і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Урок "Мистецтво" 1 клас

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Перегляд
матеріалу
Перегляд
матеріалу
Перегляд
матеріалу
Опис презентації окремими слайдами:
ТАНОК ОСІННІХ ЛИСТОЧКІВ
Слайд № 1

ТАНОК ОСІННІХ ЛИСТОЧКІВ

Слайд № 2

Український народний танець «Козачок»
Слайд № 3

Український народний танець «Козачок»

П.Чайковський. Вальс із балету «Спляча красуня»
Слайд № 4

П.Чайковський. Вальс із балету «Спляча красуня»

Слайд № 5

Слайд № 6

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок інтегрованого курсу “Мистецтво” у 1-му класі на тему

«Танок осінніх листочків»

Мета: навчальна: учити розпізнавати життєвий зміст музики та вміти на елементарному рівні висловлювати враження від музичних творів; формувати навички естетичного сприймання, уявлення про танець як вид мистецтва; вчити слухати і розуміти музику, бачити і відтворювати прекрасне; спонукати до творчості;

розвивальна: розвивати образне мислення, творчі здібності, фантазію, уяву, асоціативну пам’ять і увагу, вокально-хорові навички, ритмічність;

виховна: виховувати любов до природи, інтерес до українських танців, почуття патріотизму.

Тип уроку: комбінований.

Оснащення уроку: картини осінньої природи, аркуші для малювання, фарби, пензлик, баночка, проектор, пісня Н. Май «Кап-кап-кап», уривок вальсу П. Чайковського із балету «Спляча красуня», уривок українського народного танцю «Козачок», музики Філіпенка «Танок осіннього листя».

Домінантне мистецтво – музика, додаються образотворче мистецтво та мультиплікація.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

  2. Активізація опорних знань.

  • Як називають музику яку співають?

  • Які пісні ви знаєте?

  1. Повідомлення теми уроку.

Сьогодні урок незвичайний у нас,

Бо осінь до нас завітала у клас.

У танці листочки свої залишила,

До нової теми віконце відкрила.

  • Тема нашого уроку «Танок осінніх листочків»

  • Як ви вважаєте, чому саме таку тему нам запропонувала осінь? (Останній день осені)

  • Як ви вважаєте, які завдання ми виконаємо на уроці, щоб повністю розкрити тему. (Відповіді учнів. Вправа «Мікрофон»)

  • Дійсно ми під час уроку виконаємо ці завдання, навчимося дотримуватися ритму і мелодії під час співу пісні, слухати і розуміти музику, передавати відтінки осені під час малювання осіннього листя, познайомимося з новим видом мистецтва – танком.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

  • У чарівниці Осені є помічник. Хто це?

Він скрізь: у полі і в саду, а в дім не попаде.

І я тоді лиш з дому йду, коли він вже не йде. (Дощ)

  • Чи можна звуками передати музику осіннього дощу?

Восени вітер здіймає у повітря різнобарвні листочки. Вони починають свій танок під ритм дощових крапель.

  • Давайте заспіваємо пісню Н. Май «Кап-кап-кап»

Під час співу будемо «допомагати» дощику різними звуками (оплесками, клацаннями пальців).

  • Який настрій викликала у вас ця пісня?

Українська пісня – це душа народу. Але й у танцях українці завжди були та є завзятими. На святах або після того, як добре попрацювали, збиралася молодь, щоб відпочити. А кращий відпочинок – це танок.

  • Які ж танці бувають?

Запрошую вас познайомитися з найулюбленішим українським танцем – Козачком.

  1. Робота над новим матеріалом.

З давніх-давен одним із найулюбленіших танців українців був «Козачок». Раніше він був лише чоловічим танцем, а сьогодні його танцюють і жінки. Він виник серед козаків, які боронили Україну від ворогів. Звідси його назва. У танці козаки змагалися у спритності, силі, супроводжуючи танець вигуками «гоп-гоп». Тому цей танок ще називають гопаком.

  • Давайте переглянемо уривок українського народного танцю «Козачок»

  • Який характер танцю?

  • А тепер давайте його порівняємо з вальсом П. Чайковського із балету «Спляча красуня».

  • Який характер цього танцю?

  • Вони швидкі чи повільні?

Фізкультхвилинка під укр. нар. танець «Козачок».

    1. Робота з наочністю на дошці.

  • Зверніть увагу на листочки, ілюстрації які нам залишила осінь.

Відтінки, яких кольорів ви бачите? (Теплих.)

Зустріч з мультимедійними героями паном Олівцем і пані Фарбою. (За мультимедійним підручником «Образотворче мистецтво. 1клас» (урок №4 «Теплі кольори»).

Розповідь пана Олівця про відтінки, відбиток.

  • Спробуємо передати ці відтінки при виконанні композиції «Танок осіннього листя».

  • Послідовність виконання композиції «Танок осіннього листя».

Нам знадобляться такі матеріали та інструменти: 
- листя різної форми та розміру;
- альбомний аркуш;
- гуаш;
- пензлик;
- палітра (цього разу краще взяти одноразові пластикові тарілочки);
- ємкість з водою;
- серветка.

Покрокова інструкція виконання: 
Крок 1.  Заздалегідь ми приготували красиві за формою листя дерев.
Крок 2.  Вмочіть одну сторону листочка в розведену фарбу.

Крок 3.  Акуратно прикладайте його пофарбованою стороною до альбомного аркуша, злегка притискаючи до паперу серветкою, розгладьте рукою.
Крок 4.  Приберіть листочки і розгляньте разом відбитки.
Крок 5.  Домалюйте їх так, як підказує вам уява.

    1. Практична діяльність учнів.

Малювання композиції «Танок осіннього листя» поетапно під супровід музики Філіпенка.

  1. Підсумок уроку.

Виставка і аналіз робіт.

Вправа «Закінчи речення».

  • Сьогодні на уроці я навчилась…

  • Мені сподобалося…

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Урок інтегрованого курсу "Мистецтво" у 1 класі на тему "Танок осінніх листочків" (З презентацією)
  • Додано
    26.02.2018
  • Розділ
    Образотворче мистецтво
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    6903
  • Коментарів
    1
  • Завантажень
    373
  • Номер матеріала
    LQ528094
  • Вподобань
    5
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь