Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок 28. Практична робота. Створення плакату «Захоплення нашого класу»
Мета: продовжити формування в учнів поняття про значення інтересів і схильностей людини в житті; вчити розповідати про інтереси членів своєї родини; виховувати потребу в творчій самореалізації на основі захоплень і інтересів.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
— Які ваші улюблені заняття?
— Чи допомагає захоплення у виборі життєвого шляху?
— Усе, що в нас є, потрібно розвивати. Це єдиний даний нам шлях до того, щоб досягти досконалості. Захоплення допомагають людині зрозуміти її призначення.
Ваші захоплення — це чарівна паличка, яка потрібна в житті.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми продовжимо ознайомлення із захопленнями учнів нашого класу.
ІV. Узагальнення та систематизація отриманих знань
1. Практична робота. Створення плакату: «Захоплення нашого класу»
На урок учні приносять проекти про свої захоплення, з яких колективно виготовлятимуть колаж «Захоплення нашого класу».
— В учнів нашого класу є захоплення, інакше його можна назвати — хобі.
Захоплення розвиває людину, адже вона намагається більше дізнатися про улюблену справу.
Зразки учнівських проектів
Як би це не дивно звучало, але навчання — це одне з моїх захоплень. Дізнаватися щось нове, розширювати свій світогляд, учити різні терміни — хіба це не цікаво? Тому я можу сказати, що я поєдную приємне з корисним.
Я віддаю перевагу активному способу життя, тому одним із своїх захоплень я обрав спорт. Тривалий час я займався плаванням, але тепер, за збігом обставин, я займаюся боксом. Завжди бути в хорошій формі, мати міцне здоров’я — основні «плюси» від заняття спортом.
У час високих технологій неможливо не стикатися з комп’ютером, але його можна використовувати не лише для того, щоб шукати інформацію і виконувати різні роботи. Можна грати в комп’ютерні ігри.
Це дуже захоплює і є хорошим засобом цікаво провести час. Я граю в такі ігри, як World of Warcraft, Counter-Strіke 1.6 та інші.
Вам подобається, коли люди красиво та зі смаком одягнені? Мені — дуже! Приємно подивитися!
Я не знаю, ким буду, коли виросту, можливо — інженером, як тато і мама, можливо — лікарем. Але те, що я шитиму собі і своїм дітям, це точно.
Уявіть: зимовий вечір, за вікном мете заметіль, а вдома тепло. Ти сидиш на м’якому дивані і шиєш, вишиваєш... Це у мене від бабусі і мами, вони теж люблять шити. А ще ми займаємося в гуртку «Хазяєчка». Подивіться, чого ми вже навчилися. Ми знаємо, як обробляти шви, кроїти на ляльку. Це нам, майбутнім мамам, стане у пригоді.
Я збираю магніти. Майже всі магніти у мене на одну тему: «Міста нашої Батьківщини». Знаєте, як цікаво! Дивишся на них — і неначе подорожуєш нашою величезною країною.
Багато чого дізнаєшся з історії цих міст. Тут є магніти із зображенням герба міста, пам’яток.
Узагалі, я вважаю, що сучасна людина повинна бути всебічно розвиненою. Але над усе я люблю малювати. Увесь свій вільний час я присвячую своєму улюбленому захопленню. Під час літнього відпочинку, у вихідні дні, під час подорожей із сім’єю або друзями я ніколи не забуваю свій етюдник, адже нові місця і нові враження повинні залишитися не тільки в пам’яті, а й на моїх роботах. Я вважаю, що свій вибір я вже зробив: я мрію стати художником.
Уперше я побачив футбольного м’яча тоді, коли, мабуть, ще не вмів розмовляти. Батько розповідав, що я намагався прокотитися на м’ячі, а коли той утік, гасав за ним подвір’ям й щось таке собі лементував. Хто й знав, що моя дитяча цікавість до м’яча обернеться досить серйозним захопленням. У другому класі я почав відвідувати футбольну секцію.
— Захоплення бувають різні. Захоплення багатьох дітей непомітні. Вони не в’яжуть, не вишивають. Вони танцюють, співають, читають вірші. (Розповіді про учасників художньої самодіяльності.)
— Уявіть альпініста, який піднімається на вершину. (Вершина — це мета, майбутня професія.) За спиною у нього рюкзак — в нім здібності і таланти, які йому допоможуть в досягненні мети.
1-ша група. Які здібності і таланти потрібні людині, яка мріє про професію.
2-га група. Які якості повинна мати людина, яка мріє про професію, і чому?
— Треба з дитинства пізнавати себе, свої здібності і можливості, виховувати в собі високі моральні якості для того, щоб упізнати своє призначення, правильно вибрати свій шлях в житті, який починається у світі ваших інтересів.
V. Підсумок уроку
— Які захоплення мають учні твого класу?
— Чи є у вас спільні інтереси і схильності?
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»