TEMA. BECHA.
МЕТА. Узагальнити, розширити знання дітей до теми «Весна», розвивати смислову та образну пам'ять, вміння узагальнювати. Виховувати почуття прекрасного, турботливе ставлення до живого.
ОБЛАДНАННЯ: На дошці вислови про книгу : «Книга вчить, як на світі жить», «Хто багато читає, той багато знає». Плакати до теми «Весна». Книги для читання, клей, папір, заготовки для закладки, олівці, ватман.
ТИП УРОКУ. Урок - КВК.
ХІД УРОКУ
1. Організаційна частина.
- У класі парти поставлені в два ряди, один проти одного. В центрі на підвищенні сидить «читанка». Поруч - члени жюрi. Команди розташувались одна навпроти одноï Капітани - попереду. В усіх учнiв емблема. На дошці вислови про книгу.
2. Основна частина
А) Слово читанки.
Ми сьогодні, діти, проводимо підсумковий урок -КВК до теми «Весна». Я хочу побачити й перевірити, як члени команд уміють читати й переказувати, малювати і коментувати, складати казки. Чи знаєте ви ознаки пробудження природи, весняні свята.
В) Привітання команд.
Команда «Читайки»
Ми - читайки, ми - всезнайки.
Носа вам ми утремо –
Коровай заберемо.
Команда «Книголюби»
Книголюби - молодці,
Залюбки читаєм.
Перемогу в боротьбі
Здобути бажаєм.
В) Конкурс «Хто більше ?»
Хто більше і швидше прочитає слів за хвилину зазначеного тексту. За сигналом діти починають читати,олівцем роблять помiтку, коли закінчиться час.
Читання художньої літератури 5 хв. За сигналом школярі здають книжки Журі підраховує.
Г) Вікторина «Читайки».
1) Назвати ознаки весни.
2) Коротко iнформувати про день космонавтики.
3) Розказати прохання книжки.
4) Які прислів'я знаєте.
5) Як берегти природу.
6) Казки про професії на селі.
Вікторина «Книголюби».
7) Які є свята на веснi?
8) Які твори про весну читали?
9) Загадки про весну.
10) Які квіти занесені в нас до Червоної книги.
11) Звідки хліб прийшов?
12) Назвіть першi вiсники весни.
Д) Конкурс капітанів «Склади казку». ( скласти казку «Зернятко».)
E) Конкурс «Кращий художник».
Є) Конкурс «Хто краще». ( закладки)
Ж)Конкурс «Кращий декламатор».( вірш про весну )
3) Конкурс на краще читання скоромовки.
Сів шпак на шпаківню, заспівав шпак півню:
Так ,як ти, не вмію я. Ти не вмієш так, як я.
И) Хто краще перекаже. (Твір читає «Читанка»)
3.Підсумок.
Читанка:
Я, дiти, побачила, що ви всi добре вмієте читати й переказувати, малювати, шанувати книжки.












