Криза трьох років - час, коли дитина усвідомлює себе як особистість, відділяючись від матері. Вона вчиться усвідомлювати і оцінювати себе, як би відбиваючись в реакціях на неї близьких людей. Це криза, пройшовши який дитина стає здатною самостійно вступати в інші відносини і соціалізуватися.














