Урок 29. Підсумковий урок за розділом «Авторські вірші та малі жанри для дітей»

Опис документу:
Мета: систематизувати знання дітей про авторські вірші та малі жанри для дітей; перевірити знання, уміння, навички учнів; розвивати зв’язне мовлення, уміння аналізувати, зіставляти; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Мовленнєва розминка 1. Робота над чистомовкою

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 29. Підсумковий урок за розділом «Авторські вірші та малі жанри для дітей»

Мета: систематизувати знання дітей про авторські вірші та малі жанри для дітей; перевірити знання, уміння, навички учнів; розвивати зв’язне мовлення, уміння аналізувати, зіставляти; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мовленнєва розминка

1. Робота над чистомовкою

А-а-а — котика нема.

Е-е-е — де наш котик, де?

У-у-у — мишку з’їв малу.

І-і-і — він спить на печі.

И-и-и — має гарні сни.

О-о-о — не будіть його.

І-і-і — тихо, мишки всі!

М. Підгірянка

2. Робота над скоромовкою

Скрекоче сорока сороці:

— А я у сорочці сорочій!

Сорока сороці скрекоче:

— А в мене яєчко сороче!

3. Гра «Складіть слово»

1) Складіть слово з перших складів слів.

Бавились, янтар. (Баян)

Піраміда, акація, німий, нова. (Піаніно)

Скеля – ля – е + рип + ка. (Скрипка)

2) Доберіть загальну назву.

Баян — піаніно — скрипка —…

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються обличчям одне до одного у парі, проказують вивчені скоромовки.

ІV. Узагальнення й систематизація знань

1. Повторіть і пригадайте (с. 33)

1) Доповніть рядки з вірша Марійки Підгірянки.

Шумить верхами буйний ліс —

Дуби, берези, буки.

Співає… (сойка), свище… (дрізд),

І… (воркотять) голубки.

2) Знайдіть закличку у вірші Наталі Забіли «Дощ іде».

Ой дощику, дощику,

Лий, поливай,

Готуй для людей

Золотий урожай.

3) Назвіть автора наведених рядків.

Що ж то за баба Гася тая,

Невже не можна розгадать?

Л. Глібов

4) Прочитайте вірш Дмитра Білоуса.

— Чи можна назвати його скоромовкою? Чому? (Вислів, що складено з важких для вимови слів.)

5) Порівняйте авторську й народну загадки.

— Чим вони подібні, а чим відрізняються?

— Вірші, загадки, лічилки, скоромовки, створені письменниками, — це літературні твори.

Фізкультхвилинка

2. Гра «З’єднай!»

— З’єднайте рядки з творів та їх назви.

1) Дзьобнув хлібця «Прийшла осінь»

Горобець,

Дзьоб обтер

Об стовбурець. «Весна зелені»

2) Ох, невесело Наталці:

Рукавички загубила. «Подзьобав і пострибав»

3) Сьогодні за хмари

Сховалося сонце. «Наталчина пригода»

4) Дивлюсь — до мене суне Гася…

Ну, чуба, дубаю, намне!

5) Травень — це розквіт і буяння зелені. «Загадка»

— З’єднайте рядки творів з прізвищами їх авторів.

1) — Ладки, ладоньки, ладусі,

Ой ладусі, ладки. Степан Жупанин

Де були ви?

— У бабусі.

2) Стрибає білка по верхах, Олена Пчілка

Дітей зозуля кличе.

3) Он кучері з верби рясні

Вітерець несе Наталя Забіла

По узгір’ю на змокрілий

Холодний пісок

4) Тьох-тьох-тьох, тіву-тів… — Марійка Підгірянка

Лине радісно з гаїв.

3. Гра «Добери риму»

— Здогадайтесь, якого слова бракує у римованому рядку.

Сійся жито і пшениця —

Буде дітям — … (паляниця).

Для веселої малечі

Бублик вигляне із… (печі),

А рум’яний… (колобок)

Скочить прямо на… (зубок).

Виросте всього доволі

На широкім житнім… (полі).

Запеклося сонце в хлібі,

Хто зростив його —... (спасибі).

V. Підсумок уроку

— Який розділ закінчили вивчати?

— Які твори вам найбільше сподобалися?

— Хто їх автор?

VI. Домашнє завдання

Повторити вивчені твори з розділу «Авторські вірші та малі жанри для дітей».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн