Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Арттерапія для внутрішньо переміщених дітей за методикою «Моя тварина-захисник»
»
Взяти участь Всі події

Урок з літературного читання у 4 класі Наталія Клевцова «Наша любов».

Літературне читання

Для кого: 4 Клас

15.01.2022

111

7

0

Опис документу:

Ознайомити учнів з оповіданням Наталії Клевцової «Наша любов»; вчити аналізувати прочитане, виділяти головну думку тексту: удосконалювати навички свідомого, виразного читання прозових творів.Розвивати зв’язне мовлення, критичне мислення, уяву, творчі здібності; вміння працювати в парі та групі. Формувати мовленнєву компетентність. Виховувати ціннісного ставлення до українського народу, бажання вивчати символіку вишиванок.

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок з літературного читання у 4 класі.

Тема. Наталя Клевцова «Наша любов». Визначення головної думки тексту. Дослідження «Що символізує вишивка».

Мета уроку. Ознайомити учнів з оповіданням Наталії Клевцової «Наша

любов»; вчити аналізувати прочитане, виділяти головну думку

тексту:  удосконалювати навички свідомого, виразного читання

прозових творів.

Розвивати зв’язне мовлення, критичне мислення, уяву, творчі

здібності; вміння працювати в парі та групі.

Формувати мовленнєву компетентність.

Виховувати ціннісного ставлення до українського народу,

бажання вивчати символіку вишиванок.

Обладнання: аудіо запис пісень про вишиванку, зразки вишиванок на манекенах, аркуші для групової роботи, презентація в Pоwer Point, ноутбук, проектор, екран, підручник з літературного читання для 4 класу А. Савчук.

Перебіг уроку

І . Організація класу, рефлексія настрою і емоційного стану.

1. Привітання.

  • Доброго ранку, мої любі четвертокласники!

Пролунав уже дзвінок

Всіх покликав на урок .

  • До нас на урок завітали гості. Тож давайте їх привітаємо.

Посміхніться нашим гостям і побажайте (думками) здоров’я, миру, добробуту, удачі…



А я вам бажаю ось таких яскравих кольорів на день:


Нехай сьогодні буде гарний настрій .( червона цеглинка)

Нехай сьогодні у вас буде спокій і рівновага.( оранжева)

Нехай всі завдання будуть легкі, ніби хмаринки.( жовта)

Нехай поруч завжди будуть найрідніші люди.( зелена)

Нехай сьогодні кожне завдання буде цікавим і несподіваним.( блакитна)

І ось такі чарівні і яскраві будуть посмішки протягом усього дня.( синя)

А це все поєднається у яскраву веселку емоцій та гарного настрою.


3. Емоційне налаштування.

Закінчіть речення. (Слайд)



4. Скринька «Очікування». (Слайд)

  • Діти, а що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Напишіть на стікерах ваші очікування, за бажанням оголосіть їх.

  • А я очікую, що ви будете на уроці активними, кмітливими, правильно, виразно і швидко читати.

  • Ви готові до уроку? Тоді підніміть руки вгору і покажіть, що ви готові розпочати наш урок.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

1.Мовленнєва розминка (Слайд)

  • Урок читання за традицією розпочнемо з чого? З мовленнєвої розминки.

Пропоную вам попрацювати над цієї скоромовки:

Сорока сороченятам

Сорочки строчила.

Сорочки строчила,

Вишиванки шила.

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.

Тема уроку «Наша любов» Наталія Клевцова

ІV.Робота над темою уроку.

1. Словникова робота. (Слайд)

2.Щоденні 5. Читаю для себе.

Учні самостійно упівголоса читають текст.

Виконання завдань, поданих після тексту.с.48

Фізкультхвилинка(Слайд)

3. Щоденні 5. Читання для когось. Робота в парах. (Слайд)

4. Вправа «Магічний кубик». (Слайд)

5. Вправа «Шукачі». (Слайд)

-На екрані подано початок речення. Знайдіть їх якнайшвидше у тексті й дочитай до кінця.

6. Працюємо в Learning Apps.

7. Перегляд відеоролику каналу «Плюс плюс» про вишиванку .

Що символізує українська вишивка?

8. Вправа «Мої дослідження»

V. Розвиток зв’язного мовлення. Робота в групах. (Слайд)

1. Складання хмари слів «Вишиванка». (Слайд)

2. Словесне малювання.

Яку ілюстрацію ви б намалювали до тексту?

Які кольори б ви використали?

Розгляньте вишивки на ваших вишиванках.

Що зазвичай зображують на сорочках?

Які кольори переважають?

А у ваших родинах хтось займається вишивкою?

Чи пробували ви вже вишивати?

Чи хотіли б навчитися?

3.Практична робота «Моя вишиванка» (Слайд).

