і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Тверді і м'які приголосні звуки. Позначення м'якості приголосних буквами і, я, ю, є

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Українська мова, урок №28 Вчитель: Долгова Ольга Володимирівна

Дата ……………..

Місце проведення.........

Тема

Тверді і м'які приголосні звуки.

Позначення м'якості приголосних буквами і, я, ю, є

Мета: закріплювати знання про позначення м'якості приголосних буквами я, ю, є, і; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати самостійність.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: мікрофон, « крісло автора», пісочний годинник

Хід уроку

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

« Активне читання» - 3 хвилини - за пісочним годинником

П. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Хвилинка каліграфії

  • Складіть звукову модель слова, у якому найменше букв.

  • Назвіть слова, в яких є м'які приголосні.

  • Які букви вказують на м'якість приголосного звука на письмі?

2. Вправи на повторення
Гра «Упіймай слово»

Упіймайте слово з двох складів. Скільки слів із двох складів у цьому вірші?

По діброві вітер виє,

Гуляє по полю,

Край дороги гне тополю

До самого долу.

а) 3 слова; б) 4 слова; в) 5 слів; г) 2 слова.

Ш. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Сьогодні на вас очікують завдання, для виконання яких необхідні ваші знання про тверді і
м'які приголосні звуки.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником [с. 41-42)

Вправа 1

  • Розв'яжіть ребус.

  • Складіть речення з цим словом.

Вправа 2

  • Прочитайте текст. Що нового було для вас у цьому тексті?

  • Спишіть перший абзац, уставляючи пропущені букви. Вимовте звуки, які позначають підкреслені букви.

т

Вправа З

  • Прочитайте текст. Доберіть до нього заголовок.

  • Спишіть, уставляючи слова з довідки.

  • У вписаних словах підкресліть м'які приголосні звуки.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Зміни звук»

  • Замініть твердий [л] на м'який [я']. Прочитати слова, що

  • Складіть речення зі словами біла, біля.

Галка (галька), лук (люк), лак (ляк), біла (біля), Лола (Льоля), білити (біліти), булка (булька).. Наведіть приклади слів, які починаються {закінчуються) твердими(м'янмм) приголосним звуком.

2. Робота над загадками

У воді водиться,

з хвостом родиться,

А як виростає,

хвіст відпадає. {Жаба)

Бачити — не бачить.

Чути — не чує.

Мовчки говорить; Добре мудрує. {Книжка)

То холодним, то гарячим
Вдома кожен мене бачив.

І співаю я від жару,

І пускаю носом пару. (Чайник)

Ходить, бродить по болоті.
Хоче жабку упіймати, »

Принести в гніздечко потім Своїм діточкам пухнатим. (Чапля)

Запишіть відгадки.
Підкресліть букви, що позначають тверді звуки.

Зробіть звуко-буквений аналіз слів щука, щупальця.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Вправа « Мікрофон»

  • Чого навчалися на уроці?

  • Що нового дізналися?
    Робота в парах
    Дайте відповіді на запитання. Запишіть.

  • Що відомо людям про Сонце?

  • Яке Сонце за формою?

  • Яка швидкість обертання Сонця?

  • Що воно розбризкує?

Фізкультхвилинка - через кожні 15 хвилин Руханка - за вибором дітей

Пальчикова гімнастика

Перегони двоногих

На край столу ставлять випрямлені вказівні і великі пальці, решта пальців притискається до долоні. За сигналом усі біжать до протилежного краю парти або стола.

Тягнн-штовхай.

Руки опущені вниз, тильні сторони долоньок з'єднані. Вказівні та середні пальці схрещуються з тими самими пальцями другої руки; кінчики їх зчіплюються. Зчеплені пальці рухаються вперед-назад.

Біжить тягни-штовхай, а з місця не зрушить.

При повторенні гри зчіплюються середні та безіменні пальці.

Перегони слонів

Вказівний і безіменний пальці - передні ноги слона. Великий палець і мізинець - задні ноги. Витягнутий уперед середній палець - хобот. Слон, перевалюючись, крок за кроком ступає по столу. Підстрибувати й торкатися хоботом до землі слону суворо заборонено. Після того, як слон навчиться ходити та бігати, можна влаштовувати перегони. Пізніше, коли рухи слона стануть звичними для ведучої руки, можна випустити і другого слона-другу руку,

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Мета: закріплювати знання про позначення м'якості приголосних буквами я, ю, є, і; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати самостійність

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Використання веб-квестів в освітньому процесі»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн
295 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти