Тренінг з батьками « Гендерна рівність»

Опис документу:
Мета: познайомити батьків із поняттям « ґендер»., гендерна рівність; виховувати у батьків глибоке почуття любові до своїх дітей, дати батькам змогу пишатися своїми дітьми , інформацію з гендерних питань, розвивати навички спілкування, допитливість, сміливість, виховувати повагу у ставленні до обох статей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тренінг з батьками « Гендерна рівність»

Вовнянко Т.С ,практичний психолог Прогресівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Козелецький р-н, Чернігівська обл..

Мета: познайомити батьків із поняттям « ґендер»., гендерна рівність; виховувати у батьків глибоке почуття любові до своїх дітей, дати батькам змогу пишатися своїми дітьми , інформацію з гендерних питань, розвивати навички спілкування, допитливість, сміливість, виховувати повагу у ставленні до обох статей.

Знайомство . Вступна частина

Звучить музика. Вправа «Запрошення до чаю».

Мета. Самопізнання учасників, створення доброзичливої атмосфери в групі.

Передаючи по колу чайну чашку, учасники промовляють…( називають по імені сусіда «Приходь до мене на чай, бо я…» (цікавий співрозмовник, інтелектуальна особистість, вмію розважатись і т.д.))

Вправа "Традиційні уявлення про чоловіка та жінку"

Мета: дати можливість групі за короткий термін осягнути нову інформацію та, спираючись на надані факти, зробити висновки.

Виконання вправи

Поділіть навпіл великий аркуш паперу. На одній половинці напишіть «жінка», на іншій – «чоловік» Потрібно перелічити всі ті слова, які зазвичай характеризують жінок ( наприклад : ніжна, тендітна, лагідна, вродлива...). До списку додайте слово «мати». Відповідно заповнюється друга половина. Зрозумілою, що там ви додасте (якщо цього не зробить група) слово «батько».

Після заповнення обох колонок візьміть і замініть «заголовки» – закресліть слово «жінка» і напишіть «чоловік»; відповідно замініть в іншій колонці слово «чоловік» на «жінка». Група має визначити, чи зміняться від цього характеристики. Підведіть групу до того, що всі характеристики, крім слів «мати» та «батько», залишаться незмінними.

Підсумок:

Насправді, єдиною різницею між чоловіком та жінкою є те, що вони мають різну анатомію та різні функції у відтворенні потомства. Така різниця називається біологічною статтю. Проте, все ж, дівчата та хлопці, жінки та чоловіки відрізняються одне від одного. Про цю різницю, яка називається «Ґендер» ми сьогодні поговоримо

Правила роботи групи.

Інформаційне повідомлення

Ґендер (gender – англійською мовою перекладається як рід і стосується категорії мови) означає сукупність соціальних та культурних норм, які суспільство наказує виконувати людям залежно від їхньої біологічної статі.

Гендерні відмінності формуються в процесі соціалізації – навчання ролі чоловіків і жінок , що відбувається від перших днів народження. На це впливає сімейне виховання, школа, взаємодія з іншими дітьми , ігрова активність..

Отже, ґендер як поняття визначає соціальну та культурну іпостась людини. Тобто чоловіки і жінки є культурним продуктом своїх суспільств, тому відчуття приналежності кожної людини до чоловічого чи жіночого ґендеру як одиниці соціуму виховується все життя, протягом якого вони засвоюють ті поведінкові нормативи, які будуть їх характеризувати як чоловіка або жінку.

Гендерна рівність – рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життя суспільства.

    Релаксаційна вправа «Водоспад» .

Мета: Зняття психоемоційної напруги.

- Сідайте зручно, закрийте очі. Зробіть глибокий вдих і видих… Уявіть собі, що ви стоїте біля водоспаду, але це незвичайний водоспад. Замість води в ньому падає до низу м’яке біле світло. Тепер уявіть собі, що ви стоїте під цим водоспадом і відчуйте, як це ласкаве біле світло повільно ллється по вашій голові… Ви відчуваєте, як розслаблюються м’язи обличчя, шиї . Біле світло тече по ваших плечах, спині і допомагає їм стати м’якими і розслабленими. Біле світло тече по вашому тулубу…, по руках по долонях ви відчуваєте себе дуже розслаблено і приємно. Світло тече по ногах і спускається до ступенів. Ви відчуваєте як вони стають м’якими і розслабленими. Цей чарівний водоспад з білого світла ніжно торкається всього вашого тіла, ви відчуваєте себе цілком спокійно і безтурботно, і з кожним новим вдихом і видихом ви все глибше розслабляєтеся і наповнюєтеся новими свіжими силами. Постійте біля водоспаду стільки, скільки хочеться і потім повільно відкрийте очі.

Гра "Вовк і заєць"

Мета: введенная нової інформації в ігровій формі.

Необхідне обладнання: дві плюшеві іграшки-тваринки або два приблизно однакових за розміром предмета.

Всі присутні сидять у колі. Один із предметів зображує зайця, інший –вовка. Ці предмети потрібно швидко передавати один одному: спочатку зайця, потім вовка. І той, й інший предмети повинні пройти через всі руки, нікого не оминувши. Зверніть увагу, що вовк має наздогнати зайця. Якщо йому це вдасться, то запропонуйте гру продовжити. Але тепер заєць має переслідувати вовка.

Обговорення:

  • Які відчуття у вас виникли в ході виконання вправи?

Ми всі розуміємо біологічну статеву різницю між людьми. Але існує ще й така різниця, як ґендер. На відміну від біологічної, ця статева різниця існує тільки в головах людей. Так, якщо ми вважаємо, що тільки вовк має бігати за зайцем, то нас здивує, коли заєць побіжить за вовком. Проте, якщо ми будемо «вірити», що зайці також переслідують вовків, то така поведінка зайця буде здаватися нам єдино правильною.

Вправа Презентація дитини»

Мета: презентувати свою дитину

Кожен учасник називає ім’я своєї дитини і якість дитини на кожну літеру імені дитини.

Чи будете ви свого сина вчити бути ніжним, лагідним, турботливим? А доньку – хороброю, сміливою, відважною..

Завершення тренінгу

Метод ДРІД

Д – досвід

Р - рефлексія

І - Інформація

Д – дія

Рекомендації батькам щодо гендерного виховання

  • Допоможіть дитині усвідомити її істинне статеве «Я».

  • Учіть хлопчика бути хлопчиком, а дівчинку— бути дівчинкою.

  • Прагніть до власної досконалості, щоб дитина, наслідуючи вас, перейняла тільки ваші найкращі риси.Так як виховують не словом а ділом.

  • Потрібно памятати, що якби сильно не любила вас дитина, найбільше любові потребує вона сама. Докладіть максимум зусиль, щоб ваша любов була взаємною.

  • Проаналізуйте стиль стосунків в родині і не діліть любов дитини між собою. Не вирішуйте свої дорослі проблеми за рахунок дитини. Ваша дитина не повинна бути «зброєю» в боротьбі один з одним.

  • Домовтесь між собою, як ви будете виховувати дитину і виділіть єдині вимоги до неї. Бо дитина не зможе засвоїти , що можна , а що ні – вона буде розриватися між вами, а це може призвести до неврозу

  • Пам’ятайте, що батько — це опора і захист в сім’ї. Він виховує в дітях самостійність, дисциплінованість, організованість, повагу до старших, мужність. Мати — це любов, доброта,затишок,гарний емоційний клімат в сімї.

  • Мати дає дитині емоційне благополуччя,душевний спокій і рівновагу, упевненість в своїх силах..

P/S Перегляд відео “ Бережіть своїх дітей»

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»