Урок 25. Сам собі лікар

Опис документу:
Урок 25. Сам собі лікар Мета: дати учням поняття про першу медичну допомогу при незначних травмах; вчити надавати самодопомогу та допомогу при порізах, подряпинах, забиттях, укусах комах; виховувати самостійність, дисциплінованість, бажання допомагати одне одному.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 25. Сам собі лікар

Мета: дати учням поняття про першу медичну допомогу при незначних травмах; вчити надавати самодопомогу та допомогу при порізах, подряпинах, забиттях, укусах комах; виховувати самостійність, дисциплінованість, бажання допомагати одне одному.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Що таке перша медична допомога?

— Чи доводилося вам надавати першу допомогу?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

— Як це робити, ми й поговоримо на сьогоднішньому уроці.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 104–108)

— Що сталося б, якби не було болю?

— Розгляньте малюнки на с. 104. Об’єднайтесь у пари. Розкажіть одне одному випадок, коли у вас щось боліло.

  • Як це сталося?

  • Що ви робили?

  • Хто вам допоміг?

— Якщо в тебе щось болить, повідом про це дорослих.

— Що треба робити, якщо забився? А якщо подряпався?

Практична робота

— Розгляньте малюнки на с. 105. У парі з однокласником потренуйтеся надавати першу допомогу при невеликих подряпинах. Спочатку один із вас буде «лікарем», а потім — другий.

1) Вдягни захисні рукавички.

2) Промий подряпину проточною водою з милом.

3) Продезінфікуй краї ранки йодом чи зеленкою.

4) Заклей лейкопластиром з марлевою вставкою.

— Роздивіться с. 106.

— Що робити, якщо місце укусів комарів дуже свербить?

— Що робити, якщо тебе вкусила бджола, оса або джміль?

— У якому разі слід негайно звернутися до лікаря?

— Прочитайте вірші (с. 107).

— Назвіть правила захисту від укусів.

2. Фізкультхвилинка

Вранці часу я не гаю,

На зарядку вибігаю,

Марширую, присідаю,

Легко бігаю, стрибаю

І не стомлююсь нітрішки,

Бо я дужі маю ніжки.

І. Січовик

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Тестування

1) Які предмети необхідні, для того, щоб витягнути скалку з пальця?

а) Пінцет;

б) голка;

в) ножиці;

г) йод;

д) вата;

є) одеколон.

2) Що слід робити, якщо порізався?

а) Пошкоджену ділянку шкіри промити під краном теплою водою;

б) краї ранки змастити йодом;

в) притиснути чисту носову хустку або бинт до пошкодженої ділянки і по­тримати декілька хвилин;

г) прикласти до пошкодженої ділянки шматочок льоду, загорнутого в сер­ветку.

3) Які предмети необхідні для обробки рани?

а) Рушник;

б) марлева серветка;

в) ножиці;

г) йод;

д) грілка;

є) бактерицидний пластир;

е) крем;

ж) перекис водню.

2. «Перевір себе» (с. 108)

— Поясніть, чому художник поставив стрілочку перед одним із пішоходів і хрестики — перед двома іншими.

VІ. Підсумок уроку

— Розкажіть, як ви надавали першу медичну допомогу собі.

— Розкажіть, як ви надавали першу медичну допомогу комусь.

— Що ви робите, якщо вдарились?

— Що ви робите, коли порізались?

— Чим ви промиваєте рану?

— Чим ви змащуєте рану?

— Як ви змащуєте рану — йодом чи зеленкою?

— Чим ви заклеюєте рану?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
3
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!