) зі словом, ужитим у переносному значенні.

Наприклад: рідна мова.

  1. Слово, вжите в переносному значенні, - рідна.

  2. Рідна – означає близька по крові, рідними є батьки брати, сестра.

  3. 4) Ми називаємо мову рідною, адже нею колись розмовляли діди і прадіди, нею розмовляють наші батьки; це мова землі, де ми народились і живемо, мова народу, до якого ми належимо.

5) Рідний край, рідна домівка, рідна земля.

V. Інтерактивні вправи

1.Робота в групах (2 групи по 4 учня)

Кожна група отримує картку з віршем і працює за таблицею.

1група «Розгадайчики»

Реве та стогне Дніпр широкий,

Сердитий вітер завива,

Додолу верби гне високі,

Горами хвилю підійма.

2 група «Розмовляйчики».

І блідий місяць на ту пору

Із хмари де-де виглядав,

Неначе човен в синім морі,

То виринав, то потопав.

2.Виконання завдання, під час якого вчитель є організатором, помічником.

3. Презентація результатів виконання вправ

- Чим схожі ці вірші? (Відповіді учнів)

- Незабаром день пам’яті Т.Г. Шевченка. Саме тому ви працювали з уривками з поезій Тараса Шевченка. (На дошці портрет поета)

4. Робота в парах

- Поясніть значення словосполучень.

* Молоде місто.

* Усміхнене місто.

* Дзвінкоголосі вулиці.

* Золоті лани.

* Веселі хати.

* Щедра земля.

- Поясніть значення словосполучень. (1-2 хвилини для обговорення.) Визначте, хто висловлюватиметься.

- Чи згодні ви з почутим?

Фізкультхвилинка

Цілий день сиджу на крутім бережку,

Угорі пливуть хмарки в молоці.

Приспів:

Лагідно мружиться

Сонце золотеньке,

Весело хлюпає

У ріці вода.

Квіточка тремтить, угорі жук дзижчить,

Соловейка спів чується здаля.

Приспів.

5. Метод «Акваріум»

* Прочитати вголос;

* обговорити в групі, аргументувати;

* дійти до спільного рішення (протягом 3хв.)

Усі учні сидять півколом, а окрема група – в середині («в акваріумі») розмірковує над поставленим завданням.

Завдання: пояснити афоризми – ведмежа послуга, вовчий погляд, лисяча натура, заяча вдача).

VІ. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку

  • Що нового дізнались на уроці?

  • Чи виправдились ваші очікування від уроку?

  • Перевіримо, як ви зрозуміли тему «Пряме і переносне значення прикметника»

1. Вибірково-розподільний диктант

Пряме значення

Переносне значення

М’які береги, м’які подушки, розкішні соняшники, вологий вітер, важкий камінь, рясний дощ, сивий туман, прозоре скло, красива дівчина, молочні хвилі, синій папір, рідна мама.

2. Взаємоперевірка

3. Оцінювання учнями своєї роботи на уроці

VІІ. Домашнє завдання

Учні отримують картки зі словосполученнями, у яких прикметники вжиті в переносному значенні

Завдання: скласти зв’язний речення, використовуючи в кожному реченні подані словосполучення – І варіант.

Пояснити значення словосполучень – ІІ варіант.

Густий туман

Бронзове листя

Золоті руки

Добра душа

Сміливе серце

Найкраще слово

Кохане слово

Срібний дощ

Ласкаве море

Гаряче серце

Голе гілля

Золота порада

Тверді руки

Білий світ

Срібне гілля

Чисте поле

Жива криниця

Чорні хмари

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
На цьому уроці відпрацьовується поняття про пряме й переносне значення прикметників, вміння добирати слова, що найбільше відповідають змісту висловлювання і роблять його не лише правильним і точним, а й виразним.
  • Додано
    12.12.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    3 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    752
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    2
  • Номер матеріала
    TP759484
  • Вподобань
    1
Курс:«Українська мова у професійній діяльності державних службовців. Публічна комунікація»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 години
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь