До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
6
міс.
0
2
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

тренінгове заняття "Мій вибір"

Опис документу:
Мета: підвищувати рівень знань учнів щодо здорового способу життя, довести пріоритети здоров’я серед інших цінностей людини та негативний вплив шкідливих звичок на самопочуття учнів; формувати у учнів прагнення займатися сортом та займати активну життєву позицію, сприяти визначенню власних духовних цінностей та орієнтації на здоровий спосіб життя.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ЯМПІЛЬСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 2

ЯМПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тренінгове заняття з обдарованими учнями

« Мій вибір»

Підготувала: практичний психолог

Марченко Валентина Василівна

Тема. Мій вибір

Мета: підвищувати рівень знань учнів щодо здорового способу життя, довести пріоритети здоров’я серед інших цінностей людини та негативний вплив шкідливих звичок на самопочуття учнів; формувати у учнів прагнення займатися сортом та займати активну життєву позицію, сприяти визначенню власних духовних цінностей та орієнтації на здоровий спосіб життя.

Структура тренінгу:

п/п

Зміст роботи

Орієнтовна тривалість

Ресурсне забезпечення

1

Привітання. Вправи «Моє ім’я», «Мій улюблений вид спорту».

5 хв.

бейджи, ручки

2

Приймання правил групової взаємодії.

3 хв.

плакат з правилами

3

Вправа «Скарбничка позитивної енергії».

5 хв.

скринька,ручки, папір,

4

Вправа «Квадрат».

10 хв.

стільці, пов’язки на очі

5

Інформаційне повідомлення. Вправа «Асоціативний кущ».

7 хв.

маркер, презентація

6

Вправи «Колаж», «Вавилонська вежа»

20 хв.

маркери, олівці, ватмани, клей, ножиці,

7

Вправа: «Казка про героя. Жив собі був шкіряний м’яч».

20 хв.

папір,ручки

8

Рефлексія «Мій вибір».

5 хв.

релаксаційна музика

Актуальність теми пропаганди спорту та здорового способу життя зумовлена тим, що за останні роки в Україні, зростає частка людей які вживають алкогольні та психотропні речовини, палять тощо. Відсоток курців серед жінок і дітей залишається дуже високий. Так, серед жінок за останні двадцять років розповсюдженість тютюнопаління збільшилася в 4 рази і складає близько 20 % від жінок працездатного віку у кінці 1990-х років, на відміну від 5% у кінці 1970-х років. Серед підлітків 12-17 років тютюн - друга за розповсюдженістю психоактивна речовина (ПАР) (після алкоголю). Приблизно третина 18-25-річних постійні курці, більше полонини всіх курців свою першу цигарку викурили у віці до 12 років.

Доведено, що ранній початок вживання тютюну є передвісником появи проблем, пов’язаних з наркотиками та алкоголем. Це підтверджується ще одним дослідженням: імовірність залучення підлітків до наркотичних речовин при невживанні алкоголю і тютюну майже відсутня, всього 0,6 % хлопчиків і 0,4 % дівчаток.

Тютюн і слабоалкогольні напої є легальними наркотиками, які дуже широко розповсюджені, які руйнують психічне і фізичне здоров’я людини і впливу якого можна запобігти у результаті припинення його вживання.

У основних напрямках політики громадського здоров’я Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я визначені навіть кількісні та якісні показники, на які треба орієнтуватися у Європейських країнах для того, щоб зменшити збиток, який спричиняє тютюн. Так, пропонується до 2015 р збільшити число некурців у крайньому разі до 80% серед осіб, старших 15 років, та біля 100% серед тих, хто ще не досягнув 15 років.

Поняття здорового способу життя набагато ширше, ніж відсутність шкідливих звичок, режим праці та відпочинку, система харчування, різні розвиваючі вправи; до нього також входить система відносин до себе, до іншої людини, до життя в цілому, а також свідомість буття, життєві цілі і цінності і т.д. Отже, для створення здоров'я необхідно як розширення уявлень про здоров'я і хвороби, так і уміле використання всього спектра факторів, що впливають на різні складові здоров'я .

Робота з обдарованими учнями спрямована на пропаганду спорту та вироблення позитивної життєвої позиції та подальшої пропаганди та прищеплення любові до спорту, його популяризація.

Місце проведення: шкільний кабінет

Тривалість заняття — 120 хвилин.

Хід заняття:

  1. Привітання. Вправи «Моє ім’я», «Мій улюблений вид спорту».

Всі ми різні, але є в нас і щось спільне, наприклад улюблений вид спорту, тощо.

  1. Приймання правил групової взаємодії.

  2. Вправа «Скарбничка позитивної енергії».

Дуже часто кожній людині потрібна підтримка. Почувши приємні слова, ми відчуваємо впевненість, підтримку, піднесений настрій. Тож і ми спробуємо написати слова - позитивної енергії, які можуть нас підбадьорити в складну хвилину.

Обговорення.

  1. Вправа «Квадрат».

Мета: відчути кожного учасника групи.

Побудуйте весь колектив у коло, і нехай учасники закриють очі. Тепер, не розплющуючи очей потрібно перебудуватися в квадрат. Зазвичай відразу починається балаган, всі кричать, пропонуючи свою стратегію. Через який час виявляється організатор процесу, який фактично будує людей. Після того, як квадрат буде побудований, не дозволяйте відкривати очі. Запитайте, чи всі впевнені, що вони стоять у квадраті? Зазвичай є кілька людей, які не впевнені. Квадрат дійсно повинен бути рівним. І тільки після того, як абсолютно всі погодяться, що стоять саме в квадраті, запропонуйте учасникам відкрити очі, порадіти за хороший результат і проаналізувати процес. Так само можна будуватися в інші фігури.

Під час вправи учасники переживають сильні емоції і роблять масу висновків, тому після кожного етапу можна влаштовувати невелике обговорення, де можна говорити побажання своїм колегам для поліпшення роботи. Найголовніше питання: яким чином завдання можна було зробити краще та швидше?

Обговорення.

  1. Інформаційне повідомлення. Вправа «Асоціативний кущ».

Що таке здоров’я, що таке ЗСЖ.

Чому в нашій країні, враховуючі ціни на алкоголь та сигарети, попит вживання не знижується. Запропонуйте свою стратегію боротьби.

  1. Вправа «Колаж» та «Вавилонська вежа».

Мета: згуртувати колектив і ближче дізнатися кожного учасника групи.

Групи сідають за стіл, їм пропонується ватман, клей, кольорові картинки різної тематики, кольорові олівці, і їхні фотографії. Всі мовчки працюють, створюючи колаж пропаганди «Я обираю ЗСЖ». Колажування є одним з найефективніших методів роботи з особистістю, який до того ж не викликає напруги, яка може бути пов'язана з відсутністю у людини художніх здібностей. Колаж допомагає визначити психологічний стан людини в даний момент часу, виявити його переживання і актуальні аспекти самосвідомості, розкрити потенційні можливості.

Всі ми чудово пам'ятаємо міф про Вавилонську вежу. Величезну кількість людей було зібрано для будівництва. Безліч засобів і матеріалів було використано для її зведення. Процес споруди йшов. Але башта так і не була збудована тому, що люди які її будували в одну мить стали розмовляти на різних мовах і перестали розуміти один одного.

Інструкція: підберіть картинки для заданої теми і оформіть їх у цілісну композицію. З елементами дозволяється робити абсолютно все, що заманеться, роботу можна доповнювати коментарями і написами, домальовувати елементи, зафарбовувати і декорувати порожнечі.

Аналіз колажу: розмір елементів і їх розташування на аркуші відносно один одного, виявлення домінуючих елементів, підстави вибору конкретних елементів, палітра кольорів, сюжетність і впорядкованість або хаотичність і розрізненість.

Діти працюють не розмовляючи, але через деякий час їм пропанують скористатися «скарбничкою позитивної енергії». Як результат, дозволяють спілкуватися.

Питання для обговорення:

1) Чому ви вибрали ту чи іншу картинку?

2) чи Відповідає розташування ваших зображень так, як вам хотілося б?

3) чи Були складнощі при виконанні вправи?

  1. «Казка про героя. Жив собі був шкіряний м’яч».

Мета: підвищення рівня згуртування і взаємодії в групі, розвиток навичок невербальної комунікації.

Аудиторія ділиться на дві команди. Слід придумати історію «Жив собі був шкіряний м’яч».

Обговорення.

  1. Релаксація «Мій вибір» з музичним супроводом.

Закрийте очі. Літо. Уявіть себе на лісовій галявині влітку. Опис галявини… Ви йдете, помічаєте красиві квіти. Вам все подається: зеленіє під ногами трава, аромат квітів ... Вашу увагу привертає галявина з метеликами. Ви хочете впіймати його. Ви спіймали. Кожен в рухах тримає свого метелика. Вони дуже гарні, жодного немає подібного, вони різнокольорові. Від вашого вибору залежить, чи буде він жити... Якщо міцно прижати долоні, він загине, якщо відпустити він буде жити. Так і зараз, від вашого вибору залежить ваше майбутнє: чи оберете ви життя, чи надасте перевагу спорту, чи шкідливим звичкам. Вибір у ваших руках.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Ефективні комунікації (soft skills) учителя з батьками»
Швень Ярослава Леонідівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.