Урок 7. Гігієна школяра

Опис документу:
Урок 7. Гігієна школяра Мета: розповісти учням про ранкові і вечірні гігієнічні процедури; поглибити знання про значення гігієнічних навичок; вчити доглядати за руками; виховувати бажання використовувати набуті гігієнічні навички у повсякденному житті за різних умов.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 7. Гігієна школяра

Мета: розповісти учням про ранкові і вечірні гігієнічні процедури; поглибити знання про значення гігієнічних навичок; вчити доглядати за руками; виховувати бажання використовувати набуті гігієнічні навички у повсякденному житті за різних умов.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Розучування вірша

Цілу армію одужить

Той, хто з чистотою дружить,

Не страшні йому мікроби

Та від рук брудних хвороби.

Кожен учень гарно знає,

Що йому допомагає

Знаменитий Мийдодір,

Умивальників начальник

І мочалок командир.

О. Чеботарьов

— Як ви гадаєте, про що піде розмова на уроці?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

— Чи погоджуєтесь ви із думкою, що ваше здоров’я здебільшого залежить від виконання правил особистої гігієни?

— Цих правил слід дотримуватися щодня.

— Які це правила, як їх дотримуватись і для чого вони потрібні, ви сьогодні й дізнаєтесь.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 30–33)

— Назвіть ім’я давньогрецької богині чистоти і здоров’я.

— Які правила гігієни ви знаєте?

— Розгляньте малюнки на с. 30. Епізоди з яких казок на них зображені?

— Як звуть казкових персонажів?

— Хто з них дбає про гігієну, а хто — ні? Складіть речення.

— Що таке процедури гігієни?

— Розгляньте малюнок на с. 31 та назвіть гігієнічні процедури, які виконує Оленка.

— Які процедури гігієни ви виконуєте:

  • щодня;

  • кілька разів на день;

  • щотижня;

  • час від часу?

— Які процедури гігієни ви виконуєте:

  • вранці;

  • удень;

  • ввечері?

— Як на наші руки потрапляють мікроби, які можуть спричинити різні хвороби?

— Складіть розповідь: «Один день з життя моїх рук». Намалюйте про це малюнок.

— Назвіть ситуації, в яких треба вимити руки.

Розгляньте малюнок на с. 32 і підкажіть Олесю, чим можна вимити руки.

— Де на руках накопичується найбільше мікробів?

— Як часто треба зрізувати нігті на руках і на ногах?

— Розгляньте малюнки. Як треба зрізувати нігті на ногах?

— Прочитайте вірш «Лякалки» на с. 33. Чому він так називається?

— Розкажіть, який вигляд повинен мати охайний школяр.

— Отже, гігієна — це дотримання правил чистоти, охайності, акуратності. А особиста гігієна — це дотримання правил чистоти, охайності кожною людиною, особою зокрема.

У режимі дня школяра достатній час передбачається для гігієнічних процедур. Особиста гігієна містить уранішній і вечірній туалет, уранішню гімнастику з наступними водними процедурами, переодягання після школи і прогулянок тощо.

2. Фізкультхвилинка

ГРИБ

Диб-диб-диб! Диб-диб-диб!

(Ходіння на місці.)

Біля пенька гриб!

(Показати, нахилившись уперед.)

Отакий товстезний,

(Розвести руки в сторони.)

Отакий грубезний,

Бриль на голові, а нога в траві.

(Похитати головою, показати вниз

Диб-диб-диб! Диб-диб-диб!

на ніжки.)

Біля пенька гриб!

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота над загадками

  • Ти нас, мабуть, знаєш, друже.

Ми тобі потрібні дуже!

З нами вірно ти дружи,

Свої зуби збережи. (Зубна паста і щітка)

  • Мию чисто — не лінюся.

Вам я завжди знадоблюся. (Мило)

  • Маю я зубців багато,

Зачешу вас, як на свято. (Гребінець)

  • Я — м’якенький і завзятий,

Люблю діток витирати. (Рушничок)

  • Як голівку будеш мити —

Не забудь мене налити. (Шампунь)

2. Читання й обговорення сценарію п’єси за твором К. Чуковського «Мийдодір» (с. 129)

— Чому від хлопчика втекли всі речі?

— Про що кричав йому умивальник?

— Що зробив замазура?

— Чи змінили своє ставлення до хлопчика речі?

— Що прославляє цей вірш?

VІ. Підсумок уроку

— Які ранкові і вечірні гігієнічні процедури ви знаєте?

— Які правила особистої гігієни ви запам’ятали?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн