Урок до Дня Цивільного Захисту у 2 класі "Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях".

Опис документу:
День Цивільного Захисту 2 класу Актуалізувати знання про надзвичайні ситуації, їх класифікацію та наслідки. Навчати дітей діяти у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

День Цивільного Захисту 2 клас

Тема. Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях.

Мета. Актуалізувати знання про надзвичайні ситуації, їх класифікацію та

наслідки. Навчати дітей діяти у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.

Виховувати навички правильної поведінки, вміння уникати паніки, метушні

в екстремальних ситуаціях. Ознайомити з існуючими засобами захисту

органів дихання.

Обладнання: ілюстрації по темі, протигаз чи распіратор, ватно-марлеві пов’язки,

індивідуальні картки-тести; вогонь, малюнки праски, телевізора, комп’ютера,

чайника, обігрівача, плити для інсценівки.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  • У житті нерідко трапляються події, що можуть призвести до загибелі людей. Це стихійні лиха, аварії, теракти. Такі події прийнято називати надзвичайними ситуаціями , або – катастрофами, якщо гине дуже багато людей. Поміркуємо, чому саме це трапляється?

Стихійні лиха

Створює сама природа:

землетруси

повені

цунамі

буревії

зливи

поповзні

засуха

Аварії

Створюються не навмисно

руками людей:

на дамбах

на станціях

на заводах

на фабриках

на транспорті: літаки, потяги, автомобілі,

кораблі, ракети

Теракти

Злочинні навмисні дії людей:

підпали-пожежі

вибухи

взяття у заручники

  • Спеціальні служби у складі людей та техніки надають допомогу постраждалим.

Зупинимось на деяких із них.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Як правильно себе вести, щоб уникнути лиха або уникнути з найменшою шкодою для свого здоровя та здоровя інших. Треба знати порядок дій, правил при надзвичайних ситуаціях.

ІV. Основна частина. Вивчення нового матеріалу.

Бесіда

Про стихійні лиха та аварії попереджають по радіо та телебаченню: «Увага! Хімічна тривога!», «Радіаційна небезпека!». Про повені, землетруси, можливе цунамі попереджають заздалегідь. В таких випадках можливі евакуації з тим, щоб уникнути трагедії.

1.Повені в західній Україні.

Послідовність дій при повенях:

- Якщо ти знаходишся на першому поверсі, піднімись вище, на горище, дах.

- Якщо ти знаходишся в лісі, знайди підвищене місце, вилізь на дерево.

- Коли потрапив у воду, використовуй дошки, колоди, пливи за течією до незатопленої ділянки.

2. У розпал робочого дня 11 березня 2011р. в Японії сталася найпотужніша в історії країни серія підземних поштовхів—землетрус, найсильніший з яких сягнув магнітуди у 8,9балів. Зруйновані лінії електромереж, телевежа, будинки, дороги, телефонні лінії перевантажені, не скрізь є Інтернет, перебої з роботою транспорту. Тисячі людей загинуло, тисячі отримали поранення, тисячі людей залишились без домівок, змушені ночувати на вулицях без опалення, не вистачає їжі, води, медикаментів. Рятувальники дістали тіла загиблих з-під завалів.

Послідовність дій при землетрусі:

  • Негайно залишити будинок.

  • З багатоповерхового будинку виходити сходами, не користуватися ліфтом.

  • На вулиці швидко відійти від будинку на відстань, рівну його висоті, у напрямі скверу, спортивного майданчику.

  • Бути особливо організованим, громадські приміщення залишати за планом евакуації, без метушні та паніки.

3. На північний схід Японії обрушилося гігантське цунамі: хвилі заввишки до 10 метрів зносили все на своєму шляху. У перший день трагедії зник пасажирський потяг, гігантська воронка забрала корабель зі 100 пасажирами, величезна хвиля змила людей в море і вони загинули.

4. Після серії землетрусів одна за одною виходять з ладуАЕС Японії: "Фукусіма-1" та "Фукусіма-2".Там сталися вибухи. Була оголошена евакуація жителів у радіусі 20 кілометрів. Рівень радіації перевищено у 110 разів.

26 квітня 1986 року аварія сталася і на Чорнобильській АЕС. Головну загрозу становить розповсюдження радіації, речовини, яку не можна побачити чи відчути, але яка викликає променеву хворобу та смерть. Радіація має довготривалий шкідливий вплив на всю природу та викликає мутації. Чорнобиль оголошено «Зоною відчудження».

5. Аварії на заводах можуть призвести до викидів у повітря хімічних чи газових речовин, які можуть уразити органи дихання та шкіри.

Послідовність дій при хімічній атаці чи радіаційній небезпеці:

- Щоб не вдихати шкідливих речовин, закрити рот і ніс рушником, шарфом, марлею.

  • Існують спеціальні засоби захисту: ватно-марлеві повязки, які повинні добре закривати ніс та рот, распіратори, протигази. (Демонстрація протигазу.)

  • Зачинати щільно двері, вікна, вентиляційні люки, вхідні двері занавісити ковдрою, вимкнути кондеціонер .

  • Робити вологе прибирання.

  • Прати та змінювати верхній одяг, або мати спецодяг.

6. В наш час поширеними стали злочинні дії людей, які завдають великої шкоди – теракти. Їх організовують у місцях масового скупчення людей: ринки, супермаркети, школи, метро, площі. Це можуть бути вибухи, пожежі. Вони призводять до неорганізованості та паніки.

Послідовність дій при пожежі:

  • Якщо полум’я невелике, можеш гасити його піском, землею, одягом.

  • Вибігайте з приміщення, де хазяйнує вогонь, за руку виводьте малюків. Якщо у приміщенні зявилося багато диму, пробирайся до виходу поповзом.

Головне, не ховайтесь під ліжком, у шафі, не панікуйте.

  • Якщо пожежа застала тебе в лісі, виходь із нього проти вітру, прикривши голову і обличчя верхнім одягом.

  • Щільно закрийте за собою двері. Не можна відкривати вікно, доки вогонь у кімнаті не згас — свіже повітря підживить його і полум'я спалахне з новою силою.

  • Кличте на допомогу дорослих, викликайте пожежну команду за номером 101.

7. Часто пожежа трапляється від вибуху накопиченого природного газу на кухні

при незакритих чи залитих камфорках, пошкодженні вентеля.

Послідовність дій при витіку газу:

- Якщо хтось із дорослих удома, негайно скажи їм про це.

- Почувши запах газу, негайно відчини вікно та провітри кімнату.

- Перекрий витік газу.

- Не можна запалювати сірники чи вмикати світло, електроприлади.

- При аварії викликати службу газу 104.

8. Пожежа може виникнути при неправильному поводженню з вогнем.

- Подумайте, які ситуації можуть перетворити вогонь із друга на ворога?

Причини виникнення пожеж:

  • Недбале поводження з сірниками, запальничками, ігри з ними.

  • Просушування одягу над відкритим вогнем, газовою плитою, на каміні.

  • Відкриті дверцята пічки, з яких може випасти жаринка.

  • Запалені свічки на новорічній красуні-ялинці, бенгальські вогні, хлопавки, петарди.

  • Несправна електропроводка або перевантажена електророзетка.

  • Залишені без нагляду працюючі електроприлади.

  • Дорослі, які дозволяють собі палити в ліжку.

9. Гра-діалог «Викликаємо пожежників»

- У нас пожежа. Адреса: вулиця, дім, квартира, поверх.

Наявність людей в квартирі.

V. Закріплення вивченого.

1. Перегляд інсценівки «Про правила протипожежної поведінки вдома»

Герої: зайченята, мама, вогонь, пожежник.

2. Картки-тести із запитаннями по новій темі.

VI. Підсумок уроку.

Картка з уроку ЦО 2 клас: Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях.

Послідовність дій при повенях:

- Якщо ти знаходишся на першому поверсі, піднімись вище, на горище, дах.

- Якщо ти знаходишся в лісі, знайди підвищене місце, вилізь на дерево.

- Коли потрапив у воду, використовуй дошки, колоди, пливи за течією до незатопленої ділянки.

Послідовність дій при землетрусі:

  • Негайно залишити будинок.

  • З багатоповерхового будинку виходити сходами, не користуватися ліфтом.

  • На вулиці швидко відійти від будинку на відстань, рівну його висоті, у напрямі скверу, спортивного майданчику.

  • Бути особливо організованим, громадські приміщення залишати за планом евакуації, без метушні та паніки.

Послідовність дій при хімічній атаці чи радіаційній небезпеці:

- Щоб не вдихати шкідливих речовин, закрити рот і ніс рушником, шарфом, марлею.

  • Існують спеціальні засоби захисту: ватно-марлеві повязки, які повинні добре закривати ніс та рот, распіратори, протигази. (Демонстрація протигазу.)

  • Зачинати щільно двері, вікна, вентиляційні люки, вхідні двері занавісити ковдрою, вимкнути кондеціонер .

  • Робити вологе прибирання.

  • Прати та змінювати верхній одяг, або мати спецодяг.

Послідовність дій при пожежі:

  • Якщо полум’я невелике, можеш гасити його піском, землею, одягом.

  • Вибігайте з приміщення, де хазяйнує вогонь, за руку виводьте малюків. Якщо у приміщенні зявилося багато диму, пробирайся до виходу поповзом.

Головне, не ховайтесь під ліжком, у шафі, не панікуйте.

  • Якщо пожежа застала тебе в лісі, виходь із нього проти вітру, прикривши голову і обличчя верхнім одягом.

- Щільно закрийте за собою двері. Не можна відкривати вікно, доки вогонь у кімнаті не згас — свіже повітря підживить його і полум'я спалахне з новою силою.

  • Кличте на допомогу дорослих, викликайте пожежну команду за номером 101.

Послідовність дій при витіку газу:

- Якщо хтось із дорослих удома, негайно скажи їм про це.

- Почувши запах газу, негайно відчини вікно та провітри кімнату.

- Перекрий витік газу.

- Не можна запалювати сірники чи вмикати світло, електроприлади.

- При аварії викликати службу газу 104.

Причини виникнення пожеж:

  • Недбале поводження з сірниками, запальничками, ігри з ними.

  • Просушування одягу над відкритим вогнем, газовою плитою, на каміні.

  • Відкриті дверцята пічки, з яких може випасти жаринка.

  • Запалені свічки на новорічній красуні-ялинці, бенгальські вогні, хлопавки, петарди.

  • Несправна електропроводка або перевантажена електророзетка.

  • Залишені без нагляду працюючі електроприлади.

  • Дорослі, які дозволяють собі палити в ліжку.

День Цивільної Оборони 2 клас

Картка-тест

( за кожну правильну відповідь учень отримує 2 бали)

Мета. Перевірити знання дітей з правил поведінки в

надзвичайних ситуаціях.

  1. Що називаэться надзвичайною ситуацією?

а) масове переміщення людей з одного місця в інше;

б) подія, що може призвести до загибелі людей;

в) праця рятівників в період літнього відпочинку на воді.

  1. Які стихійні лиха вам відомі?

а) землетруси, повені, взяття у заручники;

б) цунамі, зливи, аварія на фабриці;

в) землетруси, повені, засухи.

  1. Якими словами попереджають про стихійні лиха та аварії?

а) «Увага! Хімічна тривога!»

б ) «Увага! Сьогодні дощ з мокрим снігом!»

в ) «Радіаційна небезпека!»

  1. Телефони служб безпеки:

а) 101, 102, 401, 104;

б) 104, 103, 102, 101;

в) 01, 02, 03, 04.

  1. Твоя поведінка в екстремальних ситуаціях?

а) не панікувати, зателефонувати батькам, заховатися в куток і сильно кричати;

б) не панікувати, спочатку зробити всі уроки, а потім телефонувати батькам;

в) не панікувати, звертатися за допомогою до дорослих, користуватися телефонами служби безпеки.

День Цивільної Оборони 2 клас

Картка-тест

( за кожну правильну відповідь учень отримує 2 бали)

Мета. Перевірити знання дітей з правил поведінки в

надзвичайних ситуаціях.

1. Що називаэться надзвичайною ситуацією?

а) масове переміщення людей з одного місця в інше;

б) подія, що може призвести до загибелі людей;

в) праця рятівників в період літнього відпочинку на воді.

2. Які стихійні лиха вам відомі?

а) землетруси, повені, взяття у заручники;

б) цунамі, зливи, аварія на фабриці;

в) землетруси, повені, засухи.

3. Якими словами попереджають про стихійні лиха та аварії?

а) «Увага! Хімічна тривога!»

б ) «Увага! Сьогодні дощ з мокрим снігом!»

в ) «Радіаційна небезпека!»

4. Телефони служб безпеки:

а) 101, 102, 401, 104;

б) 104, 103, 102, 101;

в) 01, 02, 03, 04.

5. Твоя поведінка в екстремальних ситуаціях?

а) не панікувати, зателефонувати батькам, заховатися в куток і сильно кричати;

б) не панікувати, спочатку зробити всі уроки, а потім телефонувати батькам;

в) не панікувати, звертатися за допомогою до дорослих, користуватися телефонами служби безпеки.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Цифрові практики Нової української школи: створення освітнього відеопроєкту»
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.