Урок з Я досліджую світ

Опис документу:
Урок на тему "Хто в дома помічник". Під час уроку ви повторите з дітьми електроприлади та їх призначення для дому, вивчите правила користування ними. Під пильним наглядом вчителя можна вивчити слкадові електроприбори та навчитись вмикати їх в розетку.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Хто вдома «помічник»?

Мета: розповісти учням про побутові прилади та правила користування ними, спонукати до виконання правил; розвивати увагу, память, мислення, дрібну моторику рук; виховувати обережність, вміння чинити розсудливо, командний дух, дух здорового суперництва.

Обладнання: підручник, презентація, роздатковий матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1 Ранкове коло

  • Я пропоную скласти букет із квітів. Що надихатиме нас на творчу працю. Підійдіть і візьміть квітку що відповідає вашому настрою.

(діти беруть квіти й клеять до плакату. А також говорять «Сьогодні у мене… настрій.»)

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • Минулого уроку ми з вами ходили на екскурсію. І спостерігали за природою взимку. Давайте пригадаємо які зміни ми помітили.(відповіді учнів)

Супроводжується презентацією

  • А ще ми робили з вами добру справу – вішали нові годівнички й насипали їжу у вже повішані. Так ми допомагали птахам.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  • Діти хто з вас допомагає мамі?

  • Що ви робите?

  • А чи знаєте хто ще допомагає мамам по господарству?

  • От сьогодні на уроці ви й дізнаєтесь про це.

  • Ви сидите групами. І сьогодні ми дізнаємось яка група найактивніша, найрозумніша, найспритніша. За кожне завдання ви отримуватимете значок. У кінці ми підрахуємо у кого більше значків. Та команда й виграє.

ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

  1. Завдання «Загадки»

  • Розгадайте загадки. Деякі відповіді ви складатимете з літер. Для того щоб відповісти на питання потрібно підняти руку. Пам’ятайте: у групі працюємо пошепки, щоб не заважати іншому. Якщо команда порушить правила

1.Ось машина, в ній насос

Це звичайний… (пилосос)

  • Як він допомагає нам?

2.Може він пісні співати,

Малювати і писати,

Помилки перевіряти,

Може він листа прийняти,

З другом швидко нас звязати.

Він багато чого зможе

І завжди нам допоможе.

(Компютер)

3.Диво-скринька, в ній вікно,

4.У вікно щодня кіно

(телевізор)

5.Електрострум все зможе, але хто йому допоможе?

Зробити зачіску… (фен)

-Відповідь складіть з літер.

6.Морозить фрукти … (холодильник)

7.Варить кашу… (плита)

-Відповідь складіть із літер.

7.Робить тісто… (міксер)

-Відповідь складіть з літер.

8.Закипятить воду… (чайник)

-Відповідь складіть з літер.

10.Всю білизну позбирає

І старанно покупає.

Буде знову вся чистенька,

Незабруднена, гарненька.

Дуже любить він тканини.

Сукні, светрики , гардини.

Всі їх складочки знайде!

Розізлиться – пара йде! (праска)

  • Молодці! Ви гарно впорались із завданням.

2..Бесіда з учнями

  • Всі ці прилади – електроприлади. А називаються так тому, що працюють від електрики, коли ми вмикаємо їх у розетку.

  • Проте користуватись ними потрібно обережно. Для цього потрібно знати як називаються частини приладу.

  • Погляньте на малюнок приладу у ваших підручниках. У нього є дріт, який закінчується штепселем. Саме його ми вмикаємо в розетку. І коли ми вимикаємо прилад то потрібно тримати за штепсель, а не за дріт.

  • Ні в якому разі не можна вмикати чи вимикати прилад мокрими руками.

4. Показ наочності

  • Підійдіть до мене. Подивіться на наш прилад.(наприклад комп’ютер)

  • Покажіть мені розетку, дріт, штепсель.

  • Хто нагадає за яку частину потрібно триматись коли вмикаєш прилад) (За штепсель)

  • А хто буде сміливим і покаже як потрібно вмикати прилади в розетку?

(під наглядом вчителя)

5. Правила безпеки.

1) Вимикати електроприлад взявшись за вилку, а не за дріт;

2)Включати прилад лише у справному стані;

3)Електроприлади не залишать без нагляду;

4) Всувати в розетку сторонні предмети;

5)Не братися за вимикач мокрими руками.;

6) Коли ідеш з дому вимикати всі прилади з розетки;

7) Не всувати в розетку сторонні предмети;

8)Не можна заповнювати водою ввімкнені в розетку чайники, кавоварки.

Супроводжується презентацією

6. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1.Гра «Так чи ні»

- Молодці. Давайте перевіримо, як ви засвоїли правила. Перед вами дві цеглинки LEGO: червона та зелена. Зараз я буду читати правила. А ви підніматимете

Зелену цеглинку – вірно;

Червону цеглинку – не вірно.

1)Вимикати електроприлад потрібно за дріт. (Ні)

2) Не всувати в розетку сторонні предмети (Так)

3) Всувати в розетку сторонні предмети (Ні)

4) Залишати електроприлади без нагляду (Ні)

5) Коли ідеш з дому всі прилади можна не вимикати з розетки (Ні)

6) Не можна заповнювати водою ввімкнені в розетку чайники, кавоварки (Так)

2. Практична робота

  • Підійдіть до мене. Подивіться на наш прилад.(наприклад комп’ютер)

  • Покажіть мені розетку, дріт, штепсель.

  • Хто нагадає за яку частину потрібно триматись коли вмикаєш прилад) (За штепсель)

  • А хто буде сміливим і покаже як потрібно вмикати прилади в розетку?

(під наглядом вчителя)

VІ. Підсумок уроку

  • Підрахуємо наші бали. Яка команда отримала перемогу?

  • - Хто молодець? – Я молодець!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«ZOO-психологія: як навчитися розуміти тварин»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.