Урок з образотворчого мистецтва ( 1 клас ) "Великодні дива"

Опис документу:
Інтегрований урок з образотворчого мистецтва. Діти знайомляться з мистецтвом писанкарства, вчаться малювати писанки і відтворювати на них регіональну символіку візерунків і кольорів, читати символи на писанках.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Відділ освіти Васильківської міської ради

Науково-методичний центр

Васильківський академічний ліцей «Успіх»

Урок з інтегрованого курсу «Мистецтво»

(Образотворче мистецтво, 1 клас)

Тема. Великодні дива

Розробила

Мєдвєдєва Раїса Василівна,

вчитель початкових класів

Васильківського академічного ліцею «Успіх»

Васильків
2019

Архітектоніка уроку

Навчальний предмет

Інтегрований курс «Мистецтво» ( образотворче мистецтво)

Клас

1 клас

Тема уроку

Великодні дива

Тип уроку

комбінований

Вид уроку

інтегрований

Обладнання та засоби

для проведення уроку

Мультимедійна система, презентація Power Point, писанки з різноманітними орнаментами,таблиці з елементами розписів та символічних знаків природи, таблиці з кольорознавства, малюнки дітей,пензлі, фарби .

Компетентності

Предметні

1. Музична

2. Образотворча

3. Мовленнєва

4. Інформаційна

Ключові

1.Здатність спілкуватися рідною мовою

2. Обізнаність та здатність до самовираження у сфері культури

3.Вміння співпрацювати і працювати в групі

Цілепокладання

Мета: ознайомити з мистецтвом писанкарства;навчити малювати писанки і відтворювати на них регіональну символіку візерунків і кольорів,читати символи на писанках; розвивати відчуття дотику, колір, координацію рухів; виховувати у дітей повагу до національних звичаїв і традицій, потребу дарувати людям радість своєю творчістю та поведінкою.

Очікувані результати

Учні

-- сприймають твір мистецтва та висловлюють враження, добираючи із запропонованих слова, співзвучні з власними емоціями;

- відтворюють емоційні враження від твору образотворчого мистецтва лініями і кольорами;

- співають дитячу пісню, чітко виконуючи ритмічний рисунок;

-- дотримуються правил співу;

- презентують результати власної творчості;

- діляться враженнями від творів музичного та образотворчого мистецтва

Хід уроку

І. Етап орієнтації та мотивації діяльності.
1. Організаційний момент.
Форма роботи – групова.
Поділ на групи за інтересами, контроль якості підготовки до праці.
2. Мотивація художньої діяльності.
Інсценізація фрагменту української народної казки «Курочка Ряба»
(Іде баба, тримає в руках шкаралупку від яйця й плаче).
Баба. Ой, горе, мені горе. Що ця довгохвоста мишка наробила?
Курочка . Що сталося, бабцю, чого плачеш?
Баба. Як же мені не плакати? Поклала я яєчко, що ти знесла, на поличку. Бігла мишка, хвостиком зачепила, яєчко упало і розбилось. А я хотіла на свято писанку розмалювати.
Курочка . Не плач, бабуню, Я знаю, що треба робити. Давай попросимо діток, нехай нам допоможуть.
Баба. А де ж ті дітки, де ?
Курочка . Ось, сидять і готові нам допомогти.
Баба. А чи ж зуміють? Вони такі маленькі!
Вчитель. Вони хоч і маленькі, та ручки в них умілі. Дітки можуть багато писанок розмалювати. Сідайте до них та працюймо разом.
- А до якого свята ви, бабусю, зібралися писаки розмальовувати?
Баба. А ви хіба не знаєте, що скоро Великдень?!
Вчитель. Знаємо. Дітки, давайте прочитаємо тему нашого уроку.

ІІ. Етап цілепокладання.
1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
2. Мотивація навчальної діяльності.
- Діти, може хто знає, що це за свято і чому воно так називається?
- В цей день воскрес Син Божий і тому день цей називають великим, світлим, святковим. Великдень – одне з найважливіших християнських свят. Його ще називають Пасхою. Напередодні цього свята господиня пекла святковий хліб – паску, фарбувала та розмальовувала яйця. Яйце символізує сонце і життя, відродження. Наші предки вірили, що писанка має магічну силу, вона приносить добро, щастя, захищає людину від усього злого.
Давайте роздивимося барвисте яйце ( демонстрація слайдів ). Чого тут тільки немає! На писанці можна побачити знайомі рослини, різні геометричні малюнки і навіть зображення тварин.

