Урок "Розв'язування вправ і задач на застосування вивчених таблиць множення і ділення".

Опис документу:
Тема: Розв'язування вправ і задач на застосування вивчених таблиць множення і ділення. Мета: формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на основі знань таблиці множення і ділення; вдосконалювати знання геометричного матеріалу; розвивати навички швидких обчислень, логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до математики.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

План-конспект уроку з математики

Тема уроку: Розв'язування вправ і задач на застосування вивчених таблиць множення і ділення.

Мета:

формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на основі знань таблиці множення і ділення; вдосконалювати знання геометричного матеріалу; розвивати навички швидких обчислень, логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до математики.

План уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  3. Повідомлення теми і мети уроку

  4. Вивчення нового матеріалу

  5. Закріплення вивченого матеріалу

  6. Підсумок уроку. Рефлексія

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Лунає дзвіночок, до праці мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій!

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

щоб кожна хвилинка не втратилась марно!

  • Діти, до нас на урок завітали гості. Поверніться будь ласка до них і привітайтеся з ними.

  • Сідайте тихенько!

II. Актуалізація опорних знань

Дітки, сядьте всі зручненько,

Ручки покладіть гарненько,

Бо урок у нас незвичний,

Чарівний, математичний.

Всім давно відомо, що і дорослі, і малі дуже люблять казочки, оповідання, романи. Ось і наш сьогоднішній урок буде казковим. А ось чому він буде присвячений і що потрібно буде робити, спробуємо з’ясувати розв’язавши наступні приклади.

  1. Усний рахунок.

(Робота з картками цифр. На дошці написані приклади, біля кожного з них знаходиться картка з перегорнутою буквою. Учитель називає приклад, а діти говорять відповідь. Якщо не було помилки, вчитель відкриває картку).

8 * 4 = 32 О 16 : 8 = 2 С

8 * 2 = 16 С 8 * 8 = 64 К

64 : 8 = 8 Т 40 : 8 = 5 А

24 : 8 = 3 Р 8 * 3 = 24 Р

8 * 5 = 40 І 8 * 6 = 48 Б

72 : 8 = 9 В 56 : 8 = 7 І

8 * 9 = 72 В

  • Дійсно, це Острів скарбів. Існує такий дуже цікавий роман, та за його змістом був знятий мультфільм.

  • Можливо його хтось бачив?

  • Дуже добре, давайте всі разом поміркуємо, що могли робити головні герої цього роману, а хто його бачив пригадайте? (шукали скарб).

  • Дійсно, це пригода, яка пов’язана з пошуком скарбів.

  • Отже що ми будемо робити сьогодні на уроці? (шукати скарб).

  • Так. А пригадайте будь ласка лист, який був написаний і залишений кимось на дверях нашого класу. Про що в ньому йшла мова? (читання листа).

«Уважність та старанність – запорука успіху. А якщо до них додати винахідливість та прагнення пошуку нового, то можна досягти найбажанішого результату».

  • Діти, я впевнена, що цей лист був нам в класі залишений не даремно.

  • А ви як вважаєте?

  • Ну тоді часу не гаймо, в пошуки скарбів вирушаймо.

Ось завдання перше вам.

Дружним, вправним школярам.

Якщо сядете красиво,

То напишете на диво.

1, 2, 3, 4, 5 — починаємо писать.

  • Відступіть 4 клітинки та запишіть сьогоднішнє число:

20 квітня

Класна робота

1. Каліграфічна хвилинка

Урок продовжим без зупинки,

З каліграфічної хвилинки.

  • Встановіть закономірність і продовжіть ряд чисел.

8 16 24 ……………72

  • Молодці, дивлячись на те, як легко ви здолали першу перешкоду, всі цифри намагалися написати охайно а головне правильно, я впевнена, що наступне завдання ви виконаєте на відмінно.

2. Математичний диктант

  • Пишемо по середині Математичний диктант.

