Урок-подорож "Математика в осінньому лісі"

Опис документу:
Закріплювати знання учнів таблиць додавання та віднімання чисел , порядок виконання арифметичних дій, , вміння розв’язувати задачі вивчених видів, виховувати гуманне ставлення до мешканців лісу, бережне ставлення до флори та фауни лісу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок – подорож

Математика в осінньому лісі

Мета: Закріплювати знання учнів таблиць додавання та віднімання чисел до 9,

порядок виконання арифметичних дій, вдосконалювати навички

розв’язування нерівностей, вміння розв’язувати задачі вивчених видів;

розвивати вміння швидко виконувати завдання з побудовою логічного

ланцюжка; виховувати гуманне ставлення до мешканців лісу, бережне

ставлення до флори та фауни лісу.

Обладнання: Макет дерева, осінні листочки, проект із математичними завданнями,

таблички із цифрами, парасолька.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Ось дзвінок дав сигнал,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.(слайд 1)

Девіз:

Активним і уважним будь

І про кмітливість не забудь.

Видумуй, пробуй, і твори!

Розум, фантазію всю прояви!

Урок сьогодні, друзі, незвичайний,

Тому приступимо до завдань негайно.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.(слайд 2)

1.- Сьогодні, діти, у нас дійсно урок незвичайний

Тема нашого уроку «Подорож до осіннього лісу».

Ми повторимо і закріпимо знання з вивчених таблиць додавання і віднімання чисел,

будемо розв’язувати задачі вивченого виду.

2. Хвилинка каліграфії:

Хто немов крило за вітром

В небо мріяв полетіти.

Тільки золотом полився,

Зразу у траву звалився.

Хто ж це, діти?(Листочок)

  • Наш листочок не простий,

Цей листочок – чарівний.

Зошит просить відкривати,

Дату гарно написати.

12 жовтня – Міжнародний день зменшення небезпеки стихійних лих

12 жовтня

Класна робота

1

2

  • Мікрофон – Що ви знаєте про число 12? (Воно пишеться у двох клітинках; двоцифрове, парне, 1 дес. І 2 од.; сусіди числа 12: 11 і 13; передує число 11; наступне число:13; на 1>від 11; на 1<від 13)

IV. Усний рахунок «Листопад». (слайд 3)

  • Ось ми в осінньому лісі. Подув легенький вітерець. І з дерев починають мало-по-малу опадати листочки.

Інструктаж:

Листочки із відповіддю правильно – залишаються на дошці, а якщо відповідь неправильна – діти відривають і кладуть у кошичок.

Підсумок.

V. Гра «Парасолька» (слайд 4)

  • Почав накрапати дощик. «Числа» заховались під парасолькою.

Інструктаж:

У кожного учня на парті прикріпленні осінні листочки. Розв’язують приклад на листочку. Дівчинка тримає парасольку і числа. У кого приклад з відповіддю 9, 8, 7, 6…- ховаються під парасольку(листочки 9 – зеленого кольору, 8 – Синього, 7 – помаранчевого, 6 – жовтого). Діти виходять до дівчинки з парасолькою по-черзі.

Підсумок.

VI. Самостійна робота. (слайд 5, 6, 7)

  • Літо з дощами, а осінь з грибами.

Інформація(у мікрофон) про отруйні гриби.

Гриби, що отруйні для людини, для лісових мешканців – ліки і харч. Чим більше в лісі різних грибів, тим він затишніший, у ньому краще й швидше ростуть дерева. Не знищуйте неїстивних грибів!

Виконуємо завдання самостійно по варіантах:

І варіант ІІ варіант

6-3 * 5 8+4*7

8+3*6 5+5*9

7+4*11 9-2*11

Самоперевірка.

Підсумок.

VІІ. Галявина відпочинку. (слайд 8)

(Фізкультхвилинка «Сонечко» під музику)

  • А зараз ми відпочинемо на галявині. Дощик пройшов. Сонечко виглянуло.

VІІІ. Робота над задачею. (слайд 9, 10)

1.Розповідь про мурашину державу

  • Мурашки – дуже передбачливі математики: купину вивершують конусоподібною, щоб у дощову пору з неї легко стікала вода, та щоб добре прогрівалася сонцем.

Руйнувати мурашині гнізда категорично заборонено. Адже мурахи приносять людям тільки користь. Люди повинні оберігати і дбати про них.

2.Задача.

Робота з підручником

Ст. 36, № 181.

На прогулянку вийшли 7 дівчаток, а хлопчиків - на 3 менше. Скільки хлопчиків вийшло на прогулянку? Скільки всього дітей вийшло на прогулянку?

Д. – 7- }?діт.

Хл. -?, на 3 менш

7-3=4(хл.)

7+4=11(діт.)

Відповідь: 4 хлопчика вийшло на прогулянку; 11 дітей вийшло на прогулянку.

Підсумок

ІХ. Робота з геометричним матеріалом. (слайд 11, 12, 13)

На прогулянці у лісі діти побачили багато павутинок: і на деревах, і на травичці. Це павучки(мал.) ткали свої павутинки.

  • Погляньте, з яких геометричних фігур складається павутинка.

  • Завдання від павучка: Накресліть чотирикутник і проведіть один відрізок так, щоб фігура була розділена на трикутник і чотирикутник.

Х. Хвилинка відпочинку для очей.

  • Перевіримо. Погляньте, як зробив павучок:

ХІ. Підсумок уроку. (слайд 14)

  • Що ми робили сьогодні на уроці.

  • Що вам найбільше сподобалось виконувати?

  • Які завдання були найважчими? Найлегшими для вас?

ХІІ. Домашнє завдання (слайд 15)

Ст. 37, № 183, 184.

ХІІІ. Оцінювання.

  • Пригощання («Лисички», «Грибочки» - тістечка)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Формування навчальної мотивації в учнів. Теорія і практика»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.