Презентація підготовлена до підручника Железняк С.М., Ламонова О.В. " Образотворче мистецтво 5 клас". На уроці учні дізнаються про колорит, колір,локарний колір, гризайль,ахроматичні кольори та про вплив кольору на настрій глядача.
Опублікував/ла:
Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.
Будь ласка, оцініть матеріал!
Презентація підготовлена до підручника Железняк С.М., Ламонова О.В. " Образотворче мистецтво 5 клас". На уроці учні дізнаються про колорит, колір,локарний колір, гризайль,ахроматичні кольори та про вплив кольору на настрій глядача.
Колорит Образотворче мистецтво 5 клас Савченко Т.Т.
Савченко Т.Т. Щоб залишити на згадку портрет друга чи мальовничий пейзаж, сучасній людині достатньо скористатися фотоапаратом або відеокамерою. Та, незважаючи на це, твори, які створили художники, цінуються дуже високо. Річ у тім, що художник у картині зображує головне, відкидаючи випадкові деталі і кольори.
Що таке колорит? Колорит – це гармонічне поєднання, взаємозв’язок, тональне об’еднання різних кольорів в картині. Сезанн П. «Гори в французькоум Провансе» І.І. Левітан Березень 1895 Савченко Т.Т.
Запам’ятай! Колорит – це ніби «колірний одяг» картини. У ньому важлива не кожна з колірних плям, а їхнє співвідношення саме за кольором та розміром. І. Левітан «Весна - велика вода»1897 Савченко Т.Т.
Колорит: теплий К. Коро «Пейзаж з озером» темний світлий І. Левітан «Волга» І. Левітан. «Вечірній дзвін» (1892). холодний І. Левітан «Озеро. Русь» Савченко Т.Т.
Колір світло-сині темно-сині С. Васильківський А. Куїнджі « Місячна ніч над Дніпром» Савченко Т.Т.
Яскраві стримані С. Васильківський спокійні Савченко Т.Т.
Локальний колір - це власний колір предмета. Савченко Т.Т.
Відтінки Та якщо ми придивимось уважніше, то помітимо, що цей предметний колір складається з безлічі відтінків. Відтінки виникають з різних причин. Іноді колірний рефлекс відбивається від предмета або драпіровки, розміщених поряд. Особливо багато колірних відтінків буде на блискучій глянцевій поверхні, яка віддзеркалює все, що є навколо, але не буде ніяких на оксамитовій тканині. Савченко Т.Т.
Гризайль Живопис відтінками одного кольору називається гризайль (від французького gris - сірий) і трапляється доволі рідко. Савченко Т.Т.
Гризайль Кольори в живописі «взаємодіють» між собою. Вони можуть підсилювати або, навпаки, нейтралізувати один одного, змінювати свій відтінок залежно від того кольору, який поряд. Так, насичений синій колір поряд із світло-блакитним буде виглядати темним, а поряд з дуже темним коричневим - стане яскравим і легким. Тому і в роботі треба зображувати колір такого відтінку, якого він набуває у порівнянні, у сукупності з іншими кольорами. Савченко Т.Т.
Гризайль Савченко Т.Т.
Колорит та настрій Колорит малюнка може виражати якусь ідею, настрій, допомагати створювати яскравий художній образ, що запам’ятовується надовго. Наприклад, якщо нам потрібно підкреслити у своєму малюнку веселий настрій весняного дня або свята, краще вибирати яскраву гаму із чистих кольорів. Савченко Т.Т.
Порівняйте Савченко Т.Т.
Савченко Т.Т. Ахроматичні кольори Ахроматичні (сірий, білий, чорний) і наближені до них кольори допоможуть відобразити сум, задумливість. У світлій гамі легше відобразити романтичний сюжет, і навпаки, темна гама пасує для відтворення трагічних, драматичних сюжетів.
Ахроматичні кольори У світлій гамі легше відобразити романтичний сюжет, і навпаки, темна гама пасує для відтворення трагічних, драматичних сюжетів. С. Васильківський Савченко Т.Т. Романтичний настрій Драматичний настрій
Досліджуємо вплив кольору І. Гете любив роздивлятися один і той самий пейзаж через скло різного кольору, спостерігаючи, як змінюється емоційний стан людини. Він вважав, що в зеленому кольорі існує доброта, спокій, синій колір викликає відчуття холоду, а червоний - несе страх та пригніченість.
Савченко Т.Т. Визначте , який колорит в картинах. Сергій Васильківський
А. Куїнджі «Після дощу» 1879
Рефлексія. Що таке колорит? Який буває колорит? Які локальні кольори мають предмети навколо вас і які відтінки, рефлекси ви на них бачите? У якій гамі ви уявляєте ранок на лісовій галявині чи вечірнє місто? Тепла чи холодна вона? Чисті чи ахроматичні кольори в ній переважатимуть? Савченко Т.Т.
Практичне творче завдання. Намалюйте композицію-спогад у теплому або холодному колориті. Інструменти та матеріали: аркуш паперу, гуашеві або акварельні фарби, олівець, гумка, пензлі. Савченко Т.Т.
План роботи: На аркуші паперу скомпонуйте зображення. • Вирішіть, які зображення будуть більші, а які - менші. • Підготуйте малюнок до подальшої роботи: зітріть усі допоміжні лінії, які ви використовували для побудови, зайві лінії. • На палітрі поруч підберіть колір, який відповідає кольору, наприклад, тла. Почати роботу фарбами краще з тих кольорів, які вам зрозумілі. • Порівняйте і спробуйте відтворити різницю відтінків різних частин малюнка, де створюється найбільший контраст. Савченко Т.Т.
Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.
Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.
Будь ласка, оцініть матеріал!
20 грн
30 грн
30 грн
20 грн