Урок "Харчування і здоров'я. Вітаміни"

Опис документу:
Згадаємо, як зводиться будинок. Для закладання фундаменту використовується цегла, граніт, цемент, великі за¬лізобетонні блоки. На будівництво стін ідуть бетонні блоки або цегла. Поверхи перекривають великими залізобетонни¬ми плитами, уставляють вікна, двері, штукатурять, фарбу¬ють. Для будівництва необхідно багато різних матеріалів, деталей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема . Харчування і здоров'я. Вітаміни.

Мета: познайомити учнів з особливостями раціонального харчування та способом збереження харчових цінностей ,ознайомитися з хворобами,

до яких призводить неякісне, незбалансоване харчування; розвивати вміння аналізувати, робити висновки, виховувати бережливе ставлення до свого здоров'я та до здоров'я оточуючих.

Обладнання: та матеріали: малюнок та плакати, які дають змогу ілюструвати принципи раціонального харчування; додаткова література; природні овочі та фрукти.

Ми живемо не для того, щоб їсти,

Але ми їмо для того, щоб жити.

Сократ

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Хід уроку

  1. Організація класу

Усміхнімось всім довкола:

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов'язково

День до нас привітним буде.

Девіз нашого уроку

Думати швидко,

Говорити правильно,

відповідати чітко,

відпочивати з посмішкою.

  1. Актуалізація опорних знань.

Біологічний диктант.

1. Зеленкувато-жовта, гіркувата на смак рідина, яка утворюється в печінці. (Жовч.)

2. Кишка товстого кишечнику, яка має червоподібний відросток. (Сліпа.)

3. Речовина, яка розташована під емаллю зуба. (Дентин.)

4. Фермент слини. (Амілаза.)

5. Речовина, яка вкриває коронку зуба. (Емаль.)

6. Фермент травного соку підшлункової залози. (Ліпаза.)

7. Кислота, яка входить до складу шлункового соку. (Соляна.)

8. Слиз, який захищає стінки шлунка від самоперетравлення. (Муцин.)

9. Основна функція цієї залози полягає у вироблені травного соку (Підшлункова.)

10. Складний фізіологічний процес проникнення поживних речовин у кров і лімфу завдяки активній діяльності ворсинок називається (Всмоктування.)

11. загальна довжина товстого кишечнику дорівнює (1.5-2 м.)

12. травлення в шлунку відбувається при температурі (36.6-37 С.)

3. Митивація навчальної діяльності.

Розповідь вчителя.

Згадаємо, як зводиться будинок. Для закладання фундаменту використовується цегла, граніт, цемент, великі залізобетонні блоки. На будівництво стін ідуть бетонні блоки або цегла. Поверхи перекривають великими залізобетонними плитами, уставляють вікна, двері, штукатурять, фарбують. Для будівництва необхідно багато різних матеріалів, деталей.

Наша їжа — теж будівельний матеріал. І вона теж не однакова за своїм складом і значенням для організму. Їжа — основне джерело енергії, яке необхідне для життєдіяльності організму людини. З їжею ми одержуємо поживні речовини, що сприяють росту і розвитку нашого організму.

4. Засвоєння нового матеріалу

1. Раціональне харчування та його значення для здоров’я людини.

Слово вчителя.

Тільки-но прийшов зі школи —
Поспішаю вже до столу,
Бо зі школи довгий шлях,
300 метрів, просто жах!
Щоби скоротить дорогу,
Взяли з другом по хот-догу.
Ми їх на ходу жували,
«Пепсі-колу» попивали.
Та бурчить у животі…
Знаю — вдома на плиті
Плов лишився від сніданку
(готувала мама зранку,
Й наказала: «Пам’ятай,
В холодильник заховай!»).
Та підвів мене будильник,
Де ж згадать про холодильник!
Поки гріється обід,
Хоч чайку напитись слід,
Ще й халвою закусити.
Зразу ж телика включити,
Бо дивитись бойовик
Я з тарілочкою звик.
Зникла їжа із тарілки,
Я й не зчувсь, як схрумав стільки!
Любі друзі, поясніть,
Чом у мене живіт болить?

Дати відповідь на це запитання нам допоможе сьогоднішній урок.

У збереженні здоров’я не останнє місце посідає харчування. Давайте з’ясуємо, для чого ми їмо.

«Незакінчене речення»

• Ми їмо, щоб … (Учні продовжують речення.)

Запитання до учнів

• А які чинники впливають на вибір їжі?

• Чи існують у вашій родині певні традиції харчування?

(Відповіді учнів.)

Розповідь учителя

Перші люди спочатку харчувалися лиш тим, що давала їм природа, згодом, навчившись підкоряти її своїм потребам, людина почала сама вирощувати продукти харчування, збільшила споживання м’ясних продуктів.

Від складу їжі та правильного режиму харчування значною мірою залежить фізичний розвиток.

Збалансованим (раціональним) вважається фізіологічно повноцінне харчування з врахуванням характеру праці, віку, статі, індивідуальних особливостей людини й кліматично-географічних умов.

Ще зовсім недавно значна частина населення світу страждала від захворювань, причиною яких було недоїдання, сьогодні ж усе більше людей страждають від переїдання.

Запитання для обговорення

• Які основні недоліки харчування людей на сучасному етапі?

Очікувані відповіді учнів

Основними недоліками харчування людей є:

— надмірне споживання вуглеводів та продуктів, які пройшли промислову обробку (солодощі, вироби з першосортної муки тощо);

— надмірне споживання консервованих продуктів;

— додавання до харчових продуктів різних хімічних речовин із метою покращення їхнього смаку, запаху та вигляду;

— часте споживання алкоголю, кофе, чаю, какао, шоколаду;

— звичка багато їсти й перекушувати між сніданком, обідом та вечерею;

— недостатнє пережовування їжі.

Увага, леді і джентльмени! Об’являється аукціон! Поспішайте! Виставляється лот «Кот в мішку» Хто готовий купити товар? Про нього відомо тільки що це геніальний винахід людства! В СРСР це було дефіцитом і вважалося ознакою інтелігентної сім’ї. Цей товар нам дуже необхідний!

Починаємо торги! Початкова ціна – 1 грн. Хто запропонує більше? – 2 грн, 3 грн – Продано!

Що ж у мішку? Це… рулон туалетного паперу! Яке почуття ви відчули? Вас обманули! Яку помилку допустив споживач? Придбав товар, не отримавши про нього повної інформації.

Таким чином, перше правило споживача: перш ніж купувати товар, отримай інформацію про нього.

Інформація про товар повинна містити:

Найменування стандарту, вимогам якого відповідає даний товар;

Перелік основних споживацьких властивостей товару, а для продуктів харчування – склад ( в тому числі наявність всіх харчових добавок або ГМ продукції), масу нетто або об'єм, калорійність, наявність шкідливих для здоров’я речовин, а також протипоказання до окремих захворювань;

  • вартість і умови придбання товару;

  • гарантійні обов’язки виробника товару;

  • правила і умови безпечного користування товаром;

  • строк придатності;

  • адреса виробника і підприємства, уповноважених приймати претензії від споживача.

Повідомлення учня

Харчові добавки

Харчовими добавками називають групу природних або синтетичних речовин, які спеціально додають до продовольчої сировини, напівфабрикатів або готових продуктів з метою надання їм певних якісних показників. Харчові добавки використовуються з метою: збереження поживних властивостей харчових продуктів, надання їм більш привабливого вигляду, збільшення терміну зберігання, полегшення технологічної обробки продовольчої сировини, здешевлення та скорочення технологічного процесу. З давніх-давен людина використовує натуральні харчові добавки, такі, як дріжджі, агар, пектин, желатин, лимонна кислота, оцет, сода, крохмаль, кухонна сіль. Але, на превеликий жаль, великого розмаху сьогодні у світі набуло виробництво синтетичних харчових добавок, які шкодять здоров’ю людини. Кількість харчових добавок, які використовують у харчовому виробництві більшості країн світу, досягає 500 найменувань, у США перевищує 1500, у країнах ЄС досягає 1200, у Росії — 415, у ФРН — 350, в Україні — 221. Радою ЄС розроблена раціональна система цифрової кодифікації харчових добавок із літерою «Е» (від слова Європа або від англ.— їстівний). Кожній харчовій добавці присвоєно три-, чотиризначний код (у Європі з попередньою літерою «Е»).

Існує їх класифікація в системі Сodex Аlimentarius:

• Е100-Е182 — барвники

• Е200-Е299 — консерванти

• Е300-Е399 — антизакислювачі

• Е400-Е499 — стабілізатори

• Е500-Е599 — емульгатори

• Е600-Е699 — посилювачі смаку та аромату

• Е700-Е899 — запасні індекси

• Е900-Е999 — піногасники

Запитання для обговорення

• Яким основним гігієнічним вимогам має відповідати їжа?

Складання опорного конспекту

Їжа має відповідати таким основним гігієнічним вимогам:

— за калорійністю відповідати основним енерговитратам;

— містити усі речовини, які необхідні для повноцінного розвитку організму людини (білки, жири, вуглеводи);

— мати невелику масу (до 3 кг) і відповідну температуру;

— бути легко перетравною й добре засвоюваною;

— бути смачною, збуджувати апетит і формувати почуття ситості;

— мати хороший вигляд і запах;

— містити необхідну кількість вітамінів, води, мінеральних солей;

— бути різноманітною, складатися з продуктів тваринного та рослинного походження;

— бути доброякісною, тобто не шкідливою для здоров’я.

• Давайте з’ясуємо, чи правильно ви харчуєтесь?

Тест

Учитель називає правила раціонального харчування. Учні, які завжди дотримуються цього правила, ставлять собі 2 бали, якщо тільки іноді — 1 бал, якщо зовсім не дотримуються — 0.

1. Їжу вживати 3–4 рази на день, у певний час, не частіше ніж через 3–4 години.

2. Пережовувати їжу повільно й ретельно.

3. Увечері не пити міцний чай, каву.

4. Цукор замінити медом, фруктами, ягодами.

5. Білий хліб їсти якомога рідше, а житній частіше.

6. Намагатися обходитись без солі.

7. Воду пити невеликими порціями.

8. Їжа має бути свіжоприготовленою, не надто гарячою чи холодною.

9. Сідати за стіл тільки тоді, коли хочеться їсти.

Оцінка результатів: якщо сума балів дорівнює 18 — харчування повністю відповідає вимогам до раціонального харчування, 16–17 — близьке до правильного, 10–15 — задовільне, менше за 10 — незадовільне.

Розповідь учителя

Найраціональнішим є чотириразове харчування, яке залежно від умов праці й побуту може бути здійснене у двох варіантах:

1) перший сніданок, другий сніданок, обід, вечеря;

2) сніданок, обід, полудень, вечеря.

Як розділити добовий раціон у відсотках? Рекомендації фахівців будуть відрізнятися. Але пам’ятаймо: сніданок має бути поживним (20–30 %), обід має включати гарячу першу страву (35 %), полудень (20 %) і вечеря (20 %) має бути не пізніше як за дві години до сну.

Розповідь учителя

На вечерю краще добирати легку їжу, яка швидко перетравлюється, наприклад молочні, овочеві, круп’яні страви. Раціональне харчування — це спосіб запобігання багатьом хворобам. І. Павлов наголошував, що надмірне захоплення їжею — тваринність, а неуважність до їжі — безглуздя. Харчування визначає не тільки фізичний розвиток, але й великою мірою розвиток психіки, інтелекту. Правильно організоване харчування — основа нормального росту, розвитку, навчання, праці.

Прийом їжі в певний час виробляє умовні рефлекси, забезпечує ритмічність процесів секреції та оптимальне виділення травних соків.

2. Вітаміни, їхнє значення в організмі.

Перегляд відео-урока.

Вітаміни — це біологічно активні речовини різної хімічної природи, необхідні для забезпечення важливих фізіологічних і біологічних процесів в організмі.

На добу організмові необхідні мізерні кількості вітамінів, але, незважаючи на це, вони відіграють роль в обміні речовин та енергії. Багато вітамінів входить до складу ферментів, гормонів. Більшість із них швидко розпадається, не запасається і не синтезується в організмі. Тому слід постійно вживати продукти, що містять вітаміни.

Запитання до учнів

• Які продукти харчування містять найбільше вітамінів?

Очікувана відповідь учнів: овочі та фрукти.

Розповідь учителя

Найбільше їх міститься у свіжих фруктах, овочах, а також у молоці та м’ясі. За відсутності вітамінів у їжі розвивається захворювання — авітаміноз, за нестачі — гіповітаміноз. А надлишок, що в десятки й сотні разів перевищує потреби організму, спричинює виникнення гіпервітамінозу. Існує близько 50 вітамінів. Їх ділять на дві групи: водорозчинні та жиророзчинні. До водорозчинних належать вітаміни групи В, вітаміни Р, С, до жиророзчинних — А, D, E, F, K.

Повідомлення учня

Історія досліджень ролі вітамінів у житті людини

Було це далекого 1736 року. Російські кораблі під командуванням видатних мореплавців Дмитра Лаптєва та Олексія Чирикова вирушили шукати Північного морського шляху. Їх затерли крижини, і вони зазимували біля узбережжя теперішнього моря Лаптєвих. Дуже швидко запаси свіжих продуктів та овочів вичерпалися, закінчилася й квашена капуста. Команда перестала відрізняти сніданки від вечерь, такі вони стали одноманітні: усе ті самі сухарі, солонина, сушена риба. І тут моряки один по одному почали хворіти на цингу (скорбут). Лише відвар із хвої врятував багатьох із них від загибелі. Цинга (скорбут) — хвороба, що виникає через недостатню кількість у харчуванні вітаміну С — аскорбінової кислоти.

Під час другої Камчатської експедиції видатного російського мореплавця Вітуса Берінга 1741 року кораблі «Св. Павло» і «Св. Петро» прибули на Командорські острови з екіпажами, що хворіли на цингу. Тут сам Берінг і багато моряків померли від цинги, а решта врятувалася від смерті, бо їли траву та зелень. Цинга здавна була лихом мореплавців та мандрівників. На неї тяжко хворіли екіпажі кораблів експедицій Васко да Гами, Магелана тощо. Без перебільшення можна зазначити, що в епоху парусного флоту цинга забрала більше життів, ніж усі морські бої. У давнину цинга не щадила ані простих людей, ані царських, ані боярських сімей. Люди тривалий час шукали засобу, що виліковує це захворювання. Поступово було виявлено, що проти цинги чудово діють свіже м’ясо, настоянки хвої, шипшина, цитриновий сік.

Давно почався пошук засобів проти пелагри й бері-бері. Пелагра — хвороба, що викликається відсутністю вітаміну РР. Проявляється в нервових психічних розладах, запаленні слизової оболонки рота та язика, розладах кишечнику. Бері-бері — «ножні кайдани» — хвороба, що викликається відсутністю вітаміну В1. Проявляється в онімінні кінцівок та паралічах. Під час цього тяжкого захворювання порушується діяльність серця, уражаються нерви кінцівок, особливо ніг.

Причина виникнення цих хвороб не була розгадана, але деякі спостережливі люди вбачали зв’язок між захворюванням і харчуванням. Відкриття зробив молодий російський лікар Микола Лунін 1880 року, вивчаючи вплив продуктів харчування на організм тварин. Провівши численні досліди, він виявив, що білі миші, яких він годував очищеними білками, жирами, вуглеводами, мінеральними солями, гинули. Він зробив висновок, що крім відомих поживних речовин є ще якісь невідомі, але дуже потрібні речовини. Проте він не мав підтримки у своїх наукових дослідженнях і був змушений залишити їх. Минуло довгих 30 років після відкриття Луніна, перш ніж 1912 року польський учений Казимир Функ, який працював у Лондоні, дістав із рисових висівок кристалічну речовину. Він дав їй назву «вітамін». Це був вітамін В1, відсутність у їжі якого, як відомо, викликає захворювання бері-бері. 1927 року угорському хімікові А. Сент-Дьйорді вдалося виділити речовину, яку назвали вітаміном С, аскорбінова кислота. Відтоді вітамінологія як галузь медицини, біохімії, фізіології інтенсивно розвивається. Вітамінна промисловість випускає сотні назв препаратів, які дістають із різної сировини, синтезують із найрізноманітніших вихідних речовин.

Сценка « На прийомі у лікаря».

Лікар. Наступний.

Хворий. Добрий день, лікарю.

Лікар. Здрастуйте, на що скаржитесь?

Хворий. Та це, лікарю, не знаю, що зі мною робиться, волосся сиплеться, під очима сині мішки, шкіра лущиться, весь час спати хочеться. Ложку до рота не донесу – втомлююся, що там казати про навчання: на першому уроці сплю, на другому – досипаю.

Лікар. Так, синку, діагноз ясний. Делібертоте небельмес.

Хворий. Не зрозумів, лікарю, це заразне?

Лікар. Та ні, не заразне, звичайнісінький типовий авітаміноз.

Хворий. Що робити, лікарю?

Лікар. Будем лікувати, інакше помрете. ( Хворий впав).

Прибиральниця. Христа на вас немає, що ви людину мучите?

Лікар. Відчепіться, Пріся Вариводівно, не заважайте процесу лікування, я за це отримую зарплатню.

Прибиральниця. І за що ви там гроші отримуєте, людей тільки калічите?

( Піднімає хворого).

Лікар. Я вам напишу рецепт, підете в аптеку, купите і бедете лікуватись. Ось призначу вам « Мультитабс» - будете вживати по одному драже в день.

Хворий. А ви знаєте, скільки воно коштує?

Лікар Гроші – це сміття, головне – здоровя. Є ще такий ефективний препарат « Геровітал».

Хворий. Геро що? Я вам кажу, що батьки грошей не отримують.

Лікар. Гроші – це сміття, головне – здоровя. А якщо ці не допоможуть, то є убійна сила « Допель Герц» - сила двох сердець.

Хворий. У нього ціни такі, що обидва серця стануть.

Лікар. Я можу ще запропонувати вам « Ревіт», « Аеровіт», аскорбінову кислоту, але я бачу, що у вас нема бажання лікуватися.

Хворий. Бажання в мене є та грошей нема.

Прибиральниця. Що ви, лікарю, хлопця таким дорогим травите. Ти, синку, мене послухай. І навіщо тобі ті « допелі» та «мутелі», якщо вдома в тебе вистачає різних вітамінів. Ось глянь, синку. В тебе морква, червоний буряк є? Тут тобі, синку, і вітамін А і С. Їж частіше свіжу моркву і волосся стане міцне, блискуче, шкіра буде гладенька, як у немовляти.

А ось спробуй, синку, чай із шипшини, я трохи туди сухого листя і гілочок смородини додаю. Тут тобі в наборі вітамін С. Він захистить тебе від цинги, від простуди.

А ще пораджу вживати побільше квашеної і свіжої капусти. В ній вітаміни С і В. Вони також добре впливають на шкіру і чорні мішки під очима зникнуть.

Лікар. Вариводівно! Що ж ти мій авторитет підриваєш?

Прибиральниця. А ви мовчіть, лікарю, хто вас хвойним відваром напуває? Самі чомусь той « Мультитабс» не купуєте? Ось глянь, синку, чим я лікаря підгодовую. Це ще мене моя бабуся навчила – солод називається. Береш зерна ячменю або пшениці і пророщуєш його в неглибокій тарілці. До солоду можна додати склянку молока, меду, масла, їсти цю кашу кожного дня. Коли споживають солод, поліпшується зір, зміцнюються зуби, волосся, зникне сивина, виробляється стійкий імунітет до простудних захворювань, омолоджується організм. Не треба забувати і про свіжі яблука, молоденьку цибульку, яку завжди можна виростити на вікні.

Лікар. Вариводівно! Гляньте, та він на очах видужує. І справді ваші ліки мають великі цілющі властивості.

Прибиральниця. Аякже, лікарю. Раніше так і лікували. В цих рецептах мудрість народна.

Хворий. Дякую зо поради, бабусю. А ви, друзі, уважно слухали бабусині поради, раджу і вам ними скористатися.

Що необхідно знати кожному

• Добова потреба людини у вітамінах значною мірою залежить від віку, роду занять, маси тіла, статі, загального стану здоров’я;

• для профілактики захворювань, які пов’язані з дефіцитом вітамінів, необхідна правильна організація харчування;

• надлишок вітамінів, їхніх препаратів також негативно відбивається на здоров’ї;

• під час кулінарної обробки вміст вітамінів у їжі зменшується.

5. Узагальнення і закріплення знань

Літературна вікторина „ Які з вітамінів є в продукті?”

1. 1.Чим пригощала Лисичка свого приятеля Журавля? (каша – вітамін В)

2. Без чого борщ не сядеш їсти? (без хліба – вітамін В)

3. Що так старанно тягли із землі дід, баба, внучка, собака, кіт, мишка? (ріпку – вітамін С)

4. Що приготувала Машенька для того, щоб потрапити додому? (пиріжки – вітамін В)

5. Яка улюблена страва Карлсона? (варення – вітамін С)

6. Що полюбляє кіт Матроскін? (молоко –вітаміни А,D)

7. Скажіть, в якій казці всі герої – овочі і фрукти? („Пригоди Цибуліно” – вітамін С)

8. Що знесла курочка Ряба? (яйце – вітаміни А, D)

9. Що Лисичка скидала з воза? (рибу – вітаміни А,D)

10. Яке слово зайве: морква, буряк, картопля, яблуко, редис, цибуля? (яблуко – вітамін С)

Гра «Завжди, іноді, ніколи».

На столі стоїть кошик. У ньому цукерка, йогурт, лимон, яблуко, квасоля в банці, рідина для миття посуду, плавлений сирок, хліб, засіб для чищення, шпроти в банці, картопля, капуста, апельсин, булочка, цвітна капуста, ліки, цибуля, банан, груша, морква, горіхи тощо. Вчитель дістає із кошика будь-який предмет та показують його іншим учням класу, які за допомогою різних фігур закінчують речення: «Цей продукт можна їсти...». (Завжди — коло, іноді — серце, ніколи — трикутник

«Мозковий штурм».

Поясніть приказку: «Сніданок треба з’їсти самому, обід розділити з другом, а вечерю віддати ворогу».

«Хвилинка поезії»

Вірш «Смачно і корисно »

Їжте , діти , рибу, м'ясо, щоб енергії набрати,

І квасолю і ковбаси, їжте крупи залюбки,вугле-

І горіхи не для втіхи, водів там багато,

Їжте сир і молоко, А вони ,як і білки,

Їжте яйця, бо для росту організму необхідні,

Все це необхідно просто, Для здоров'я всім потрібні

Бо збагачене білком. Вуглеводи є у хлібі,

І в картоплі є вони.

В овочах є мінерали

Й вуглеводів теж немало, Їжте ягоди і фрукти

В них багато клітковини, ціле літо й восени.

нам без їжі теж- ніяк!

А крім того вітамінів

В овочах багато так!

Отже , за здоров'ям стежте,

Сіль, солодощі обмежте.

Краще ягоди і фрукти,

Ніж цукерки й пироги.

Торт, морозиво- це смачно,

Але досить небезпечно:

За надмірного вживання

Це здоров'я- вороги.

В. Бутрін

6. Підсумок уроку

Рефлексія

  • Про що сьогодні я дізнався.

  • Що я навчився.

7. Домашнє завдання.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Селф-коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога Нової української школи»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн