Урок на тему: Класифікація і призначення штукатурних робіт.

Опис документу:
Штукатурні роботи - це процес нанесення покриття на поверхні будівельних елементів. За призначенням і властивостям монолітні штукатурки поділяють на звичайні, призначені для експлуатації в нормальних температурно-вологісних умовах(можуть бути пофарбовані або"обклеєні шпалерами); спеціальні, що виконують захисні функції по відношенню до основи(гідроізоляційні та гідрофобні, теплоізоляційні, акустичні, хімічно стійкі, рентгенозахисні); декоративні-для обробки фасадів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

План уроку № 10 Дата проведення __________

Тема програми № 2: Роль будівництва і будівельної індустрії для розвитку народного господарства в Україні.

Тема уроку: Класифікація і призначення штукатурних робіт.

Мета:

Ознайомити учнів з класифікацією і призначенням штукатурних робіт.

Розвинути професійне та аналітичне мислення.

Виховати любов та повагу до обраної професії.

Навчально - методичне забезпечення заняття:

ПК, картки.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Міжпредметні звязки: охорона праці.

Хід уроку

І. Підготовчий етап.

Організаційний момент.

(Вчитель заходить у клас, вітається, перевіряє присутніх та готовність дошки і робочого місця до заняття.)

  1. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети і завдань уроку.

  2. Актуалізація знань учнів.

ІІ. Основний етап

Штукатурні роботи - це процес нанесення покриття на поверхні будівельних елементів. За призначенням і властивостям монолітні штукатурки поділяють на звичайні, призначені для експлуатації в нормальних температурно-вологісних умовах(можуть бути пофарбовані або"обклеєні шпалерами); спеціальні, що виконують захисні функції по відношенню до основи(гідроізоляційні та гідрофобні, теплоізоляційні, акустичні, хімічно стійкі, рентгенозахисні); декоративні-для обробки фасадів і деяких приміщень громадських будинків(вестибюлів, сходових кліток, холів). Декоративні штукатурки можуть бути гладкими, кольоровими, імітувати декоративний природний і штучний облицювальні камені(наприклад, граніт, піщаник, мармур).

Мінеральні суміші виробляються на основі цементу, за що їх нерідко називають полімерцементними. Їх поставляють у вигляді сухої суміші, яку необхідно розводити водою безпосередньо перед початком робіт. Такі штукатурки застосовують на попередньо оброблених грунтовками мінеральних основах. Полімерцементні склади володіють серйозною стійкістю до стирання і міцністю. Вони прекрасно захищають стіни від вологи і мають відмінні показники паропровідності. Недоліком даного виду фасадних штукатурок є деяка їх еластичність, через що послаблюється опірність механічним впливам, і на поверхні з'являються мікротріщини. Безумовний плюс матеріалу - його демократична ціна, за винятком цін на VIP-варіанти з блискітками, мармуровою крихтою і т.д. Крім того, мінеральні склади негорючі, і їх з успіхом використовують при оздобленні фасадів, утеплених пінополістиролом. Працювати з такою сумішшю під силу навіть початківцям майстрам.

Акрилові штукатурки належать до класу синтетичних матеріалів. Вони виготовляються на основі високомолекулярних полімерів - акрилових смол - і поставляються у вигляді готових до застосування водно-дисперсійних складів. Акрилові штукатурки стійкі до деформації підстав і мають гарну адгезію до мінеральних матеріалами. Такі склади рекомендується використовувати в умовах активного впливу опадів, оскільки акрилові смоли забезпечують готовому покриттю низьке водопоглинання. З недоліків покриттів даного виду слід відзначити їх горючість, низьку паропроникність і затрудненную дифузію вуглекислого газу. Все це унеможливлює застосування акрилової штукатурки на тих фасадах, для утеплення яких використовувалася мінеральна вата. Волога не зможе пройти через шар акрилу і осяде на плитах утеплювача, що знизить їх теплоізоляційні властивості.

Силікатні штукатурки.

За основу при виробництві силікатних штукатурок взято калійне «рідке» скло. Таке фасадне покриття дуже гідрофобно і володіє хорошою паропропускной здатністю, що робить можливим його застосування поверх мінеральної вати. Силікатна суміш має еластичність, тому фасад, оздоблений нею, не потріскається. Крім того, фінішне покриття антистатично, а тому не притягує пил і легко миється.

До недоліків силікатної суміші можна віднести необхідність швидкого нанесення, а це означає, що оштукатурювання поверхні нею зажадає від майстра вправності і певних навиків.

Силоксанові (силіконові) штукатурки.

У виготовленні силоксанових штукатурок використовуються силіконові смоли, що додають покриттю хороші характеристики. Штукатурки даного виду визнані самими просунутими і технологічними, вони водостійкі, дуже еластичні і мають найтриваліший термін служби. Відмінна адгезія і високі показники паропроникності дозволяють використовувати штукатурку на будь-яких підставах. Силіконові покриття прекрасно миються і самоочищаються під впливом опадів, адже вони розроблялися для мегаполісів, в яких незмінно виникають проблеми з атмосферою. Силіконові суміші колеруются в масі, легко наносяться і мають гарну покривістістю. Мабуть, єдиним недоліком такої штукатурки є висока вартість.

Вапняні й вапняно-цементні штукатурки застосовують при обробці фасадів будинків із цегли, туфу, шлакобетонів і керамічних блоків марки нижче 50. Вапняно-цементні штукатурки допускаються також і у випадку підвищеної вимогливості до механічної міцності й атмосферної стійкості покриттів. Але ці штукатурки не годяться для обробки огорож, баз колон, тяг з більшим виносом, стін, що зазнають сильному зволоженню. Вапняні штукатурки заборонено класти на бетонну поверхню й металеву сітку.

Цементні штукатурки застосовують для обробки поверхонь, що систематично воложаться, для виготовлення фасадних архітектурних деталей. Наносять їх на бетон, цеглу, металеву сітку. Не допускається наносити цементну штукатурку на матеріали з мазкої міцності нижче 100.

Декоративні штукатурки - це сучасний вид рельєфного покриття, який створює ефект мармуру або іншого природного каменю, на сьогоднішній день є одним з найсучасніших і виграшних матеріалів для внутрішнього декору приміщень. Ці декоративні покриття можуть використовуватися як для внутрішньої обробки стін, так і для обробки фасадів. Ціна на декоративну штукатурку величина умовна, оскільки кінцева вартість готового виробу залежить від багатьох змінних - кількості шарів, складності палітри, техніки нанесення, особливості об'єкта і т.д.

ІІІ. Заключний етап заняття

1. Закріплення матеріалу

2. Підведення підсумків заняття.

3. Домашнє завдання – вивчити конспект.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»