Юлія Смаль "Казка про сміливість, допомогу та вдячність"

Опис документу:
Розширити знання учнів про творчість Юлії Смаль. Ознайомити з новою казкою; вчити визначати головну думку, вдосконалювати навички правильного , свідомого читання ;розвивати вміння характеризувати вчинки героїв твору; відтворювати зміст прочитаного, розвивати творчі здібності;виховувати співчуття,чуйність,любов до тварин,бажання вчитися.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Юлія Смаль « Про сміливість, допомогу та вдячність»

Мета. Розширити знання учнів про творчість Юлії Смаль,ознайомити з новою казкою; вчити визначати головну думку, вдосконалювати навички правильного , свідомого читання ;розвивати вміння характеризувати вчинки героїв твору; відтворювати зміст прочитаного, розвивати творчі здібності;виховувати співчуття,чуйність,любов до тварин,бажання вчитися.

Обладнання. Мультимедійна презентація.

Епіграф. Читання поглиблює мислення, збуджує думку до пошуків і аналізу явищ.

Хід уроку

І. Організація класу.

Закінчилась перерва

Продзвенів чаклун-дзвінок

А тепер усі швиденько

Налаштуйтесь на урок

Самоналаштування

- Покладіть руки на парту, закрийте очі та промовляйте :

Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.

Я особистість творча.

Я бажаю всім однокласникам успіхів на сьогоднішньому уроці.

ІІ. Вправи на підвищення швидкості читання і розвитку мислення.

1. Мовленнєва розминка. Щоб гарно працювати, давайте ми з вами проведемо мовленнєву розминку, потренуємося у швидкому і виразному читанні.

Чистомовка.

Иса – водить води Тиса.

Ош – іскриться Черемош.

Ий – блакитноокий Стрий.

Ут – вирує річка Прут.

Ер – під Карпатами Дністер.

Утич – Дніпро пливе , Славутич.

На – є чарівна Десна.

Ок – розпочався вже урок

Ас – у нас дуже гарний клас

Ень – за вікном осінній день

Уть – вирушаємо у путь

2.Скоромовка . Рибка плаває гуляє,рак на неї поглядає

- А тепер прочитайте їх відповідно до умов гри «Дощик»:
,, Дощик ’’ – читаємо напівголосно, пошепки;
,, дощ ’’ – голосно, швидко;
,, злива ’’ – голосно, скоромовкою

ІII. Мотивація навчальної діяльності .

Повідомлення теми та мети уроку.

— Сьогодні на уроці ми з вами ознайомимось з творчістю Юлії Смаль. Спробуємо опрацювати її казку« Про сміливість, допомогу та вдячність»,будемо вдосконалювати навички правильного , свідомого читання ;розвивати вміння характеризувати вчинки героїв твору; відтворювати зміст прочитаного, розвивати творчі здібності.

Я хочу, щоб наш урок супроводжували такі слова «Читання поглиблює мислення, збуджує думку до пошуків і аналізу явищ»

Юлія Смаль належить до письменників сучасної української літератури. Найважливіші події свого життя Юлія сформулювала у фейсбуці так (читання слайду)

В цьому переліку немає найважливіших подій її життя.Я хочу завчитати їх словами автора.

… Народилася в країні, якої вже не існує, в останній день року, під час новорічного цунамі, посеред тайги і сопок, тому з дитинства люблю уссурійських тигрів. В дитинстві любила ковбасу і калюжі, з тих пір смаки не змінилися, взимку чекаю літа, влітку – зими. З хобі - люблю читати, вишивати, мандрувати, можна з наплічником, але без надмірного екстриму. Пишу більше для дітей, ніж для дорослих, бо маю трьох чад, яким щодня потрібно розповідати нову казочку чи віршик, публікуюсь, пишу і читаю. Працюю... журналістом, живу в Києві-Луцьку. :) Таке от. На даний момент письменниця проживає в Китаї , але більшу частину року проводить на Україні, де презентує свої книги.

IV.Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

Вчитель. Ви вже знаєте, що таке книжка-саморобка.Перед вами на партах книжку, яку виготовила я, оскільки в підручнику твори Ю.Смаль ми не вивчаємо, працюватимемо з цією книжкою.

1.Робота над заголовком. Гра «Передбачення»

- Прочитайте заголовок казки.

- Чи чули ви про таку казку?

- Як ви вважаєте, про що йтиметься в казці з таким заголовком?

- Хто може бути голо головним героєм цієї казки?

- Де можуть відбуватися події?

2.Читання казки вчителем.

Для того, щоб ви могли відповісти на питання я прочитаю вам казку.

3.Інтелектуальна хвилинка. Словникова робота.

Пояснення лексичного значення слів.

Диплодоки та тиранозаври – динозаври юрського періоду

Риф — пасмо підводних чи невисоких надводних скель

Ширяти - Стрімко пролітати, проноситися

4. Бесіда за змістом

- Я запевнила вас , що цей твір казка. Чи згідні ви зі мною? (розповідь про вигадані події і явища, розказує людині, що в житті може зустрітися багато труднощів, але добро та терпіння завжди їх переможе )

- Хто є головними героями казки?(лосось,акула)

- Де проходять описані події?(в океані)

- А як ви вважаєте події відбувалися давно чи недавно?(дуже – дуже давно)

5.Комбіноване читання казки

- перший абзац читає учень вголос

- другий абзац читають діти ланцюжком по реченню

- третій абзац читають діти мовчки

V. Фізкультхвилинка.

Встаньте діти, посміхніться,

землі нашій поклоніться

За прекрасний день вчорашній

Всі до сонця потягніться.

Веретенцем покрутіться,

Раз присядьте, два присядьте,

І за парти тихо сядьте.

VІ. Продовження роботи над темою уроку. Творча робота над текстом

1.Гра «Так чи ні»

-Живуть в океані величезні хижаки – акули(так)

- Можуть відкусити шматок човна або з’їсти цілу консервну банку(так)

-Земля була не молода(ні)

-Володарем вод була акула(так)

-Сидіти цілий день в тісній ущелині так цікаво(ні)

-Маленький Лососик чимдуж втікав від страшної пащі.(ні)

2.Аналіз змісту з елементами вибіркового читання

  • Чи безпечними є акули?

  • Чи дожили до наших днів динозаври?

  • Де ховалася родина лососів?

  • Що побачила допитлива рибка?

  • Чи було страшно лососеві?

  • Чи віддячила акула своєму рятувальникові?

  • Чи збереглась вдячність акули до сьогоднішніх днів?

3.Вправи на розвиток швидкості читання

  • Знайдіть і прочитайте окличні речення

  • Я зачитаю початок, а ви продовжите речення(4 речення)

  • Чи зможете ви прочитати найкоротше речення тексту?

4. Опрацювання матеріалу за запитаннями

  • Яка головна думка твору?

  • Чого навчила вас ця казка?

  • Чи читали ви твори , в яких були подібні ситуації?

5.Робота в групах. Діти об’єднуються в групи

  • одна група складає план до казки

  • друга група складає сенкан про лосося

  • третя група складає фільм

Вчитель: Яку іншу назву ви могли б дати цій казочці? Уявіть, що вас запросили зніматися у фільмі «Про сміливість, допомогу та вдячність» . Яку роль ви б зіграли?

VІІ. Підсумок уроку.

Гра «Закінчи речення».

  • Сьогодні на уроці я дізналась про…

  • Найбільше мені сподобалось…

  • Я зрозумів, що…

  • Я можу себе похвалити за те,що…

  • Для мене було відкриттям те, що…

  • Я не вмів, а тепер умію…

  • Найбільші труднощі я відчув…

  • Літературне читання для мене – це…

  • Своєю роботою на уроці я…

  • Мені видалось важливим…

  • Своїм батькам про сьогоднішній урок я розповім…

Вчитель : А я хочу щоб ви з батьками прочитали дуже актуальну казку в теперішній час , Ю.Смаль «Небесна сотня»

Вчитель: Збіг урок наш, як коротка мить.

(Дуже швидко час біжить)

Але попереду у нас багато кроків,

І цікавих, і важких уроків.

Дякую за активну працю на уроці. Оцінені ви будете кожен індивідуально.

Урок закінчено.До побачення! До наступної зустрічі!

.

Читання - це один із витоків мислення й розумового розвитку. (В. О. Сухомлинський)

Вправляючись, тренуй тіло, читаючи, тренуй розум. - Джозеф Аддісон.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток цифрового інтелекту учителя: путівник по цифрових інструментах в ефективній організації і проведенні освітнього процесу»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.