А тепер ви – майбутні дизайнери. Ваше завдання - прикрасити викрійки вишиванок своїми узорами, використовуючи для цього багатство кольорів.

Виставка робіт навколо карти України.

- То ж, які красиві наші вишиванки!



Реклама вишиванки.

Діти пригадують, що таке реклама, і намагаються створити рекламу для вишиванки.



VІ. Рефлексія. (Слайд)



VІІ. Підсумок уроку. (Слайд)

А закінчити наш урок хочу такими словами вірша:


Усе навколо завмирає,

Коли вдягаю вишиванку.

Лиш серце радісно палає,

Мов промінь сонця на світанку.

Коли вдягаю вишиванку,

Немов в любові признаюся

Своїй країні ніжно й палко,

Вдягну і Господу молюся.




Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Тема уроку: Наталія Клевцова «Наша любов»
Слайд № 1

Тема уроку: Наталія Клевцова «Наша любов»

Емоційне налаштування Я прийшов/прийшла на урок… На уроці треба бути… Разом зі мною… Вони мене… Я готовий/готова до….
Слайд № 2

Емоційне налаштування Я прийшов/прийшла на урок… На уроці треба бути… Разом зі мною… Вони мене… Я готовий/готова до….

«Скринька очікувань»
Слайд № 3

«Скринька очікувань»

Мовленнєва розминка Скоромовка Сорока сороченятам Сорочки строчила. Сорочки строчила, Вишиванки шила.
Слайд № 4

Мовленнєва розминка Скоромовка Сорока сороченятам Сорочки строчила. Сорочки строчила, Вишиванки шила.

Тема уроку Наталія Клевцова «Наша любов».
Слайд № 5

Тема уроку Наталія Клевцова «Наша любов».

Прочитайте заголовок. Поміркуйте, про що йтиметься в тексті?
Слайд № 6

Прочитайте заголовок. Поміркуйте, про що йтиметься в тексті?

Слайд № 7

РОЗБІГАЛИСЬ РОЗДИВЛЯЛИСЯ ЧОРНОБРИВЦІ НАДЗВИЧАЙНА СПАЛАХНУЛИ
Слайд № 8

РОЗБІГАЛИСЬ РОЗДИВЛЯЛИСЯ ЧОРНОБРИВЦІ НАДЗВИЧАЙНА СПАЛАХНУЛИ

БІЛОСНІЖНА мереживо РОЗПОВІДАЛОСЯ МИЛОСЕРДЯ ДОБРОБУТ
Слайд № 9

БІЛОСНІЖНА мереживо РОЗПОВІДАЛОСЯ МИЛОСЕРДЯ ДОБРОБУТ

Щоденні 5. Читання для себе
Слайд № 10

Щоденні 5. Читання для себе

Знаю Хочу дізнатися Дізнався/дізналася      
Слайд № 11

Знаю Хочу дізнатися Дізнався/дізналася      

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Слайд № 12

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Щоденні 5. Читання для когось
Слайд № 13

Щоденні 5. Читання для когось

Слайд № 14

2 Нарешті знайшли... Мамо, будемо робити ... З’ясувалось, що … Червоні маки, колосся … А там - … Буде вишиванка… Мрії повинні … 1 2 3 4 5 6 7
Слайд № 15

2 Нарешті знайшли... Мамо, будемо робити ... З’ясувалось, що … Червоні маки, колосся … А там - … Буде вишиванка… Мрії повинні … 1 2 3 4 5 6 7

Слайд № 16

Працюємо в Learning Apps
Слайд № 17

Працюємо в Learning Apps

Слайд № 18

Робота в групах. Складання хмари слів «Вишиванка».
Слайд № 19

Робота в групах. Складання хмари слів «Вишиванка».

Робота в групах. Складання хмари слів «Вишиванка».
Слайд № 20

Робота в групах. Складання хмари слів «Вишиванка».

Практична робота «Моя вишиванка».
Слайд № 21

Практична робота «Моя вишиванка».

Виставка робіт
Слайд № 22

Виставка робіт

На уроці я працював… Мене здивувало… Я навчилася… Було цікаво… Я спробую… Тепер я можу … Було важко… Дома розкажу про…
Слайд № 23

На уроці я працював… Мене здивувало… Я навчилася… Було цікаво… Я спробую… Тепер я можу … Було важко… Дома розкажу про…

Усе навколо завмирає, Коли вдягаю вишиванку. Лиш серце радісно палає, Мов промінь сонця на світанку. Коли вдягаю вишиванку, Немов в любові признаюс...
Слайд № 24

Усе навколо завмирає, Коли вдягаю вишиванку. Лиш серце радісно палає, Мов промінь сонця на світанку. Коли вдягаю вишиванку, Немов в любові признаюся Своїй країні ніжно й палко, Вдягну і Господу молюся.

Слайд № 25

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.