Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Мета: Художня техніка «по вологому паперу». Розвивальна: сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, творчої уяви. Виховна: сприяти вихованню у дітей емоційної чутливості, естетичного сприйняття навколишнього світу. Обладнання й художні матеріали: ілюстрований матеріал, таблиці зі схемами послідовності зображення тварин й птахів, схема аналізу зображення, папір, гуашеві фарби, пензлі. Вікова категорія: діти 10-12 років. Хід заняття: Організаційний етап. Підготовка робочого місця. Актуалізація опорних знань. Вступна бесзда. Які тварини або птахи вас приваблюють й чому? (Використання методу «Мікрофон») Чи зображують тварин й птахів художники у своїх витворах? У яких жанрах образотворчого мистецтва можна зустріти зображення тварин? (у живописі, скульптурі, графіці, декоративно-ужитковому мистецтві, в ілюстраціях до книжок, тощо). Назвіть відомі вам імена художників та їхні роботи, у яких зображені тварини й птахи. (О.Борщ, О.Лаптєв, П. Чистяков, П.Клодт, В.Ватагін, Є. Чаругиин та інші) Демонстрація репродукцій творів Є. Рачева, Ю. Васнецова, ілюстрації до казок, байок.
Тема: Анімалістичний жанрі
Зображення тварин та птахів.
Навчальна: ознайомити вихованців з анімалістичним жанром, роботами художників- анімалістів; ознайомити учнів зі схемами малювання тварин і птахів та із художньою технікою «по вологому паперу».
Ю.Васнецов «Ранок у сосновому борі»
Олексій Лаптев. Вовк і Ягня
Тому для створення правдивих зображень тварин чи птахів, необхідно вивчати не тільки їх зовнішній вигляд і знати особливості будови тіла, а й знати середовище їхнього існуванні, спостерігати за їхньою поведінкою. Художники-анімалісти завжди намагалися не тільки зобразити тварину реалістично, вивчаючі її анатомію, але й передати її внутрішній світ. Один із найвідоміших художників-анімалістів Василь Олексійович Ватагін вважав, що не достатньо передати зовнішню схожість зображуваної тварини, а й необхідно пізнати всю складність її характеру. Художники-анімалісти виконують багато нарисів, вивчаючи тварину із записником й олівцем у руках. Починати робити нариси краще всього із нерухомої натури -опудала тварини або птаха. Це дає змогу вивчити натуру, і не поспішаючи, конструктивно виконати малюнок, дотримуючись анатомії скелету, передати рух й пропорції фігури. Форма тіла тварин зумовлена місцем існування у природі та способом життя. Форма тіла ведмедя громіздка, оленя - легка й витончена, тому що для життя ведмедя найбільш важливою є сила. А для оленя - необхідна легкість й швидкість бігу. 2. Робота у групах. Обладнання: картини, ілюстрації із зображенням тварин й птахів, схеми із аналізом зображень. - Діти об’єднуються у групи. Завдання: проаналізуйте зображення тварин на малюнках за схемою. Схема аналізу зображення Які тварини або птахи зображені на малюнку? Опиши спосіб життя зображених тварин. Якими б епітетами ви їх охарактеризували? Назвіть особливості руху цих тварин. Як художник передав рух тварин на малюнку?
Робота зі схемами. - Малювання тварин краще починати із начерку (схематичного зображення). За допомогою ліній можна передати найрізноманітніші положення, моменти руху й пропорції тіла тварин. Статику та динаміку (пропорції та рух) форми краще розглянути на прикладі геометричних фігур. Статичності форм відповідають квадрат й круг. Динамічності форм відповідають трикутники, прямокутники, трапеції.
Конструкції скелетів тварин і птахів, відзначають у чому їхня схожість і відмінність. Вчитель демонструє нарис тварини на мольберті 4. Підготовчі вправи. Зробити нарис тварини або птаха. Виконати різні варіанти композицій.
Практична робота. Зображення тварин й птахів, застосовуючи техніку «по вологому паперу». Поетапне виконання композиції. Обираємо для малювання тварину або птаха та його оточення. Виконуємо малюнок простим олівцем. Листок із малюнком покриваємо водою. На вологий папір наносимо фарбу (акварель, гуаш, можна використовувати пастель). Даємо фарбі підсохнути, а потім домальовуємо кінцівки тварин, деталі мордочки, тощо.
ІУ.Підсумок заняття.
- На завершенні заняття йде колективний розгляд малюнків. Роботи підписуються. Із намальованих ілюстрацій формується книжка про тварин й птахів. Діти спільно оформлюють титульну сторінку й дають книжці назву ( «Наші менші брати», «Світ тварин», «Ми малюємо тварин й птахів», тощо).
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»