Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Мета: розповісти учням про вплив реклами на здоров’я; удосконалювати вміння і навички безпечної поведінки; виховувати свідоме ставлення до свого здоров’я і здоров’я оточуючих.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
— Відновіть деформоване слово: без ка пе не. (Небезпека)
— Що таке небезпека? (Небезпека — це коли людині хтось або щось загрожує.)
— Хто може погрожувати?
— Що може погрожувати?
— Доповніть речення: «Ситуації бувають небезпечні і... (безпечні)».
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про різні варіанти прийняття рішень і вплив реклами на здоров’я.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 118–120)
— Коли ви були маленькими, всі рішення за вас приймали дорослі. Тепер ви вже другокласники, і вам дедалі частіше доводиться робити вибір самостійно.
— Розгляньте малюнок на с. 118 і розкажіть, які рішення приймають ваші однолітки.
— Назвіть рішення, яке вам довелося прийняти сьогодні вранці.
— Пригадайте правило, яке допомагає приймати зважені рішення (с. 74).
— Іноді ви не знаєте, яку річ краще придбати, і звертаєтеся за порадою до батьків чи друзів. Або купуєте те, що побачили у рекламі. Та реклама — ненадійний порадник. Вона може заохочувати купувати речі, які вам не потрібні, або продукти, шкідливі для здоров’я.
Робота в групах (с. 119)
— Розкажіть про ситуації, коли ви просили купити щось під впливом реклами. Чи можна було обійтися без цієї покупки?
— Мета реклами — продати товар.
— Прочитайте вірш «Сергійко і реклама» (с. 120).
— Назвіть продукти, які часто рекламують.
— Назвіть продукти, які рідко рекламують.
— Які з них є кориснішими для здоров’я?
— Корисні продукти не потребують зайвої реклами.
БОРОВИК
Вийшов в поле боровик, | (Виходять з-за парт.) | |
Та й узявся в боки, | (Беруться в боки.) | |
Бо він бачити не звик — | (Розводять руками.) | |
Обрії широкі. | ||
Покрутився на нозі, | (Кружляють на одній нозі.) | |
Реготом залився, | ||
Танцюристці-бабочці | ||
В пояс уклонився. | (Біг на місці.) | |
Потім зайчика ганяв, | ||
Виспавсь на пісочку, | (Нахили вперед.) | |
Коли вечір вже настав — | ||
Викупавсь в струмочку. | (Імітують плавальні рухи.) |
V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
Робота за таблицею «Вплив реклами на рішення людини»
Позитивний вплив | |
Підриває здоровий спосіб життя, наполегливо привчає до споживання шкідливих товарів (рекламування продуктів харчування, які протипоказані дітям: чипси, газована вода, жуйка тощо). Впливає на стосунки в сім’ї (конфлікти в сім’ї, образи, якщо дитині щось не купили). Пропонує прості методи розв’язання проблеми, які негативно відбиваються на інтелекті (не виходить зробити уроки — їж чипси). Негативно впливає на особистість дитини (нав’язуються ідеали краси: подорожі, одяг, автомобілі, які вкрай далекі від реальності). Мигаючі картинки реклами негативно впливають на зоровий апарат дитини в цілому (на очі, на роботу серця, на мозок), а часта зміна зображення послаблює увагу | Допомагає бути в курсі новинок. Використовує образи відомих успішних людей, яких діти прагнуть наслідувати. Допомагає дізнатися і багато нового (чистити зуби 2 рази на день і регулярно відвідувати стоматолога тощо). Новинки реклами можуть стать у пригоді під час підготовки до уроків, вони дають інформацію для роздумів, отримання нових знань |
VІ. Підсумок уроку
— Чого вчилися сьогодні на уроці?
— Які висновки для себе зробили?
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»