Урок "Дії над радикалами "

Алгебра

Для кого: 10 Клас

23.03.2020

495

3

0

Опис документу:
Конспект містить презентаціюдля перевірки завдань та різні форми роботи (індивідуальна, групова, замгання) з учнями під час узагальнення знань з теми "Дії з радикалами" та презентацію «Багатозначні терміни. Радикал»,
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дворічанський ліцей

Дворічанської районної ради Харківської області

Урок алгебри у 10(м) класі.

Є.П.Нелін «Алгебра і початки аналізу 10» підручник для класів з профільним вивченням математики, Харків, «Гімназія» 2010.

Тема уроку: Дії над радикалами

Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів про

корені n-го степеня, закріпити навички тотожних перетворень

ірраціональних виразів;

розвивати логічне мислення, пам’ять, культуру математичних

записів, пізнавальний інтерес до історії математики, вміння

користуватися мультимедійними засобами;

виховувати працьовитість та позитивне ставлення до

навчання.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

Обладнання: мультимедійний проектор, презентація уроку

«Дії над радикалами»,

презентація «Багатозначні терміни. Радикал»,

картки із завданнями.

ХІД УРОКУ

1.Організаційний момент

Епіграф (слайд 2)

Повідомлення теми уроку (слайд 3)

2.Перевірка домашнього завдання

(Під час актуалізації знань два учні виконують домашнє завдання на дошці)

3.Мотивація навчальної діяльності

Пропоную учням декілька ірраціональних рівнянь. (слайд 4)

Запитую: «Що треба знати для розв’язання таких рівнянь ?» (виконувати дії над радикалами).

Отже сьогодні перед нами стоїть задача:

  • повторити все, що вивчили;

  • пригадати те, що забули;

- вміло застосовувати отримані знання до розв’язування вправ.

На цьому уроці ми актуалізуємо знання по темі «Дії над

радикалами» і підготуємося до розв’язування ірраціональних рівнянь. Пропоную вам сформулювати мету сьогоднішнього уроку.(слайд 5)

А також миз вами будемо … (слайд 6)

3.Актуалізація знань

Для того , щоб гарно працювати, потрібно зробити гімнастику для розуму, тому «Розминка»

Пропоную вам згадати властивості кореня n-го степеня.

(Учні отримують індивідуальні картки, заповнюють пропуски, а потім виконують самоперевірку, підраховують кількість правильних відповідей та записують на картці) Перевірка за допомогою слайда(слайд 7).

Пропоную виконати вправу усно «Порівняйте дроби» (слайд 8)

з наступною взаємоперевіркою за допомогою слайду (слайд 9)

(Учні виконують самоперевірку, підраховують кількість правильних відповідей та записують на картці)

Суму балів, які отримали учні за два завдання обчислюють за формулою , де а – кількість правильних відповідей.

4.Формування вмінь і навичок.

«Змагання»

На попередньому уроці з учнів сформовані групи (3)

Кожній групі видаються аркуші з написами дій над радикалами.

Кожна група прикріплює на дошку аркуш з написом дії.

Потім групам пропонується обрати колір для групи.(червоний, рожевий, блакитний)

І група – червоний,

ІІ група – рожевий,

ІІ група – блакитний.

За обраним кольором група отримує завдання.

А) «Розминка»

Обчислити:

1)20

2) 6

3)-5

4)35

5)108

6)

Кожна група на аркушах свого кольору за допомогою скотчу прикріплює свої відповіді до кожного із завдань.

Б) Індивідуальні завдання для груп

І група

Знайдіть значення виразу:

1);

2);

3) .

ІІ група

1)Винести множник з-під знака кореня:

;

2)Внесіть множник під знак кореня:

а)=;

б).

3)Перевірити рівність:

.

.

ІІІ група

1)Спростіть вираз:

===

= .

2)Розв’яжіть рівняння графічно та

а)перевірте підстановкою, що значення х дійсно є коренем рівняння;

б)доведіть, що рівняння не має інших коренів.

- функція зростаюча, - функція спадна, отже їх графіки мають одну спільну точку, а тому рівняння має один корінь

Група , яка виконала завдання, записує його на дошці, а всі учні класу також повинні записати його в зошит.

В)Підведення підсумків змагання

Капітан оцінює роботу кожного учасника групи, враховуючи його бал за актуалізацію знань.

Презентація «Багатозначні терміни. Радикал»,

5.Підсумок уроку.

Інтерактивна вправа «Прес-конференція»

Один з учнів задає питання , а інший відповідає.

(слайд 12 «Радикал»)

6.Домашнє завдання

Опрацювати §9, п.9.1

Розв’язати №17(1), №3.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.