Урок 24. Відпочинок на природі

Опис документу:
Урок 24. Відпочинок на природі Мета: розповісти учням про правила поведінки під час відпочинку на природі; розви¬вати навички безпечної поведінки; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності Робота над загадкою • Зимою чорне, весною й літом зелене, а восени жовте. (Ліс)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 24. Відпочинок на природі

Мета: розповісти учням про правила поведінки під час відпочинку на природі; розви­вати навички безпечної поведінки; виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Робота над загадкою

  • Зимою чорне, весною й літом зелене, а восени жовте. (Ліс)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

— Всі ми полюбляємо відпочивати на природі. Але під час відпочинку слід пам’ятати певні правила безпечної поведінки. Про них ми сьогодні й поговоримо.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 100–103)

— Ліс гарний будь-якої пори року. Та особливо вабить він навесні, коли все навкруги розквітає і птахи наповнюють його радісним співом. Та пам’ятайте, що ліс — не твоя квартира. Тут можна заблукати чи зустріти диких тварин.

— Розгляньте малюнки на с. 100. Які тварини на них зображені?

— Кого з них бояться мешканці лісу?

— Розпитайте дорослих, які дикі тварини є у вашій місцевості.

— Відгадайте загадки про птахів (с. 101).

  • Тук-тук-тук, тук-тук-тук —

Лине лісом перегук.

Телеграми всім завзято

Відправляє з пошти ___.

  • Довгоногий і цибатий,

Вийшов в хати погуляти.

Жабка з острахом здалека

Упізнала в нім ___.

  • Жовтогруді щебетушки

Мають чорні капелюшки,

Сірі лапки, білі щічки,

Називаються ___,

  • У червонім фартушку

Птах стрибає по сніжку,

І розпитує синичку

Про найближчу годівничку.

  • Понад хмарами літає,

Пильно здобич виглядає.

Як побачить її — вмить

Камінцем униз летить.

  • Швидко ласти одягнула

І до річечки чкурнула.

Покупалась, стрепенулась

І сухою повернулась.

Л. Вознюк

Проектна діяльність

— Намалюй дику тваринку, яку ти зустрів на прогулянці. Виготов плакат: «Хто в лісі (у степу) живе».

— Прогулянки на природі — чудовий відпочинок для всієї родини. Але ідучи до лісу чи парку, не забудьте одягнути міцне взуття і щільний одяг, який захистить від подряпин і кліщів.

Робота в парах

— Допоможіть Оленці та Богдану обрати одяг та взуття для прогулянки на природі (с. 102).

— Прочитайте вірш Л. Вознюк «Правила поведінки у лісі» (с. 103). Які поради дає автор?

— Прочитайте і запам’ятайте корисні поради.

2. Фізкультхвилинка

Раз, два, три, чотири, п’ять!

Час прийшов нам спочивать.

Тож піднімем руки вгору,

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки в боки,

Як зайчата,— скоки-скоки!

Десять, дев’ять, вісім, сім!

Час за парти нам усім.

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

Гра «Доповни поради»

...до лісу тільки з дорослими.

...гнізда птахів і нори тварин.

...до рук дитинчат диких тварин — вони можуть через це загинути.

...у чагарники — там можна подряпатись і натрапити на змію.

VІ. Підсумок уроку

— Яких диких тварин можна зустріти у лісі?

— Як слід вдягатися, ідучи до лісу?

— Які правила поведінки у лісі?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«ZOO-психологія: як навчитися розуміти тварин»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн