Матеріал:

Українська література 8 клас Контрольна робота№2 Т.Шевченко, Леся Українка. Тестування

docx
28.11.2021
283 5
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Українська література 8 клас

Контрольна робота№2 Т.Шевченко, Леся Українка. Тестування

Мета: узагальнити й систематизувати вивчене з життя, творчості Тараса Шевченка й Лесі Українки; виявити в учнів рівень знань та умінь із вивченої теми, закріпити їх, застосовуючи на практиці теоретичні знання; розвивати увагу, пам'ять,об'єктивність, удосконалювати навички самостійної роботи; виховувати почуття патріотизму, пошани до митців рідного слова, а також наполегливість, старанність, пунктуальність, інтерес до наслідків власної праці.

Обладнання: тестові завдання і питання для контролю за темою у двох варіантах

Хід УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ

ІІІ. ІНСТРУКТАЖ УЧИТЕЛЯ ДО ВИКОНАННЯ РОБОТИ

Завдання 1-8 (по 0, 5 б.) — мають по чотири варіанти відповідей, із яких лише одна правильна.

Завдання 9-10 (по 2 б.) — мають на меті встановлення відповідності. До кожного рядка дібрати відповідник, позначений буквою.

Завдання 11 (4 б.) — розгорнута відповідь на одне із запитань.

IV. НАПИСАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

I варіант

1. У якому році з’явилась перша поетична збірка Т.Шевченка “Кобзар”?

А) 1814 Б)1840 В) 1845 Г) 1861

2. Перший вірш Лесі Українки мав назву:

А) «Давня весна»

Б) «Хотіла б я піснею стати»

В) «Надія»

Г) «Ви щасливі, пречистії зорі…»

3. Поезія Т. Шевченка «Думи мої, думи мої» написана у:

а) Орській фортеці (1847 р.);

б) В’юнищах (1845 р.);

в) казематі (1847 р.);

г) Петербурзі (1846 р.).

4. Мотив гармонійного єднання людини з природою простежується в поезії Лесі Українки: :

А) «Хотіла б я піснею стати »

Б) « Давня весна»

В) «Давня казка»

г) «Ви щасливі, пречистії зорі…»

5. Поезія Т. Шевченка, в якій бездіяльність людська порівнюється зі сном:

а) «Ой три шляхи широкії»;

б) «Думи мої, думи мої»;

в) «Мені однаково, чи буду»;

г) «Минають дні, минають ночі».

6. Роль митця в суспільстві — провідний мотив твору Лесі Українки.

А «Ви щасливі, пречистії зорі…»;

Б «Давня казка»;

В «Давня весна»;

Г «Хотіла б я піснею стати…».

7. І не пом’яне батько з сином,

Не скаже синові: — Молись,

Молися, сину, за Вкраїну

Його замучили колись… Це уривок із вірша Т. Шевченка.

А «Думи мої, думи мої…»;

Б «Мені однаково, чи буду…»;

В «Ой три шляхи широкії…»;

Г «Минають дні, минають ночі…».

8. Прилинув вітер, і в тісній хатині

Він про весняну волю заспівав.

А з ним прилинули пісні пташині,

І любий гай свій відгук з ним прислав. Це уривок з твору Лесі Українки.

А «Давня казка»;

Б «Хотіла б я піснею стати…»;

В «Ви щасливі, пречистії зорі…»;

Г «Давня весна».

9. Установити відповідність між художнім засобом та його назвою.

1.Весела, щедра, мила В Метафора

2.Ні, не забула! Б Епітети

3.… гай свій відгук з ним прислав А Порівняння

4.… летіла хутко, мов стокрила Г Риторичний оклик

10. Установити відповідність між творами й провідними мотивами.

Твір Мотив

1. «Думи мої, думи мої» А) Захоплення красою природи;

2. «Давня весна» Б) Служіння музі й народові;

3. «Давня казка» В) Прагнення окриленості і вільного життєвого польоту;

4. «Хотіла б я піснею стати» Г) Творчість як єдина втіха на засланні.

11.Напишіть твір-мініатюру на одну із запропонованих тем:

а) «Сам я вільний і ніколи не зламав чужої волі» (за твором Лесі Українки «Давня казка»);

б) «Не поет, у кого думки не літають вільно в світі (за твором Лесі Українки «Давня казка»);

в) Чому байдужість— це найстрашніше, що може бути в житті (за твором Т. Шевченка «Минають дні, минають ночі…»)?

г) «Світова слава Лесі Українки».

IІ варіант

1. У якому році було викуплено з кріпацтва Т.Шевченка?

А) 1814 Б)1840 В) 1838 Г) 1861

2. Укажіть назву першої поетичної збірки Лесі Українки :

А) «Думи і мрії»

Б) «На крилах пісень»

В) «Сім струн»

Г) «Відгуки»

3. Поезія Т. Шевченка «Мені однаково , чи буду» написана у:

а) Орській фортеці (1847 р.);

б) В’юнищах (1845 р.);

в) казематі (1847 р.);

г) Петербурзі (1846 р.).

4. Мотив волі та життєлюбства простежується в поезії Лесі Українки: :

А) «Хотіла б я піснею стати »

Б) « Давня весна»

В) «Давня казка»

г) «Ви щасливі, пречистії зорі…»

5. Поезія Т. Шевченка, в якій простежуються мотиви страждання, недосконалості світу , де матері втрачають своїх синів:

а) «Ой три шляхи широкії»;

б) «Думи мої, думи мої»;

в) «Мені однаково, чи буду»;

г) «Минають дні, минають ночі».

6. Єдність людини і природи — провідний мотив твору Лесі Українки.

А «Ви щасливі, пречистії зорі…»;

Б «Давня казка»;

В «Давня весна»;

Г «Хотіла б я піснею стати…».

7. Прилітайте, сизокрилі

Мої голуб’ята

Із – за Дніпра широкого

У степ погуляти… Це уривок із вірша Т. Шевченка.

А «Думи мої, думи мої…»;

Б «Мені однаково, чи буду…»;

В «Ой три шляхи широкії…»;

Г «Минають дні, минають ночі…».

8. Пан гуляв у себе в замку,-

У ярмі стогнали люде,

І здавалось, що довіку

Все така неволя буде… Це уривок з твору Лесі Українки.

А «Давня казка»;

Б «Хотіла б я піснею стати…»;

В «Ви щасливі, пречистії зорі…»;

Г «Давня весна».

9. Установити відповідність між художнім засобом та його назвою.

1. ясна хвилина , спів дзвінкий Г. Порівняння

2. ясніші… яснії, гучніше… гучне Б. Епітети

3.… вітер розносив луну, поминути співом А. Повтори

4.Гучніші, ніж море гучне . В. Метафора

10. Установити відповідність між творами та іх ідеями.

Твір Мотив

1. «Мені однаково, чи буду…» Г) Творчість як єдина втіха на засланні.

2. «Давня весна» Б) любов до України як сенс життя

3. «Давня казка» В) Прагнення окриленості і вільного життєвого польоту;

4. «Думи мої , думи мої…» А) Захоплення красою природи;

11.Напишіть твір-мініатюру на одну із запропонованих тем:

а) «Сам я вільний і ніколи не зламав чужої волі» (за твором Лесі Українки «Давня казка»);

б) «Люди — господарі своєї долі» (за творчістю Т. Шевченка);

в) Чому байдужість— це найстрашніше, що може бути в житті (за твором Т. Шевченка «Минають дні, минають ночі…»)?

г) «Світова славаТараса Шевченка».

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Контрольна робота з української літератури для 10 класу з теми "Творчість Лесі Українки".

doc
Контрольна робота з української літератури для 10 класу з теми "Творчість Лесі Українки".

71

Аватар профіля На допомогу вчителям
Українська література

25 грн

КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2 З ТЕМИ „ТАРАС ШЕВЧЕНКО, ЛЕСЯ УКРАЇНКА”. ТЕСТУВАННЯ

doc
КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2 З ТЕМИ „ТАРАС ШЕВЧЕНКО, ЛЕСЯ УКРАЇНКА”. ТЕСТУВАННЯ

1204

Аватар профіля На допомогу вчителям
Українська література
8 клас

20 грн

Презентація з української літератури "Світ української поезії (Леся Українка)"для 8 класу

pdf
Презентація з української літератури "Світ української поезії (Леся Українка)"для 8 класу

378

Аватар профіля Микитенко Олена Геннадіївна
Українська література
8 клас

35 грн

Презентація з української літератури "Світ української поезії (Леся Українка)" для 8 класу

pdf
Презентація з української літератури "Світ української поезії (Леся Українка)" для 8 класу

417

Аватар профіля Микитенко Олена Геннадіївна
Українська література
8 клас

45 грн

Контрольна робота "Тарас Шевченко і Леся Українка" 8 клас

docx
Контрольна робота "Тарас  Шевченко і Леся Українка"   8 клас

3174

Аватар профіля Петренко Світлана Миколаївна
Українська література
8 клас

40 грн

Творчість Лесі Українки в контексті української і західноєвропейської літератури

zip
Творчість Лесі Українки в контексті української і західноєвропейської літератури

1634

Аватар профіля Медведкова Анна Олегівна
Українська література
10 клас

45 грн
