Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок 12. Правила загартовування
Мета: поглибити знання учнів про вплив загартовування на здоров’я, про процедури загартовування; дати дітям поради щодо загартовування; виховувати прагнення систематично займатися загартовуванням, аби зміцнити власне здоров’я.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
— Що ви робите, щоб загартовувати свій організм?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, які існують правила загартовування.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 50–53)
— Що таке процедури загартовування?
— Яку користь приносять процедури загартовування?
— Розгляньте малюнки на с. 50.
— Розкажіть, як загартовуються діти.
— Які ще процедури загартовування ви знаєте?
— Чому влітку корисно спати з відчиненим вікном, а в холодну пору року — з відчиненою кватиркою?
— Які поради щодо загартовування повітрям ви запам’ятали (с. 51)?
Робота в групах. Практична робота «Вдягни ляльку» (вибір одягу за погодою)
Принесіть з дому ляльки та одяг для них. Об’єднайтесь у чотири групи. Вдягніть ляльок відповідно до погоди: спека, вітер, дощ, мороз.
Поміркуйте, в які пори року збільшується небезпека: переохолодження і обмороження; перегрівання і сонячних опіків. Як цьому запобігти?
— Прочитайте вірш Лесі Вознюк «Вартовий здоров’я», розгляньте малюнок на с. 52.
— Як ви вважаєте, чому хлопчик часто хворіє? Чому хвороби оминають сусідських дітей?
— Які водні процедури загартовування ви знаєте?
Інсценування
— Утворіть коло і по черзі покажіть пантомімою свою улюблену процедуру загартовування.
— Прочитайте і запам’ятайте правила загартовування (с. 53).
— Розгляньте малюнки. Які пори року зображено?
— З’єднайте стрілками речі із відповідною порою року.
— Скільки часу протягом дня необхідно перебувати на свіжому повітрі?
V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
— Оберіть правильну відповідь.
а) потребує загартовування;
б) може обійтися без загартовування.
2) Починати загартовування найкраще:
а) взимку;
б) влітку;
в) будь-якої пори року.
3) Дуже корисно проводити процедуру загартовування водою:
а) вранці, після зарядки;
б) вдень, після прогулянки.
4) Відразу починай загартовування:
а) холодною водою;
б) теплою водою.
2. Робота над прислів’ями
— Поясніть зміст прислів’їв.
Вода — це цілюща ранкова роса.
Сонце — батько, вода — наша мати.
- Які ще прислів’я, що відповідають темі нашого уроку, ви знаєте?
3. Тест «Перевір себе» (підручник, с. 54)
VІ. Підсумок уроку
— Для чого потрібно загартовуватись?
— Які правила загартовування ви запам’ятали?
— Як ви загартовуєтесь?
— Які правила загартовування ви виконуєте?
— Які водні процедури ви робите вдома?
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»