ТЕМА. Композиція «Осіннє дерево»
МЕТА. Закріпити і поглибити знання дітей про осінні зміни, що відбулися в природі з приходом осені. Розвивати учнів естетично.
ОБЛАДНАННЯ: Їжачок, малюнки дерев, листочки, картина І.І. Левітана «Золота осінь», комп'ютер, листки паперу.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина.
(на кожній парті осінній листок, на столі букет осінніх листків.)
ІІ. Основна частина.
а) Гра.
(перевіряє їжачок)
Діти мають сказати яким деревам належать ці листки.
А може, вони належать деревам, зображеним на картині?
б) Оголошення теми.
Бесіда за картиною:
Чому художник назвав її «золота осінь»?
Чи подобаються вам такі дерева?
А як ви гадаєте художнику Левітану теж подобалися?
Діти до нас на урок завітав веселий ОЛІВЕЦЬ, він теж хоче малювати Осінь. Та його фарби ніби навмисне поховалися. Нумо, допоможемо Олівцю знайти осінні фарби. Назвіть їх будь ласка!
Однак наш гість знову засумував. Він хоче зобразити на своєму малюнку радісний осінній день, та не знає, як це зробити. Ч и можна передати настрій на малюнку за допомогою кольорів?
(Діти розміщують дерева на різному фоні. Завдяки цьому вони можуть уявити, який у рослини «настрій»)
в) Виконання композиції.
(На дошці два великі аркуші, на яких намальовано стовбури дерев та гілки без листя.)
Відгадуємо які це дерева за допомогою загадок:
Маю плаття зелененьке, гнучкі ніжні віти, білу кору, стан тоненький.
Як я звуся, діти? (Береза)
Один батько тисячі синів має, всім шапки справляє, а своєї не має. (Дуб)
2. Робота в групах.
Одні – припасовують листочки (на березу), інші – на дуба.
Кожна із сформованих груп поділяється на три команди:
перша – на кольоровому папері малює листочки за шаблоном;
друга – вирізуємо;
третя – приклеює до гілок.
ІІІ. Підсумок
а) Виставка робіт.
б) Мозковий штурм.
- Діти, чому дерева називають нашими зеленими друзями?
(зʼясовується питання про користь, яку приносять дерева. Звертається увага учнів на необхідність бережливого ставлення до них.)











