Урок 32. Правила літнього відпочинку

Опис документу:
Урок 32. Правила літнього відпочинку Мета: розповісти учням про правила літнього відпочинку; ознайомити із впливом сонячних променів на організм людини, ознаками сонячного удару і сонячного опіку; виховувати обережність, відповідальність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 32. Правила літнього відпочинку

Мета: розповісти учням про правила літнього відпочинку; ознайомити із впливом сонячних променів на організм людини, ознаками сонячного удару і сонячного опіку; виховувати обережність, відповідальність.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Робота над загадкою

Сонце пече,

Липа цвіте,

День прибуває.

Коли це буває? (Влітку)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

— Під час канікул у вас найбільше часу для розваг та відпочинку. Але під час відпочинку слід пам’ятати певні правила безпечної поведінки. Про них ми сьогодні й поговоримо.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 126–127)

— Ось і добіг кінця навчальний рік. Попереду — довгі літні канікули. Ви маєте провести їх весело і з користю для здоров’я. Для цього не обов’язково їхати десь далеко. Уживайте більше овочів і фруктів, не забувайте їх ретельно мити, пийте більше води, більше гуляйте на свіжому повітрі.

Прочитайте і запам’ятайте корисні поради (с. 126)!

  • Грайся тільки у дозволених місцях.

  • Обходь стороною пустирі, будівельні майданчики.

  • На велосипеді, самокаті, роликах катайся там, де немає транспорту.

  • Не бери до рук незнайомі предмети.

  • До лісу, річки, озера ходи тільки з дорослими.

— Дорослі завжди повинні знати, де ви гуляєте.

— Прочитайте вірш Л. Вознюк «Як потрібно засмагати».

— Де засмагали діти? Що вони робили? Якої помилки припустилися? Що ж порадити малятам, як потрібно засмагати?

— Розгляньте малюнки і прочитайте корисні поради.

— Де треба проводити більшу частину часу спекотного дня?

— Що треба обов’язково вдягати на голову?

— Який носити одяг?

— Чому треба змащувати відкриті ділянки тіла сонцезахисним кремом?

— Коли краще засмагати?

— Відчувши нудоту, запаморочення, біль на шкірі, повідомте про це дорослих.

2. Фізкультхвилинка

Хмаринка

Хмаринка сонечко закрила,

Слізки срібні зронила.

Ми ті слізки пошукаєм,

У травичці позбираєм,

Пострибаєм, як зайчата,

Потанцюємо ще трішки,

Щоб спочили ручки, ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову.

(Затулити обличчя руками.)

(Присідання.)

(Стрибки.)

(Танцювальні рухи.)

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота над загадкою

Гарне, добре, на всіх дивиться,

А людям на себе дивитися не дозволяє. (Сонце)

— Як ви вважаєте, сонце — це наш друг чи ворог? (Міркування учнів.)

— Яка користь людині від сонця?

— Як сонце може завдати шкоди?

2. Тест «Так чи ні?»

Ознаки сонячного удару це:

  • головний біль;

  • блювання;

  • розлад шлунка;

  • запаморочення;

  • слабкість;

  • нудота;

  • остуда;

  • підвищення температури.

VІ. Підсумок уроку

— Назвіть ознаки сонячного удару.

— Що ви зробите, якщо з вами таке станеться?

— Як допомогти в разі сонячного удару?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
4
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!