і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Урок-квест «Повторення таблиць множення і ділення на 5. Розв’язування задач. Периметр прямокутника».

Урок-квест «Повторення таблиць множення і ділення на 5. Розв’язування задач. Периметр прямокутника».

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №LM955193
За публікацію цієї методичної розробки Астанова Олена Олександрівна отримав(ла) свідоцтво №LM955193
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код

Клас 2

Тип уроку - урок-квест

Тема. «Повторення таблиць множення і ділення на 5. Розв’язування задач. Периметр прямокутника».

Мета:

Навчально-пізнавальна:

  • формувати вміння застосовувати таблиці множення, розв’язувати задачі;

  • відпрацювати навички усного рахунку;

Розвиваюча:

  • розвивати вміння спостерігати, аналізувати, діяти за алгоритмом, робити висновки;

  • розвивати логічне і творче мислення;

Виховна:

  • виховувати самостійність, навички самоконтролю;

  • продовжувати виховання комунікативних здібностей і взаєморозуміння через організацію спільної діяльності (робота в групі);

  • виховання почуття взаємоповаги, взаємодопомоги.

Обладнання: екран, проектор, інструкція до квест-гри, конверти із завданнями, предметні малюнки, карта «Старого саду», нагороди «Засоби боротьби із шкідниками», лієчка.

ТЗН: мультимедіа-проектор.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Вступ учителя.

https://www.youtube.com/watch?v=ycxkvwsJ0Zg (пісня про гарний настрій)

Діти, добрий день! Хай гарно розпочнеться новий день!

  • Діти, всі ми у гарному настрої і готові працювати. Але перед тим, як розпочати урок, я хочу розповісти вам цікаву історію про мій старий сад.

Закінчилась люта зима. Розвеснилось. Дві синички-сестрички Ціня і Ціва, які зимували біля мого будинку у старому саду, зібралися до рідного лісу. Він манив їх першою весняною зеленню та співом рідного птаства, свободою та безпекою, смачною їжею та багато ще чим цікавим та загадковим.

Одного разу Ціня завітала до Ціви та й стали вони, за чашечкою кави, згадувати свої пригоди у моєму саду взимку… Гульк, а на порозі їх вітальні Дятел-поштар.

  • Добридень, сестрички! Вам термінова телеграма. Я всі справи відклав, до вас поспішав. Ось!

Любі синички-сестрички!

Я ваш товариш Кіт Бармалей із будинку з прекрасним садом, де ви зимували. Хочу запросити вас у гості, щоб пограти в нашу улюблену квест-гру. Не відмовте мені! Згадайте, якими гостинними ми, з господинею були добрими до вас лютою зимою, коли все снігом замело і не було чого їсти. Ми влаштували для вас пташину їдальню зі смачним салом та пахучими зернятами. Я всіх сусідських котів попередив, щоб вас не чіпали і ретельно вас оберігав від хижих птахів. Я гадаю, що ви любите пригоди? Правда? Чекаю на вас!!!

Сестрички зраділи і швидко зібралися в дорогу, на зустріч цікавим пригодам та приємній зустрічі. Але вони і здогадатися не могли, що чекає їх попереду!

Ось і сад… Але що з ним?

Він якийсь дивний… Ні одного листочка на гілках… Тиша… Не чути пташок, вітерець між гілок притих…

  • А чому ж нас ніхто не зустрічає? – говорить Ціня.

  • Де ж Кіт Бармалей? – обізвалася Ціва.

Аж ось з-під тину, де ріс кущ чортополоху, почувся кволий голос:

  • Няу! Няу! Рятуйте! Я конаю від спеки!

Синички побачили бідолашного Бармалея і кинулись до нього.

  • Що сталося, Коте?

  • До нашого прекрасного саду завітали непрохані гості - жуки-короїди, тля, ненажерлива гусінь та інша нечисть.

  • Та ми з ними швидко впораємось! – в один голос обізвались сестрички.

  • - Ні. Не так все просто. Вам потрібна допомога учнів 2 класу, бо всі ці злодії дуже розумні і теж полюбляють квест-ігри. Щоб перемогти їх, потрібно знання мати. Тож діліться мершій на команди та починайте рятувати сад.

Інструкція до квест-гри

1.     Команда повинна працювати злагоджено та дружньо.

2.     По закінченню кожного етапу подавати сигнал, взявшись за руки і піднявши їх в гору.

3.     Участь в етапах повинні приймати всі учасники команди.

4.     Дискваліфікація за шахрайство обох команд.

5. Не варто проходити квест методом підбору.

6.     За порушення гри чи грубе порушення дисципліни команда отримує штраф.

7. Під час гри заборонено застовувати фізичну силу.

- Інструкція зрозуміла?

- Команда Ціні готова?

- Команда Ціви готова?

