"Тренінг ВІЛ/СНІД"

Опис документу:
Розробка тренінгу за програмою "Рівний - рівному"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Очікування/ побоювання

10 хв.

«Голова», маркери, стікери, ручки, скотч

Правила

5 хв.

ватман, маркери

Міф – реальність

10 хв.

таблички, тези

Руханка

5 хв.

Міні – лекція «ВІЛ/ СНІД»

5 хв.

наочність

Колаж

20 хв.

Ватмани, журнали, клей, ножиці, маркери, скотч

Міні-лекція «Жити поруч»

5 хв.

Ситуація / сенкан

20 хв.

Ситуації, інструкції з написання сенкану

Рефлексія

10 хв.

кубик, таблички

Міні – лекція

Слова снід та віл знайомі всім, але що це таке і в чому різниця між ними, знає далеко не кожен. Віл - це вірус імунодефіциту людини. Довгий час після зараження віл не небезпечний для життя інфікованої людини і може нічим себе не проявляти. Організм спочатку успішно протистоїть дії вірусу, і це єдиноборство триває кілька років. Проте, коли вірусу вдається зруйнувати значну частину імунної системи, вона перестає справлятися зі своїми функціями, і людині загрожують важкі хвороби і смерть від інфекцій, не небезпечних для більшості людей. Цю останню фазу віл-інфекції називають снід - синдром набутого імунодефіциту. Хоча епідемія сніду почалася не так давно, вірус, що викликає цю хворобу, вивчений краще за всі інші відкритих наукою віруси: вірус грипу, гепатиту і т.п. З повною достовірністю відомо, як можна і як не можна заразитися віл-інфекцією, і ці знання підтверджені багаторічним практичним досвідом. Тим не менш, епідемія продовжує поширюватися, тому що ще далеко не у всіх людей є достовірна інформація про те, як передається інфекція і як від нього захиститися. І навіть ті, у кого ця інформація є, не завжди мають можливість змінити умови свого життя і свою поведінку, щоб повністю виключити ризик зараження віл.

Я к можна заразитися віл? На щастя, віл не передається через повітря, рукостискання, поцілунок, посуд, одяг, ванну, туалет, плавальний басейн і т.п. Теж абсолютно безпечні, укуси комарів та інших кровосисних. віл можна заразитися тільки при певних умовах, а саме: якщо в кров або на слизові оболонки незараженої людини потрапляє заражена кров, сперма, вагінальні виділення або материнське молоко.

Коли це може статися? При статевому акті, При переливанні неперевіреної крові і медичних маніпуляціях нестерильними інструментами, При вживанні ін'єкційних наркотиків - зараження може відбутися не тільки через загальний шприц, а й через посуд, При вагітності, пологах, грудному вигодовуванні.

 • "Днем народження" СНІДУ можна вважати 5 червня 1981 року. Саме в цей день, в США, вперше було виявлено пневмоцистна пневмонія у гомосексуалістів в Лос-Анджелесі.

 • У 1982 було припущено, що це захворювання передається лише при одностатевих контактах. І саме тому це захворювання отримала умовну назву «гей-зв'язаний імунодефіцит» (gay-related immune deficiency, GRID). Незабаром, до цієї групи додалися люди обох статей, які брали наркотики, а також люди, які були донорами. У результаті цього в серпні 1982 року хвороба отримала свою сучасну назву - СНІД (Acquired Immune Deficiency Syndrome, AIDS).

 • 1986 рік - приніс нове поняття (після численних досліджень) - вірус імунодефіциту людини, або ВІЛ.

 • Незабаром виявилося, що ВІЛ був поширений задовго до цього (в кінці 50-х - початку 60-х років минулого століття) в Африці.

 • Схожі симптоми мають два віруси імунодефіциту, якими хворіють два види африканських мавп: звичайні шимпанзе і димчасті мангобеї.

 • Генетики зробили ще один крок вперед і встановили, що ці мавпячі віруси подолали видовий бар'єр і почали поширюватися серед людей між 1884 і 1924 роками в Центральній Африці.

 • У 1986 році американські вірусологи зробили гучну заяву, що вакцина проти СНІДу буде знайдено протягом десяти років. Але, на жаль…

 • У наш час вченим все ж таки вдалося просунутися у винаході ліки проти Сніду. Сучасні антиретровірусні препарати продовжують життя пацієнтів на десятки років.

 • У Південній Африці носіями СНІДу, є до 20% чоловіків і жінок.

 • У 2005 році від СНІДу померло понад 2.8 мільйонів чоловік. З них 570,000 - діти.

 • Понад 70% від загальної кількості хворих на СНІД припадає на країни Африки.

За даними ООН, поширення епідемії СНІДу в світі в цілому сповільнилися. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він складає 1,1%. Щодня в Україні реєструється 48 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією. Також в Україні зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок.

За оцінками експертів, до 2014 року загальна кількість ВІЛ-інфікованих громадян України становитиме від 479 до 820 тисяч. 479 тис. осіб — число, яке передбачає оптимістичний сценарій, можливий за доступності антиретровірусної терапії для 50% тих, хто її потребує, а також за умови успішного виконання Національної програми протидії ВІЛ/СНІД. В той же час, за песимістичним сценарієм, антиретровірусна терапія буде доступна лише для 5% тих, хто потребує. За прогнозами, 2014 року це дасть 820 тис. ВІЛ-інфікованих, що становитиме 3,5% дорослого населення.

За результатами прогнозу, в 2014 році 36-43% від загальної кількості ВІЛ-інфікованих та 31-38% числа смертей від СНІД в Україні припадатимуть на Дніпропетровську, Одеську, Миколаївську та Донецьку області. 2014 року прогнозні показники смертності від СНІД у цих областях в 1,5-2,1 рази будуть перевищувати середні показники по країні. Щорічні витрати на лікування СНІД можуть досягнути в 2014 р. 630 млн грн (за найгіршим сценарієм).

Так, ось такі страшні факти і цифри, пов'язані з цим страшним захворюванням.

А які факти знаєте ВИ?

Теми колажів

 • «Шляхи передачі»

 • «СНІД не передається»

 • «Жити поруч»

 • «Як вберегти себе від СНІДу»

Ситуації

Ситуація 1

Юрі 15 років, він інфікований ВІЛ, що викликає СНІД. Юра не виглядає хворим, але швидко втомлюється. Він продовжує ходити в школу, але не знає, чи потрібно про це розповідати кому–небудь. Чи повинен Юра, на вашу думку, продовжувати відвідувати школу? Чому? Чи повинен він розповісти кому – небудь? Чому? Як би ви відреагували, якби він розповів про це вам? Який ступінь ризику для вас, якби Юра сидів поруч?

Ситуація 2

Вітя після школи продає газети. Він почув, що Олексій, який працює поруч з ним, хворий на СНІД. Мати Віті, дізнавшись про це, вимагає, щоб Вітя покинув роботу. Що повинен Вітя розповісти матері про шляхи передачі ВІЛ? Чи повинен він кинути роботу? Чому? Який ступінь ризику для Віті інфікуватися ВІЛ, працюючи разом з Олексієм?

СЕНКАН

 1. Поняття

 1. Два прикметники

 2. Два – три дієслова

 3. Речення – коротке визначення

 4. Головне слово, що виражає сутність поняття

 • 12.08.2018
 • Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)
 • 8 Клас, 9 Клас
 • Інші методичні матеріали
 • 937
 • 0
 • 22
 • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
1
3
дн.
1
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!