ІІІ. Етап цілереалізації.
1. Сприйняття й усвідомлення учнями нового матеріалу.
- Діти, розглянемо таблицю символів.
Дубовий листок – сила, влада.
Гілка – вічне життя.
Вишня – дівоча краса.
Бджола – душевна чистота.
- Давайте придивимося до кольорів барвистої писанки. Яскраві, соковиті фарби якнайкраще передають весняну палітру.
- Назвіть кольори, які ви помітили і подумайте, що вони можуть символізувати.
Синій – небо, вода, повітря.
Жовтий – сонце, тепло, жито.
Червоний – любов, радість.
Чорний – смуток за померлими.
Зелений – рослини, колір весни, пробудження природи.
- Весну люди закликали веснянками, гаївками. Давайте заспіваємо одну із них. Ви вивчили її на уроці музики.
Всі веснянку співаймо,
Весну-красну вітаймо.
Співаймо, співаймо,
Весну-красну вітаймо.
Вийдем, вийдем на горбок,
Заспіваєм гаївок.
На горбок, на горбок,
Заспіваєм гаївок.
Що весна вже воскресла,
Нам Великдень принесла.
Воскресла, воскресла,
Нам Великдень принесла.
- Молодці, гарно проспівали!
2. Розвиток образотворчих умінь
1) Графічні вправи:
- кривулька – означає нитку життя, вічність сонячного руху;
- зірка, хрест – знаменує собою небо, землю і повітря, або повітря ,
вогонь і воду – символ життя;
- крапочки – сльози Божої Матері (коли сльози капали і падали на
яйця, сталося диво – яйця перетворилися на писанки);
- гілочка рослини – вічна юність, здоров’я, краса;
- пшеничний колосок - символ врожаю.
2) Колірно-графічне образотворення.
- На Великдень бабуся моя мені говорила: «Вставай, сонце сходить і
крашанками розкидає».
Сонце – найважливіший і найстаріший писанковий символ. Воно
посилає своїх діток – сонячних зайчиків. А хмарка – крапельки (із
кривульки, хвильки).
-
Пішов сонячний дощик. Зявилася веселка. Веселка заглянула у
річечку подивитися на свою красу і перетворилася на святкову
тарілочку. А в цю тарілочку попадали сонячні зайчики, крапельки
і перетворилися на яєчка – писанки і крашанки.
3. Самостійна робота.
1) Розписування і розфарбовування писанок і крашанок.

- Писанку слід розмальовувати з хорошим настроєм, добрими
думками, вкладати в неї всю свою любов, тепло своєї душі, світлі
почуття. Коли жінки розмальовували писанки, вони наспівували.
Ми вивчали з вами на уроці читання вірш «Писанки» .
Давайте спробуємо його заспівати. ( Всі разом виконують пісню
«Писанка», музика В.Кравчука, вірші Д.Чередниченка).

- Як ви вважаєте, швидка чи повільна повинна бути мелодія ?
( Повільна ). Так, бо робота клопітлива, почесна і не терпить поспіху.
2) Індивідуальна допомога.

ІV. Етап рефлексійно - оцінювальний .
1. Представлення робіт.
1 група.
Я цю писанку для себе
Для зразочка залишу.
А для тебе, курка Ряба,
Я ще кращу напишу.
2 група.
Як уродилась, була біленька,
А тепер уся рябенька.
Змалювала їй всі бочки,
У жовті, червоні квіточки.
3 група.
В цій писанці вкраїнській
Душевна глибина,
Жива блакить барвінка
Й хода весни красна.
2. Підсумок уроку.
Вручення бабусі кошика з писанками.
Пташки співають в полі, в лісі,
І дзвонить дзвін аж до небес,
Де білі хмарки розпливлися -
Діти: Христос воскрес!
Баба і курочка. Воістину воскрес!
Прибирання робочих місць.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності соціального педагога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн
395 грн