Урок 26. Тверді і м’які приголосні звуки. Позначення м’якості приголосних буквами і, я, ю, є

Опис документу:
Урок 26. Тверді і м’які приголосні звуки. Позначення м’якості приголосних буквами і, я, ю, є Мета: поглибити знання учнів про тверді та м’які приголосні звуки; розвивати зв’язне мовлення; вчити позначати м’якість приголосних знаком м’якшення (ь) та буквами і, є, я, ю; виховувати бережливе ставлення до природи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 26. Тверді і м’які приголосні звуки. Позначення м’якості приголосних буквами і, я, ю, є

Мета: поглибити знання учнів про тверді та м’які приголосні звуки; розвивати зв’язне

мовлення; вчити позначати м’якість приголосних знаком м’якшення (ь) та буквами і, є, я, ю; виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Хвилинка каліграфії

Яя Юю Єє Іі

Лялька люблю літнє

2. Вправи на повторення

— Уставте пропущені букви й або ї і запишіть слова.

Тві.., тво.., за..шов, за..хав, ..шов, га..ка, га..вка.

— Які з цих слів можна перенести? Розкажіть як.

— Прочитайте скоромовку. Спишіть. Поділіть слова (дужечками знизу) на склади.

Лиска лащить лисеня, а лосиха лосеня.

Лев ласкаво лапою левенятко ляпає.

— У яких словах є м’які приголосні звуки?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми вправлятимемося у написанні слів із твердими та м’якими приголосними.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Повторення теоретичного матеріалу

— У кожній парі вимовте звуки, якими розрізняються значення цих слів.

ліз — лізь дим — дім

лук — люк лак — ляк

кит — кіт тук — тюк

— Випишіть слова, які відповідають на питання хто?. Підкресліть букви, що позначають м’якість попереднього приголосного звука.

— Букви і, я, ю, є позначають м’якість попередніх приголосних звуків: ні — [н’і], ня — [н’а], ню — [н’у], нє — [н’е].

2. Робота за підручником (с. 38–39)

Вправа 1

— Прочитайте та відгадайте загадку.

— Спишіть.

— Вимовте в підкреслених словах цього речення м’які приголосні звуки. Підкресліть букви, які позначають м’якість попередніх приголосних.

— Які букви в підкреслених словах позначають м’якість попередніх приголосних?

— Вимовте слово, у якому буква ю позначає два звуки [йу].

Вправа 2

— Прочитайте текст. Про що ви дізналися з цього тексту?

— Спишіть останній абзац, уставляючи пропущені букви. Яка з пропущених букв не позначає звука?

— Вимовте звуки у виділеному слові.

Вправа 3

— Прочитайте вірш. Яка казка може починатися такими словами?

— Спишіть текст, уставляючи пропущені букви.

— Які з уписаних букв позначають два звуки? Підкресліть. Яка з уписаних букв не позначає жодного звука?

3. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над скоромовкою

— Прочитайте. Які з цих приголосних дзвінкі, які глухі?

— Випишіть слова, у яких є м’які приголосні.

Коза в лузі — лоза в тузі.

Бери лозу, жени козу.

2. Робота над загадкамиОчима бачиш,

Руками не візьмеш. (Тінь)

Сам тоненький,

Носик гостренький.

В альбомі танцює —

Усе намалює. (Олівець)

Стоять красуні на воді,

Вінки в них білі й золоті. (Лілеї)

Поховалися за пеньки

Довгоногі хлопчаки.

У картузиках руденьких.

Називають їх... (опеньки).

Хто ховає під кущі

Наші супи і борщі? (Картопля)

Він долає першу в світі

Книгу мудрості — Буквар.

Ви впізнали його, діти?

Ну, звичайно, це... (школяр).

— Запишіть відгадки, підкресліть букви, що позначають м’які приголосні звуки.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

Гра «Твердий — м’який»

Учні розподіляються на дві команди: хлопчики — дівчатка. Перша команда називає склади з твердими приголосними звуками, друга — з м’якими.

— Які букви ніколи не пишуть після букв, що позначають тверді приголосні звуки?

VII. Домашнє завдання

С. 39, вправа 2.

— Спишіть перший абзац вправи 2. Зробіть аналіз приголосних звуків у підкреслених словах за зразком.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Мовленнєва майстерність педагога Нової української школи. Вербальний і невербальний імідж»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.