Урок 8. Здорові зуби

Опис документу:
Урок 8. Здорові зуби Мета: розповісти учням, для чого потрібні зуби; поглибити знання про значення гігієнічних навичок; вчити доглядати за зубами; виховувати бажання використовувати вивчені правила. Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності Робота над загадкою • На околиці вологій білі голубочки Обіч ями край дороги сіли в два рядочки. (Зуби)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 8. Здорові зуби

Мета: розповісти учням, для чого потрібні зуби; поглибити знання про значення гігієнічних навичок; вчити доглядати за зубами; виховувати бажання використовувати вивчені правила.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Робота над загадкою

  • На околиці вологій білі голубочки

Обіч ями край дороги сіли в два рядочки. (Зуби)

— До правил особистої гігієни належать і правила догляду за зубами.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ви дізнаєтеся, що потрібно робити, щоб зберегти зуби здоровими.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 34–37)

— Розгляньте малюнки на с. 34. Кого з цих тварин називають гризунами?

— Які з цих тварин не мають зубів?

— Які з цих тварин кусають без зубів?

— За допомогою дзеркала порахуй, скільки у тебе зубів.

— Розгляньте малюнки на с. 35 і дайте відповіді на запитання:

  • Які з цих продуктів можна не жувати?

  • Які з цих продуктів корисні для здоров’я?

  • Чи належать вони до тих, які можна не жувати?

— Для чого потрібні зуби?

Висновок. Для здорового харчування потрібні здорові та міцні зуби.

— Коли треба чистити зуби? Що для цього потрібно? Як чистити зуби?

— Розгляньте малюнок на с. 36 і прочитайте правила.

— Розшифруйте пам’ятку догляду за зубами (с. 37).

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота над загадкою

  • Маю вигляд я і смак — можеш подивиться.

І без мене вам ніяк всім не обійтися.

Я — не страва, не напій, та в роботі часто

З милом, з щіткою дружу. Ім’я моє — ... (паста).

— Сьогодні на полицях аптек і магазинів — безліч різноманітних зубних паст. Одні сприяють укріпленню ясен, другі — відбілюють емаль, треті — борються з карієсом. Практично всі вони рекомендовані лікарями.

Якщо ви не чистите зуби, мікроби в роті швидко розмножуються і виробляють кислоту, що руйнує зуби.

Зуби ми чистимо вранці та ввечері. Але приймаємо їжу і в обід, і в полудень. Що ж робити? Знову чистити зуби? Звісно, ні. Якщо ви знаходитеся вдома, то після кожного прийому їжі слід пополоскати зуби теплою водою.

— Діти, коли заболів зуб, що треба робити?

2. Обговорення вірша М. Стельмаха «Чому в зайця не болять зуби»

Розболілись в зайця зуби,

З болю в зайця спухли губи.

— Ох, яке у зайця лихо! —

Ходить, журиться зайчиха.

Зайця кутає у хустку,

Подає йому капустку,

Моркву з перцем, баклажани —

Все найкраще із баштана.

Відгортає заєць страви,

Сів, зітхаючи, на лаві...

До аптеки мчить зайчиха,

Срібні гроші губить з лиха.

У аптеці дятел бурий

Готував комусь мікстуру,

А зайчиха в плач з порогу:

— Дайте, дятле, допомогу!..

Біля хати на стежині

Стогне заєць у хустині.

Дятел зайця утішає,

Зайцю рота відкриває

І здіймає зразу крик:

— Ви відсталий чоловік!

Ви лінивий нечепура!

Ви цураєтесь культури!

І загинуть зуби ваші,

Не з’їсте тоді і каші,

Не кажу вже про капусту.

— Чим я, дятле, провинився?

— З жаху заєць затрусився,

Сів на призьбу, гірко плаче.

— Ти не чистиш зуби, зайче.

І все лихо йде від цього,

Каже дятел зайцю строго,

— А твої погані зуби

Доведуть тебе до згуби.

Ось тобі шалфей пахучий.

Від шалфею стане лучше,

Ну, а потім думать треба.

А тепер піду від тебе,

Бо й дивитися не хочу,

На запухлий ніс і очі...

Ліки зайцю пособили,

Знову ходить заєць в силі,—

Знову бігає по рясту,

Закупив в аптеці пасту,

Щіточки і порошок

І для себе, й для діток.

І щоранку, до сніданку

Із дітками-малюками

Чистить зуби коло дуба.

Й НЕ БОЛЯТЬ У ЗАЙЦЯ ЗУБИ!

3. Читання гуморески

Йшов якось-то Гриць селом,

А дружки питали:

— Що, брат, боляче було,

Коли зуба рвали.

— Ні,— відказує Грицько,—

Не дуже боліло.

— Так чого ти так кричав

В лікаря щосили?

— Та то ж лікар так кричав,

Бо я став брикатися,

Щипці йому поламав

І вкусив за пальця.

4. Гра «Що не так?»

  • Чистити зуби зубною щіткою. Робити це два рази на день.

  • Використовувати зубну пасту. Робити це один раз на тиждень.

  • Для чищення рота використовувати жуйку.

  • Для зубів корисні цукерки.

  • Для зубів корисні овочі й молочні продукти.

VІ. Підсумок уроку

— Як правильно доглядати за ротовою порожниною?

— Як правильно чистити зуби і для чого це потрібно робити?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн