Тема :Виготовлення новорічної іграшки

Опис документу:
Уроки трудового навчання та образотворчого мистецтва в початковій школі відіграють важливу роль у формуванні трудових практичних вмінь і навичок та підготовці учнів до самостійної трудової діяльності. Усі основні навички, якими людина користується протягом життя, такі як робота з папером та картоном, діти опановують у початкових класах. На уроках учні одержують відомості про форму та будову різних предметів, інструментів для обробки матеріалів, виникнення та використання технік декоративно-

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Методичні рекомендації щодо проведення уроку з образотворчого мистецтва

«Виготовлення Новорічної іграшки»

в 3 класі початкової школи.

Уроки трудового навчання та образотворчого мистецтва в початковій школі відіграють важливу роль у формуванні трудових практичних вмінь і навичок та підготовці учнів до самостійної трудової діяльності. Усі основні навички, якими людина користується протягом життя, такі як робота з папером та картоном, діти опановують у початкових класах. На уроках учні одержують відомості про форму та будову різних предметів, інструментів для обробки матеріалів, виникнення та використання технік декоративно-прикладного мистецтва, технічних засобів, збагачують словник, вчаться висловлювати свої думки.

Пропоную повний інструктаж та малюнки, що ілюструють етапи виконання трудових операцій, пізнавальні матеріали, цікаві вірші, загадки, й кросворд. 

Конспект уроку
допоможе: 
• зорієнтуватися в структурі уроку  ;
• сформувати в учнів уміння розуміти схеми, працювати з ножицями ;
• навчити виготовляти вироби з паперу ;
• перетворити урок на цікавий творчий процес .

Тема . Виготовлення Новорічних прикрас.

Мета:продовжити роботу з удосконаленням вмінь і навичок працювати з папером, виготовляти з нього вироби; ознайомити з процесом виготовлення новорічних та різдвяних прикрас; розвивати фантазію, творчі здібності,наполегливість; виховувати повагу до народних звичаїв та традицій.

Обладнання: комп’ютер, презентація, музичний супровід; демонстраційний матеріал, зразки прикрас; для індивідуального користування – кольоровий папір,ножиці, клей ПВА, шаблони.

Тип уроку: комбінований.

Методи і прийоми роботи:розповідь,бесіда, пояснення, гра, практична робота, інструктаж.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він зимовий і цікавий,

Тож гостей зібрав чимало.

Повернімося обличчям до гостей

І дружно промовимо: «Добрий день!»

  • Девіз нашого уроку:

В колі друзів краще працювати,

Легше думати і вироби виготовляти!

ІІ. Актуалізація опорних знань

 - Діти, спробуйте відгадати загадку і тоді ви дізнаєтесь, що ми   будемо робити на уроці .

Дорога біла стелиться ,

І краю їй нема

Сніжок мете . Метелиця

Прийшла до нас …          ( зима )

  • Отже ми вирушимо в країну чудову, країну зимову в гості до красуні Зими.

Вправа «Асоціативний кущ».

  • Діти, коли ми говоримо про зиму, які асоціації у вас виникають, що перше вам спадає на думку?

Лижі Санчата Сніговик Ковзани

Завірюха Зима Бурулька

Сніг Мороз Вітер Крига

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  1. Зірка ніжна, сніжно-біла

На рукав мені злетіла.

Поки ніс її сюди

Стала краплею води. (Сніжинка)

  1. Хто малюнок на вікні

Уночі зробив мені? (Мороз)

  1. На дворі — мороз і сніг,

А ніжкам дуже тепло в них! (Валянки)

  1. Стало біло навкруги —

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Воду сковую в льоди.

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я — … (зима).

  1. В нас зимою білим цвітом

Сад зацвів, неначе літом. (Іній)

  1. Плету хлівець на четверо овець,

А на п’яту — окремо. (Рукавичка)

  1. Я падаю на ваші хати,

Я білий-білий, волохатий.

Я прилипаю вам до ніг.

І називаюсь просто… (сніг).

8) Я — вода, тільки тверда. (Крига)

– Сьогодні на уроці ми дізнаємося, як святкують Новий рік у різних країнах. Навчимося виготовляти новорічні іграшки.

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1.  Розповідь з елементами бесіди:

– Яке ж свято наближається?

Ми вирушимо у подорож країнами, дізнаємося, як святкують Новий рік в різних країнах.

Японія.

У Новорічну ніч там дзвонять дзвони. Вони відстукують тільки 108 разів. У цей час всі діти зайняті малюванням. Кожен малює те, що хотів би отримати у подарунок. Цей малюнок необхідно покласти під подушку, а потім заснути. Потрібно встигнути і зробити це якраз на 108-й удар.

Італія

У Новорічну ніч там викидають увесь розбитий посуд, старі меблі. Говорять, що це приносить багатство. До дітей прилітає чарівниця Бефані та біля кожного ліжка залишає новорічний подарунок.

Подивіться, наступна країна — Німеччина.

Перед Новим роком там можна зустріти на вулицях Сажотруса. Велике щастя — доторкнутися до нього та забруднитися сажею! До свята роблять монети, на яких зображена дитина, яка сидить на свині. Німці вважають, що свиня — це символ благополуччя.

У Болгарії з останнім ударом годинника в усіх будинках на кілька хвилин гасне світло. Це час новорічних поцілунків.

Жителі Куби перед Новим роком наповнюють келихи водою, а коли годинник проб’є північ , вихлюпують її через відчинене вікно на вулицю на знак того, що Старий рік щасливо закінчений, а Новий рік був благополучним.

У селах на півдні Франції господиня, яка в Новому році найпершою набере воду з джерела, залишає біля нього пиріжок і булочку біля святкового столу. Та , яка прийде слідом за нею, візьме пиріжок і залишить свій. Так до вечора господині прикрашають одна одну.

Повертаємось до нашої країни – рідної України.

– Чим відрізняється святкування Нового року в Україні від інших країн? (Учні називають: приходять на свято Дід Мороз та Снігуронька; подарунки діти знаходять під ялинкою у Новорічну ніч.) – Однією з новорічних традицій є прикрашання ялинки. Ялинка вважається священним деревом саме на ній у лісі під Новий рік люди розвішували подарунки для духів, щоб зробити їх добрішими. На зелені гілочки підвішували яблука, яйця, горіхи.

Згодом почали прикрашати ялинку в оселі. На ній розвішували різні іграшки та гірлянди.

V. Демонстрація зразка виробу.

На Новорічні та різдвяні свята прикрашають ялинки. Ось і ми сьогодні виготовимо новорічну прикрасу – підвіску. Наші іграшки будемо виготовляти в техніці аплікація з використанням СД дисків, які непридатні для праці. Працюватимемо в парах, а хто в якій зараз дізнаємося.

VІ. Розподіл на групи.

1 група

В нас гуляє біля тину,
Має носик-намистину,
Сам він схож на будячок
Це колючий… ( Їжак)

2 група:

В лісі тваринка живе полохлива,

Добра, пухнаста, та дуже ляклива.
Вушки вона притискає свої,
Шурхіт усякий лякає її. (Зайчик)

3 група :

Я в ґадзівстві допомога
Маю вим’я і два роги.
Цілий день траву жую,
Молоко смачне даю.(Корова)

4 група:

На дереві все грається,

угору піднімається,

Кривляється, чіпляється,

на хвостику гойдається,

А зветься це малятко — веселе…(Мавпеня)

5 група:

Влітку медом ласував,

Досхочу малини мав.

А як впав глибокий сніг,

Позіхнув і спати ліг.

Бачив чи не бачив сни,

А проспав аж до весни (Ведмідь)

VІІ. Фізкульт хвилинка

VІІІ. Інструктаж з техніки безпеки.

Правила користування ножицями

1) Ножиці – це небезпечний інструмент. Поводитись з ним треба обережно.

2) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.

3) Не тримай ножиці вістрями догори.

4) Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця.

5) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.

6) Під час роботи з ножицями притримуй матеріал лівою рукою так, щоб він не потрапляв на лінію різання.

Правила користування клеєм

1) Клей треба наносити пензликом від середини до країв.

2) При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою.

3) Для притискання елементів аплікації і витирання рук треба користуватися матер’яною серветкою.

4) Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.

ІХ .Самостійна робота .

Учні працюють парами. Учитель спостерігає за їх роботою

Х. Підсумок уроку:

  1. Виставка дитячих робіт: Влаштовується конкурс на кращу іграшку та на кращу команду. Аналізуються роботи.

  2. Підсумкова бесіда:

– Що нового дізналися на уроці?

– Які вироби до свята ми виготовили?

– Які ще прикраси ви б хотіли виготовити?

ХІІ. Прибирання робочих місць

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
7
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!