  • Запишіть суму чисел 6 і 3; (9)

  • Отриманий результат збільшить у 8 разів; (72)

  • Число 64 зменшить у 8 разів; (8)

  • До отриманого результату додайте 42; (50)

  • Запишіть добуток чисел 8 і 8 (64)

  • Зменшить отриманий добуток на 37; (27)

  • Запишіть частку чисел 56 і 8; (7)

  • Отриманий результат зменшить на 7; (0).

III. Повідомлення теми і мети уроку

  • Поки ми з вами працювали, я не побачила ні в кого ніяких утруднень. Я впевнена, що ми з вами маємо великі шанси на перемогу, в нашому випадку це повинен бути якийсь скарб.

  • Отже, закріплюючи таблицю множення і ділення числа 8, ми і спробуємо його відшукати.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота над задачею ( с. 144, завдання 916)

  • Але в своєму житті кожна людина бажає знайти скарб!

  • Ви б хотіли? (Так). І я б хотіла, я впевнена що і наші батьки б хотіли.

  • Отже, на його пошуки вирушили ще одні діти. Давайте прочитаємо хто це був.

  • Розгорніть будь ласка свої підручники на сторінці 144, завдання 916. (читання задачі)

  • Хто ж вирушив у похід, та відправився на пошуки скарбів? (діти)

Аналіз задачі:

  • Отже, про що розповідається в задачі? (Про дітей, які відправились в похід).

  • Що нам відомо? (Нам відомо, що вони взяли з собою 8 банок консервів з м’ясом, та у 2 рази більше банок з компотом).

  • Про що запитується в задачі? (Скільки всього банок консервів взяли діти у похід).

  • Складемо коротку умову.

Консерви з м’ясом – 8 б.

Компот - ?, у 2 р. більше ? б.

  • Чи можемо відразу дати відповідь на головне питання задачі? (Ні).

  • Чому? (ми не знаємо скільки було банок з компотом)

  • Як ми можемо про це дізнатися? (кількість консервів з м’ясом збільшити у 2 рази. 8 * 2 = 16).

  • Тепер можемо дати відповідь на головне питання задачі? (Так).

  • Як саме? (До консервів з м’ясом додати компот).

  • Яким буде розв’язання? (8 + 16 = 24)

  • Запишемо розв’язання.

1) 8 * 2 = 16 (б.) – з компотом

2) 8 + 16 = 24 (б.)

  • Запишемо відповідь.

Відповідь: 24 банки консервів взяли діти.

  • Молодці! Ви з легкістю впорались з цим завданням. Як ми бачимо, ці діти в похід пішли надовго. Але нас з вами це не влаштовує, адже ми хочемо якщо дійсно існує якийсь скарб, знайти його якомога швидше.

  • Зверніть будь ласка увагу на те, що в кожній групі на парті є кольорова монета. Можливо це якийсь знак!? Подивіться уважно, можливо там щось є. (так, букви).

  • Зверніть увагу, що такі самі кольори у нас зображені на дверях, але вони мають певну послідовність. Можливо це якась підказка? (Так, потрібно наші кружечки розкласти в такій самій послідовності).

  • Давайте спробуємо? (вийшло слово дошка).

  • А що дошка, до чого тут дошка? Як ви вважаєте? (завдання потрібно шукати на дошці)

2. Групова робота

  • А зараз ми попрацюємо в групах. Кожна група отримує картку відповідного кольору, на ній записані приклади, які на перший погляд важко зрозуміти. Ваше завдання полягає в тому, щоб швидко а головне правильно їх розв’язати.

Розв’язувати їх потрібно таким чином (заповнити порожні клітинки).

Наприклад:

3 * 8 = 󠄀󠄀 24

󠄀 24 : 6 = 󠄀󠄀 4

󠄀 4 * 8 = 󠄀󠄀 32

󠄀 32 – 2 = 󠄀󠄀 30

󠄀 30 + 70 = 󠄀󠄀

  • Всі зрозуміли як потрібно його виконувати? (Так)

6 * 7 = 󠄀󠄀

󠄀 : 7 = 󠄀󠄀

󠄀 * 8 = 󠄀󠄀

󠄀 – 18 = 󠄀󠄀

󠄀 : 5 = 󠄀󠄀

4 * 7 = 󠄀󠄀

󠄀 : 4 = 󠄀󠄀

󠄀 * 8 = 󠄀󠄀

󠄀 – 16 = 󠄀󠄀

󠄀 : 5 = 󠄀󠄀

4 * 6 = 󠄀󠄀

󠄀 : 3 = 󠄀󠄀

󠄀 * 8 = 󠄀󠄀

󠄀 – 24 = 󠄀󠄀

󠄀 : 8 = 󠄀󠄀

3 * 6 = 󠄀󠄀

󠄀 : 6 = 󠄀󠄀

󠄀 * 8 = 󠄀󠄀

󠄀 + 40 = 󠄀󠄀

󠄀 : 8 = 󠄀󠄀

  • Тоді розпочинаймо. Яка група закінчить виконання завдання піднімає руку.

  • Молодці дітки, ви чудово справились з цим завданням.

  • Але ваші картки були дещо трішки незвичні, вам так не здалося? Можливо на них ще щось було? (Так, котики).

  • Я бачу ви вже стомилися, і ми з вами зараз для відпочинку, проведемо фізкультхвилинку.

  • Але ж до чого тут котики? (пісня «Сірі, сірі котики…»).

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Самостійна робота на картках.

Ми активно знов попрацюємо,

Самостійно зараз помудруємо.

Запишемо на картках свої думки,

Хай зрадіють нашим успіхам батьки.

(робота на картках)

  • Чудово! Ця перешкода як і багато інших залишилася посаду. Скарб вже десь поруч.

  • А до речі, в чому знаходяться скарби? (в скрині)

  • А якщо ми будемо дивитися на скриню з геометричної точки зору, то на що вона схожа? (на прямокутник).

  • А які ще геометричні фігури нам відомі?

  • Розгорніть будь ласка свої підручники на сторінці 145, і виконаємо завдання 920.

  • Розгляньте множину геометричних фігур і скажіть: на які підмножини ми можемо їх поділити? (чотирикутники, трикутники, п’ятикутники, круги, прямокутники).

  • Давайте розподіливши їх на підмножини, запишемо в зошит.

Підмножини:

- чотирикутників: 1, 4, 6, 8, 9.

- трикутників: 5, 7.

- п’ятикутників: 2.

- кругів: 8.

- прямокутників: 1, 4, 9.

  • Молодці.

  • Знаєте, мені здається, що наша дошка щось приховує. Адже недаремно слово «дошка» було написано на монетах. Але що?

  • Які розумники! Отже, скарб цей вже наш! А наповнений він знаннями.

Найсвітліша дорога в світі —

Це дорога до знань, до школи.

Пам’ятайте це, любі діти,

Не забудьте цього ніколи!

І, хоч вчитись нелегко буває,

Та наука — завжди хороша.

Кожна в світі людина знає,

Що знання — це найлегша ноша!

  • А сподіваюсь, що на сьогоднішньому уроці ви отримали хоч невеличку частинку знань, якими наповнена ця чарівна скриня.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія

  • Ось і закінчилися наші чарівні пошуки скарбів.

  • А чи сподобалося вам? (відповіді дітей).

  • Поділіться своїми враженнями, від сьогоднішнього уроку.

  • Що найбільше сподобалося вам на уроці?

  • Що ми сьогодні закріплювали на уроці?

  • Чи хотіли б ви, щоб наш урок ще продовжувався?

  • Я б теж хотіла щоб він продовжувався, але нажаль, він вже закінчується. Я вважаю, що ви потрудились дуже добре. Я вам дякую за нашу подорож. У нас сьогодні на уроці є дітки які отримують оцінки високого, достатнього та нажаль декілька учнів середнього рівня.

9

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
4
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!