- Вирушаємо в путь!

- Ось і наша карта.

Перша зупинка «Стара яблуня»

І команда

Таня зібрала 27 кг яблук, а Маринка на 12 кг більше. Скільки кілограмів яблук зібрали дівчатка?

ІІ команда

Іванко та Микита збирали у саду яблука. Вони зібрали 35 кг Білого Наливу, а Ранету на 8 кг менше. Скільки кілограмів яблук зібрали хлопчики?

  • Молодці! Як швидко та дружно ви впорались із завданням. Кожна команда отримує нагороду - чарівний засіб для боротьби з жуками-короїдами.

  • Рушаємо далі. Друга зупинка «Трояндовий рай».

  • Тля пошкодила квіти троянд. Врятуймо їх!

І команда ІІ команда

(Команди обмінюються завданнями та перевіряють їх)

  • Молодці! Кожна команда має чарівний засіб від тлі. Троянди врятовано!

  • Ми всі стомились. Час відпочити. Привал! Щоб не сумувати, потрібно танцювати!

https://www.youtube.com/watch?v=jPB1ulBRr30

  • Не баріться! Шкідники безжально знищують урожай! Третя зупинка «Полуничне царство».

  • Слимаки зіпсували весь урожай полуниці. Потрібно відновити ділянку, щоб наступного року не залишитись без ягід.

І команда

Обчисліть периметр полуничної ділянки. Довжина ділянки 25 метрів, ширина – 12 метрів.

ІІ команда

Обчисліть периметр полуничної ділянки. Довжина ділянки 15 метрів, ширина – 22 метрів.

  • Ура! Маємо чарівний засіб боротьби з бридкими слимаками.

  • Наступна зупинка «Молодий сад»

І команда

Учні посадили сливові дерева у 2 ряди по 5 саджанців та 18 саджанців вишні. Скільки дерев посадили учні?

ІІ команда

Учні посадили груші у 3 ряди по 7 саджанців та 15 саджанців абрикос. Скільки дерев посадили учні?

  • Маємо чарівний засіб від гусені! Врятували саджданці! Шкідників перемогли!

  • Останнє завдання найскладніше. Потрібно наповнити криницю водою, щоб відновити полив саду.

Тоді наш красень оживе, зазеленіє, зацвіте та порадує господарів смачними плодами.

І команда

Глибина криниці 20м. Відстань від цямрини до води 18м. Яка відстань від поверхні води до дна криниці?

ІІ команда

Глибина криниці 20м. Відстань від поверхні води до дна 2 метри. Яка відстань від цямрини до поверхні води?

Молодці! Кожна команда отримує по чарівній лієчці.

  • Час підрахувати ваші трофеї.

  • Команда Ціні ________ трофеїв.

  • Команда Ціви ________ трофеїв.

  • Дружно та злагоджено працювали команди. Тому і результати радують.

  • Ось і добігла кінця наша захоплююча пригода. Сьогодні ви показали себе справжніми знавцями математики. А найголовніше, ви показали, як вмієте працювати в команді. І я вважаю, що це найголовніше. Працювати командою краще, ніж поодинці. Я бачу ваші радісні обличчя, а це значить, що ми разом з вами, отримали позитивні емоції та досвід. Кожен з нас став сьогодні ще добрішим, ще дружнішим, ще уважнішим…

  • А що ж з нашими синичками-сестричками Цінею та Цівою?

  • Задоволені пташки полили кущ чортополоху, де конав Кіт Бармалей. Він на очах зазеленів, забуяв. Котику стало краще. Із задоволенням Бармалей чухав животика та муркотів, а синички наперебій розповідали про наші пригоди в Старому саду.

Задоволені своєю роботою та зустріччю з Котиком, пташки зібралися додому, до свого рідного лісу, де їх чекали родини, а найбільше - дітки-пташенята. У дорогу Бармалей подарував їм по мішечку смачних зерняток та крихт хліба.

  • Наступного разу чекаю вас у гості зі своїми родинами. Взимку обіцяю вам не просто пташину їдальню, а пташиний ресторан та комфортний п’ятизірковий готель з безкоштовним проживанням протягом зими.

  • Цінуймо дружбу, дружні стосунки! Все буде добре!

Недарма в народі говорять: «Друзі пізнаються в біді».

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Сторітелінг – технологія створення історії та передачі за її допомогою необхідної інформації з метою впливу на емоційну, мотиваційну, когнітивну сфери слухача. Основні функції сторітеллінгу - мотиваційна, об'єднуючи та комунікативна у поєднанні з ігровою формою квест-уроків - це це цікава, захоплююча та ефективна "вибухівка знань". Вивчаємо математику граючись!
  • Додано
    28.02.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    2 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    165
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    3
  • Номер матеріала
    LM955193
  • Вподобань
    0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти