і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Урок 4

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №JR924455
За публікацію цієї методичної розробки Назарчук Олена Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №JR924455
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Тема. Тканини

Слайд № 2

Наша мета ознайомитися з основними типами тканин людини, розглянути взаємозв’язок їх  будови з функціями, що вони виконують

Слайд № 3

Дайте відповіді на запитання 1) Перелічіть основні властивості живого. 2) Що таке обмін речовин? 3) Як розмножуються клітини?

Слайд № 4

Зазначте ряд хімічних елементів, які входять до складу всіх органічних сполук: а) Н, О, С, Si; б) Н, N, О, С; в) Н, N, С, Fe; г) Н, О, Р, С.

Слайд № 5

Вкажіть ряд складних органічних речовин, які входять до складу клітин організму людини: а) вода, білки, жири, вуглеводи; б) вуглеводи, вода, мінеральні солі, нук­леїнові кислоти; в) нуклеїнові кислоти, білки, вуглеводи, жири; г) жири, мінеральні солі, білки, вуглеводи.

Слайд № 6

Пригадайте, що таке тканина, які тканини розрізняють у тварин.  

Слайд № 7

Під час розповіді учителя заповнити таблицю Тип тканини Особливості будови Функції, що виконує

Слайд № 8

Тканина – це: сукупність клітин та міжклітинної речовини, що об’єднані загальною будовою, функціями та походженням.

Слайд № 9

Тканини

Слайд № 10

Різноманітність епітеліальних тканин Одношаровий епітелій. - Багатошаровий епітелій. - Залозистий епітелій. - Війчастий епітелій.

Слайд № 11

Епітеліальні тканини

Слайд № 12

Епітеліальні тканини Одношаровий епітелій (плоский, кубічний, циліндричний)

Слайд № 13

Багатошаровий епітелій (роговіючий, нероговіючий, перехідний) Епітеліальні тканини

Слайд № 14

Залозистий епітелій Епітеліальні тканини

Слайд № 15

Війчастий епітелій Епітеліальні тканини

Слайд № 16

Місцезнаходження епітеліальних тканин Епітеліальні тканини утворюють: зовнішні покриви тіла; слизові оболонки дихальних і травних шляхів; внутрішні оболонки серця і судин; легеневі міхурці; залози тіла.

Слайд № 17

Місцезнаходження епітеліальних тканин

Слайд № 18

Функції епітеліальних тканин - Межа між зовнішнім і внутрішнім середовищем. Захист тканин, що містяться під ними. Участь у виділенні продуктів обміну. Участь у всмоктуванні поживних речовин. Участь у виділенні гормонів та інших секретів. Участь у обмінних процесах. Здатність до відновлення.

Слайд № 19

Різноманітність сполучних тканини Щільна волокниста. - Пухка волокниста. - Ретикулярна. - Кісткова. - Хрящова. - Жирова. - Кров і лімфа.

Слайд № 20

Кісткова Сполучні тканини

Слайд № 21

Волокниста Сполучні тканини

Слайд № 22

Хрящова Сполучні тканини

Слайд № 23

Жирова Сполучні тканини

Слайд № 24

Кров і лімфа Сполучні тканини

Слайд № 25

Місцезнаходження сполучних тканин Щільна волокниста розміщена між сполучнотканинними волокнами, що густо переплітаються між собою. Пухка волокниста знаходиться по ходу кровоносних судин. Ретикулярна сполучна утворює основу кровотворних органів та органів імунної системи: кістковий мозок, селезінка, лімфовузли. Утворює кістки, хрящі, жир, кров, лімфу.

Слайд № 26

Функції сполучних тканин - Є основою структури внутрішніх органів. - Заповнює місця між внутрішніми органами. - Заповнює ушкоджені місця, утворюючи рубці. - Складає основу кровотворних органів. - Бере участь в обміні речовин. - Утворює кістки та хрящі скелету. - Утворює основні рідини тіла. - Створює імунітет (кров).

Слайд № 27

Різноманітність м’язових тканин Посмугована скелетна. Посмугована серцева. Гладенька.

Слайд № 28

М’язові тканини Посмугована скелетна

Слайд № 29

Посмугована серцева М’язові тканини

Слайд № 30

Непосмугована (гладенька) М’язові тканини

Слайд № 31

Місцезнаходження та функції м’язових тканин Посмугована утворює скелетні м’язи, що забезпечують переміщення тіла в просторі. Вони підкоряються безумовнорефлекторним нервовим імпульсам і волі людини. Непосмугована (гладенька) утворює м’язовий шар внутрішніх органів – шлунку, кишечнику, судин, матки, сечових шляхів… Вона не підкоряється волі людини. Серцева посмугована утворює серцевий м’яз, який працює автоматично.

Слайд № 32

Нервова тканина

Слайд № 33

Функції нервової тканини. Утворює центральну та периферичну нервову систему живих організмів. Забезпечує регуляцію і координацію клітин, тканин організму та діяльності всіх органів. Здійснює зв’язок організму з навколишнім середовищем.

Слайд № 34

ФІЗІОЛОГІЧНІ СИСТЕМИ ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ ОПОРНО - РУХОВА ТРАВНА ДИХАЛЬНА КРОВОНОСНА СЕНСОРНА ЕНДОКРИННА ВИДІЛЬНА СТАТЕВА НЕРВОВА

Слайд № 35

Орган - це частина тіла, яка має певну форму і будову, виконує одну або кілька специфічних функцій. Органи, які виконують спільну функцію, об’єднуються в системи органів.

Слайд № 36

ОПОРНО - РУХОВА СИСТЕМА

Слайд № 37

ТРАВНА СИСТЕМА Система органів травлення складається з травного каналу і травних залоз. У травному каналі їжа переміщується, перетравлюється, а поживні продукти перетравлювання всмоктуються в кров і лімфу. Травні залози виділяють травні соки - спеціальні речовини для процесу травлення.

Слайд № 38

КРОВОНОСНА СИСТЕМА Система кровообігу – це серцево-судинна система. Вона складається із центрального органу кровообігу – серця та кровоносних судин: артерій, вен та капілярів. Рух крові по судинах називається кровообігом.

Слайд № 39

ДИХАЛЬНА СИСТЕМА Дихальну систему утворюють легені та ди­хальні шляхи (носова порожнина, носоглотка, глотка, гортань, трахея, бронхи, бронхіоли, альвеоли).

Слайд № 40

ВИДІЛЬНА СИСТЕМА Сечовидільна система складається з нирок, сечовода, сечового міхура і сечовипускального каналу. У цій системі нирки відповідають, насамперед, за очищення крові й утворення сечі, а інші органи — за її видалення.

Слайд № 41

ЕНДОКРИННА СИСТЕМА Ендокринна система включає різні залози внутрішньої секреції: гіпофіз, епіфіз, щитоподібну, надниркові, підшлункову, статеві залози та інші. Кожна залоза виробляє і виділяє в кров особливі хімічні речовини - гормони.

Слайд № 42

СТАТЕВА СИСТЕМА Статева система виконує функцію розмноження. Вона складається з жіночих (яєчники) і чоловічих (яєчка) статевих залоз та зовнішніх і внутрішніх статевих органів.

Слайд № 43

НЕРВОВА СИСТЕМА Нер­вова система складається з головного і спинного мозку та нервів, які від них відходять.

Слайд № 44

Дай відповідь Які особливості будови мають сполучні тканини? Які особливості будови мають епітеліальні тканини? Які функції виконує м’язова тканина? Які функції виконує нервова тканина?

Слайд № 45

Позначте органи, які є складовими опорно-рухової системи: а) вени; б) кістки; в) хрящі; г) головний мозок.

Слайд № 46

Виберіть функції, які виконує кровоносна система: а) транспортну; б) опорну; в) секреторну; г) захисну.

Слайд № 47

Укажіть фізіологічну систему, яка забезпечує транспорт поживних речовин до кожної клітини організму: а) дихальна; б) кровоносна; в) видільна; г) травна.

Слайд № 48

Знайдіть відповідність між фізіологічними системами та їхніми функціями: Дихальна Травна Кровоносна Видільна  А . гуморальна регуляція Б. газообмін В. забезпечення органів поживними речовинами Г. постачання клітин поживними речовинами і киснем Д. виведення з організму продуктів обміну

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Тканини
 • Додано
  28.02.2018
 • Розділ
  Біографія
 • Клас
  8 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  235
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  JR924455
 • Вподобань
  0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №JR924455
За публікацію цієї методичної розробки Назарчук Олена Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №JR924455
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти