і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Урок-гра літературного читання в 3 класі "Найрозумніший"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Мордовцева Тетяна Володимирівна- вчитель-методист початкових класів Пісківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Урок-гра літературного читання в 3 класі

« Найрозумніший»

Мета: перевірити інтелектуальний розвиток учнів,виявити їхні знання з творів літературного читання ; Розвивати швидкість мислення,пізнавальні інтереси,пам’ять,вміння швидко орієнтуватися у творах за різними темами.Виховувати бажання здобувати знання з інших джерел літератури,свідомо читати тексти.

Обладнання: таблиця.

ХІД УРОКУ

І ОРГМОМЕНТ

Добрий день,сіроокі дівчатка,

Ясноокі хлопятка!

Заспокойтеся, сядьте.

Час прийшов працювати.

ДЕВІЗ УРОКУ:»Урок повинен бути цікавим,продуктивним, пізнавальним!»

ВПРАВА»ВІТАННЯ»/Діти стоять у колі. Кожен з учнів називає своє ім’я так, як йому подобається,щоб його називали./

Вчитель:Як ви розумієте слово УСПІХ?/Відповіді учнів/

-Я бажаю успіху всім учням на уроці.

Доброта душі- сонця промінець,має людям у серця світити.

Доброті людської не прийде кінець,якщо будуть добрими діти.

Тож давайте всім дарувати тепло, усмішки прості і щирі.

І на всій землі відразу зникне зло- будемо жити у злагоді й мирі.

Вчитель: Урок почнемо з побажань. Побажайте успіху на уроці, веселого настрою, творчості, цікавих знань один одному. Памятайте, що успіх приходить тільки до того учня, який старанно і сумлінно працює.

ІІ.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ,МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Вчитель: Сьогодні у нас урок чудовий в світ читання загадковий.

Всі відкриє таємниці,треба тільки потрудиться.

У цікавий світ книжок поведе нас всіх урок.

Сьогодні на уроці ми проведемо гру « Найрозумніший» серед учнів нашого класу.

ІІІ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

ХІД ГРИ « НАЙРОЗУМНІШИЙ»

У відбірній грі братимуть участь 10 учасників.

1 ТУР. Відбірна гра.

Зараз вам буде поставлено 10 запитань. До них буде дано декілька відповідей, одна з яких є правильною. На роздуми вам дається 15 секунд,за які ви повинні вибрати правильну відповідь.П’ятеро учасників,які наберуть найбільшу кількість балів,продовжать боротьбу за звання « Найрозумніший» у півфінальній грі.

Запитання відбірної гри

1.Твір « Гуси-лебеді летять» за жанром це-

а/ оповідання б/казка в/ вірш Відповідь: оповідання

2. Закінчить назву вірша Лесі Українки»Уже весняне сонце…»

а/ заходить б/ сходить в/ припікає Відповідь: припікає.

3.Печиво у формі жайворонків випікають у

а/ березні б/ квітні в/травні Відповідь: у березні.

4.Що продав Піноккіо,щоб купити квиток у театр?

а/ книжку б/ листівку в/ буквар Відповідь: буквар

5.Хто автор твору «Пригоди Піноккіо»?

а/Астрід Ліндгрен б/Карло Коллоді в/Ярослав Стельмах

Відповідь: Карло Коллоді

6.З чого починається Вітчизна у В.Сухомлинського з тексту «Сонце заходить»?

а/ з рідного слова б/ з рідного порога в/ з української мови

Відповідь: з рідного слова, з української мови

7.Кого спіймав Славко з оповідання Я.Стельмаха « Ловись, рибко»?

а/ щуку б/ карасика в/ окуня Відповідь: карасика

8.У творі Миколи Сингаївського « Осіння гра» розповідається про

а/ зайчика б/ їжачка в/ білочку Відповідь: білочку

9.Із чого виготовляли книги у Стародавньому Єгипті?

а/ з паперу б/ пергаменту в/ папірусу Відповідь: папірусу

10. Доповни вірш римованими словами:

Памятай,не забувай батьківську стежину.

Прикрашай, шануй свій край, дім свій,……

а/ Україну б/ Батьківщину в/ і родину. Відповідь: Батьківщину

2 тур. Півфінал.

За більшою кількістю балів у півфіналі беруть участь такі учні…--------------- Щоб встановити черговість наступного туру гри школярів у півфіналі,проводиться гра « Шифрувальник».

Правила гри: Необхідно якнайшвидше розшифрувати слово. Учень, який першим вгадав слово,буде грати перший,другий- другим..Принцип шифрування слова- кожна цифра означає декілька букв, як на телефонному апараті: 1-А,Б,В 2- Г,Д,Е 3- Ж,З,И 4-і,й,к 5-л , м , н 6- о , п , р

7- с , т , у 8- ф , х , ц 9-ч , ш , щ 10-ь , ю , я

Зашифроване слово 126231-НАЗВА ДЕРЕВА Відповідь: береза

Після гри « Шифрувальник» учні змагаються за вихід у фінал. Їм пропонується 6 тем. Кожен вибирає собі тему, яку він найкраще знає. За одну хвилину потрібно відповісти на якнайбільше запитань. Якщо гравець не знає відповіді,він каже :»Далі».За найбільшою кількістю набраних балів,троє учасників вихадять у фінал.

Теми півфінальної гри:

1.Твори Василя Сухомлинського.

2. Загадкова.

3.Література.

4.Народна творчість.

5.Кмітливість.

6.Мовна.

1. ТВОРИ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО

1.В оповіданні « Сергійкова квітка» хто з хлопчиків подарував своїм друзям красу?/Сергійко подарував прекрасну квітку/.

2. Закінчіть назви оповідань Василя Сухомлинського «Кінь…/утік/»,»Красиві слова і красиве../діло/».

3. Закінчіть речення»Усе своє життя Василь Сухомлинський присвятив../дітям/.»

4.Василь Сухомлинський був директором…/Павлиської школи/.

5.Твір «Що таке Школа під Голубим Небом»написав Василь/Сухомлинський/.

2.ЗАГАДКОВА

1.Хто стоїть на одній нозі?/Чапля/

2.Що росте догори коренем?/Бурулька/

3.Маленькі, кругленькі, весь світ бачать./Очі/

4.Я-вода і по воді плаваю./Крига/

5.Сам червоний, а чуб зелений./Буряк/

3.ЛІТЕРАТУРА

1.Як називаються твори,у яких римуються рядки?/Вірші/

2. Яка назва головної книги поезій Шевченка?/Кобзар/

3.Хто написав трилогію про Незнайка?/М.Носов/

4.Старовинна різдвяна пісня./Колядка/

5.Назвіть літературний псевдонім Лариси Петрівни Косач./Леся Українка/

4. НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

1. Доповніть прислівя»Нащо й ліпший клад,коли в сімї/лад/»,

«Бджола мала й та../працює/»,»Хто більше читає,той більше/знає/»,»Людина без книги, як криниця без/води/»,»Книга вчить, як на світі/жить/».

2. Усна народна творчість- це твори,які.. /передавалися із вуст в уста/.

3.Які дива відбувалися у казці «Кривенька качечка»?/Качечка перетворювалась в дівчинку/.

4.Кому з персонажів належать ці слова:»Де вже миритися?Битися з тобою, іродом!»/Кирило Кожумяка/.

5.»Два півники»-це /українська дитяча пісенька/.

5.КМІТЛИВІСТЬ

1.По чому качка плаває?/По воді/

2.Яких каменів немає в морі?/Сухих/

3.Чим закінчується день?/Літерою Ь/

4.На яке дерево сідає ворона після дощу?/На мокре/

5.Що буде з сніжинкою, яка впаде на руку?/Розтане/

6.МОВНА

1. Синонім до слова « безкраї»./Безмежні/

2.Анаграма слова «гора»./Рога/

3.Антонім до слова «широкий»./Вузький/

4.Анаграма слова «рамка»./Марка/

5. Синонім слова розповідає»./Розказує/

3 тур .ФІНАЛ

У фіналі будуть грати такі учні… Щоб встановити послідовність гри у фіналі, знову проводиться гра «Шифрувальник».

Зашифроване слово 4672-НАЗВА ГЕОМЕТРИЧНОГО ТІЛА

Відповідь : круг.

Отже, за жовтим столом буде грати-------------------,за червоним-----------------,за синім------------ .

Правила фінальної гри такі:

Перед вами табло, на якому 36 віконичок з номерами від 1 до 36. Ви повинні запамятати свої номери, які зафарбовані у ваш колір. Для цього у вас є 20 секунд. Якщо вибираєш своє запитання і даєш правильну відповідь, то отримаєш 2 бали, якщо відповідаєш на запитання суперника – 3 бали, а якщо на запитання,яке зафарбоване у білий колір,то отримаєш 1 бал. Кожному учаснику буде запропоновано 6 запитань.Хто набере найбільшу кількість балів, той стане переможцем сьогоднішньої гри.

Запитання фінальної гри.

  1. Яким твором починається розділ « Візьму перо і спробую»?/Анатолій Костецький « Імена».

  2. Який вірш закінчується словами :» І скажу вам по секрету:мабуть,буду я поетом!»/Анатолій Костецький «Дивна звичка»/

  3. З якого вірша із жолудів виходять чоловічки?/Тамара Коломієць «Чоловічки».

  4. Назвіть дійових осіб повісті»Гуси-лебеді летять?»/Дід Дем’ян, онук/.

  5. Яка казка має такий початок:»Був чудовий,ясний,весняний вечір і вікно стояло відчинене…/»Про Калсона, що живе на даху»/

  6. Хто автор казки «Пригоди Піноккіо?/Італі йський письменник Карло Коллоді/.

  7. Після того, як з Незнайка не вийшло художника, він вирішив зробитися/поетом/.

  1. Про що мріяв деревяний хлопчик,ідучи до школи?/Вивчитися,заробити багато грошей і на перший заробіток купити батькові вовняну гарну куртку./

  2. Назвіть дійових осіб казки « Шипшинка»./Король, королева,дівчина,13 чарівниць,королевич/.

  3. Коли двоє слів закінчуються однаково-це…/рима/.

  4. Незнайко почав складати вірші про своїх../друзів/.

  5. Умій сказати, умій і ../змовчати/.

  6. Яка головонька, така й ../розмовонька/.

  7. Фіранка-це…/занавіска/.

  8. Синонім до слова «світає»-/розвидняється/.

  9. Де і коли народився Т.Г.Шевченко?/9 березня 1814 р.в селі Моринці/.

  10. Автор вірша « Тече вода із-за гаю»?/Т.Г.Шевченко/

  11. Т.Г.Шевченко народився в сімї /кріпаків/.

  12. Автор байки «Лебідь,Щука і Рак»-/Леонід Глібов/

  13. Віршований твір повчального змісту-/байка/.

  14. Зміст передається через розмови дійових осіб у /діалозі/.

  15. Жартівливі вислови,складені з важких для вимови слів-/скоромовки/.

  16. Дівчинка з української народної казки «Кривенька качечка» попросила діда зробити../кужілочку і веретенце/.

  17. Першим надрукував словянський буквар/Іван Федоров/.

  18. Джерелом мудрості називають../книгу/.

  19. Яка дитяча бібліотека є найбільшою в нашій країні?/Національна бібліотека України для дітей/.

  20. Що означає слово « бібліотека»?/Книгосховище/.

  21. Героєм якого твору є Дороговказ?/Ігоря Січовика»Мова»/

  22. Хто є автором вірша « Кожну літеру ціни»?/Дмитро Білоус/

  23. Мати поетеси Лесі українки – відома письменниця і педагог-/Олена Пчілка/.

  24. Вірші «Як дитиною,бувало»,»Мамо,іде вже зима» написала/Леся Українка/.

  25. Хто написав оповідання « Для чого людині серце»?/Анатолій Дімаров/

  26. На чому писали люди до винайдення паперу?/На глиняних дощечках/

  27. Хто був винахідником друкарського верстата?/Йоганес Гутенберг/

  28. З якої байки ці рядки?»У товаристві лад- усяк тому радіє»?/»Лебідь,Щука і Рак»/

  29. Як звали автора-гумориста віршів «Як Невдаха виступав»,»Сашко»?/Грицько Бойко/

ІУ ПІДСУМОК УРОКУ-ГРИ.НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
На уроці вчитель перевіряє інтелектуальний розвиток учнів,виявляє їхні знання з творів літературного читання в 3 класі.
  • Додано
    10.08.2018
  • Розділ
    Літературне читання
  • Клас
    3 Клас
  • Переглядів
    159
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    BC589801
  • Вподобань
    0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь