Урок 4. Режим дня

Опис документу:
Фізична складова здоров’я Розділ 1. ЗДОРОВЕ ТІЛО Урок 4. Режим дня Мета: вчити учнів розуміти роль розпорядку дня для збереження і зміцнення свого здоров’я; розвивати мислення, увагу; виховувати дисциплінованість і охайність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Фізична складова здоров’я

Розділ 1. ЗДОРОВЕ ТІЛО

Урок 4. Режим дня

Мета: вчити учнів розуміти роль розпорядку дня для збереження і зміцнення свого здоров’я; розвивати мислення, увагу; виховувати дисциплінованість і охайність.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Розгляньте малюнки на с. 20. Як називається розділ, який ми будемо вивчати?

— Про що ви дізнаєтесь у цьому розділі?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ви більше дізнаєтеся про режим дня.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 21–24)

— Прочитайте вірш Світлани Бєляєвої в перекладі з російської Лесі Вознюк «Гноми і режим дня» (с. 21).

— Як жили гноми?

— Які у них були проблеми?

— Хто навів удома порядок?

— Як він де зробив?

— Як змінилося життя гномів?

— Назвіть правила, які допомагають підтримувати порядок і дисципліну в школі.

— Розкажіть, для чого потрібні порядок і дисципліна.

— Розгляньте малюнки на с. 22–24 та складіть розповідь про режим дня Богдана. Визначте час за допомогою годинника. Почніть словами: «Богдан прокидається о 7-й годині ранку».

— Порівняйте свій режим дня з Богдановим. Чим вони схожі, а чим — різняться?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Обговорення історії про хлопчика Дмитрика

— Жив-був хлопчик Дмитрик. Були у Дмитрика мама, тато, дві бабусі і тітка. Вони його любили-обожнювали. Тому Дмитрик лягав спати, коли йому хотілося. Спав до полудня. Прокидався. Позіхав, широко роззявивши рота. І тітка Ліза негайно ж вливала йому до рота какао. А обидві бабусі простягали йому тістечка.

У цього хлопчика було дуже багато всяких іграшок. Вони йому так набридли, що Дмитрик став кидати їх із віконця на голови перехожих. А в цей час батьки виконували за сина домашнє завдання.

У школу Дмитрик постійно спізнювався. Але і там йому було нудно. Тому — від нудьги — він смикав за коси дівчаток, бив малюків, кидав каменями в птахів.

— Чи був Дмитрик вихованим хлопчиком?

— Як ви вважаєте, чому він постійно спізнювався в школу?

— Чому Дмитрикові було нудно вдома і в школі?

— Які з прислів’їв відповідають історії про Дмитрика?

  • Дотримуйся режиму праці і побуту — буде здоров’я міцніше за граніт.

  • Нудний день до вечора, коли робити нічого.

  • Хто хоче багато знати, тому потрібно менше спати.

  • Пізно піднявся — день утратив, у молодості не вчився — життя втратив.

— Яке прислів’я залишилося? Поясніть його зміст. (Дотримуйся режиму праці і побуту — буде здоров’я міцніше за граніт.)

— Що ж таке режим?

2. Тестування

1) Для чого школяру потрібний режим дня?

а) Щоб усе встигати;

б) щоб нічого не встигати;

в) щоб зберегти здоров’я;

г) щоб утратити здоров’я.

2) Познач цифрами порядок режимних моментів.

підйом

уроки в школі

виконання домашніх завдань

обід

відпочинок

заняття за інтересами

сніданок

вечеря

сон

3. Робота за картками

— Розгляньте малюнки. Домалюйте стрілки на годинниках.

— Чому необхідно дотримуватися розпорядку дня?

4. Читання й обговорення оповідання В. Сухомлинського «Ледача подушка» (с. 128)

VІ. Підсумок уроку

— Що таке розпорядок дня?

— Яке значення має режим дня для людини?

— Розкажіть про свій розпорядок дня.

— Скільки часу триває ваш відпочинок?

— Як ви полюбляєте відпочивати?

— Чому ви виконуєте розпорядок дня?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Основи комунікативної компетентності молодшого школяра. Практичні матеріали»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн