Тема уроку. Закріплення та узагальнення знань про слова, які означають назви предметів.

Опис документу:
Мета: закріпити знання дітей про слова, які означають назви предметів, закріплювати вміння знаходити в тексті іменники і ставити до них питання; розвивати мислення, мовлення дітей, збагачувати активний словниковий запас; виховувати дружнє ставлення один до одного, любов до рідного краю.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Закріплення та узагальнення знань про слова, які означають назви предметів.

Мета: закріпити знання дітей про слова, які означають назви предметів, закріплювати вміння знаходити в тексті іменники і ставити до них питання; розвивати мислення, мовлення дітей, збагачувати активний словниковий запас; виховувати дружнє ставлення один до одного, любов до рідного краю.

Обладнання: малюнки, кубик, загадки, анаграми, «ялинка рішень», ялинкові іграшки, сніжки, презентація Microsoft PowerPoint 2010 №5.

Хід уроку:

І. Організаційна частина.

1. (Слайд 1,2).

Щоб урок нам розпочати

Треба разом промовляти

Ми уважні і серйозні,

Хоч іще малого зросту.

Зараз з силами зберемось

І нічого не боїмось.

Впевнені і кмітливі й

До навчання не ліниві.

2. Каліграфія «Очікування результатів».

Робота в парах.

  • Діти, а яка зараз пора року?

  • Якими словами ми можемо охарактеризувати зиму?

До нас прийшла красуня ялинка. А перед вами на парті лежать сніжинки. Напишіть на сніжинках, що ви очікуєте від нашого уроку? Сніжинками ми прикрасимо нашу гостю, а в кінці уроку перевіримо, чи справдилися ваші надії.

Урок мене навчить…

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Розгадайте анаграму (Слайд 3).

нникіме

  • Це іменник.

  • Що означає слово іменник?

Мозкова атака.

  • Які слова ми називаємо іменниками?

  • На які питання відповідають слова, що означають назви предметів?

  • До яких іменників ми ставимо питання хто?, а до яких - що?

  • Які іменники пишуться з великої букви?

  1. Каліграфічна хвилинка.

Сяду рівно я за парту.

Зошит навкіс покладу.

Хвилюватися не варто.

Я свій клас не підведу.

Ручку правильно тримаю

Дуже старанно пишу.

Щоб найкращий був мій зошит

Кожну букву виводжу.

  • Послухайте вірш. Про що в ньому розповідається?

  1. (Слайд 4).

Там багато станцій

Відомих і невідомих всім.

Хоч під землею все далеко

На них потрапить дуже легко.

Зайшов туди і - через мить…

Далеко вже ти, і скрізь встиг.

Я пам’ятаю, як в дитинстві

Любив кататися я сильно.

У віконце поглядаєш,

Своїх друзів зустрічаєш.

  • Про що йдеться у вірші?

  • Вірно, про метро. (Слайд 5).

  • А що означає слово метро?

  1. Напишіть у зошитах

Мм, ет, метро.

  1. Складіть словосполучення зі словом метро.

  2. Виконаємо звуко-буквенний розбір слова метро.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Вправа «Кубування».

Завітав сьогодні в клас

На урок кубик до нас.

Кубик, діти, не простий.

Кубик, діти, чарівний.

Він доріжку прокладає

І знання перевіряє.

  • Сьогодні кубик хоче перевірити ваші знання про іменники. Разом з кубиком ми будемо подорожувати по країні Іменник і виконаємо завдання різних друзів іменника.

  1. Завітаємо в гості до Всезнайка. (Слайд 6).

Він пропонує виконати роботу з деформованим текстом.

  • Ви отримали картки із завданнями. Утворіть речення.

  1. Сніг, білий, падає, лапатий.

  2. Ковдрою, холодна, вкрилася, пухнастою, зима.

  • Запишіть речення.

  • Знайдіть слова, що означають назви предметів.

  • Підкресліть головні слова в реченні.

  • Встановіть зв'язок слів у реченні.

  • Молодці, отримайте від Всезнайка ялинкові іграшки.

  1. Зустріч з Мудрою Совою.

  • Мудра Сова підготувала цікаве завдання.

Знайди зайве слово(Слайд 7).

  1. Капуста, огірок, помідор, учень.

  2. Ведмідь, ясен, дятел, заєць.

  3. Айстра, тюльпан, троянда, учитель.

  • До яких слів, що означають назви предметів ми ставимо питання що?

  • Які іменники відповідають на питання хто?

  • Молодці, Мудра Сова, вам дарує ялинкові прикраси.

  1. Зустріч з Мальвіною (Слайд 8).

Виконаємо завдання по варіантах самостійно.

  • Ви отримали картки із завданнями. Спишіть вірші, знайдіть іменники.

  • Підкресліть синьою лінією слова, що означають один предмет, а червоною – багато предметів.

1варіант

З неба падають сніжинки

На дерева, на будинки

На майдан і на садок

На ялинки й на дубок.

2 варіант

Одяглися люди в шуби

Натопили тепло грубки

Білка гріється в дуплі

Мишка заховалася в норі.

  • Перевіримо завдання. Мальвіна дарує вам ялинкові прикраси.

  1. Будиночок Чомучки

А ось ми йдемо до будиночка Чомучки. Чомучка пропонує роботу в групах.

Творча робота з текстом в групах

  • Працюйте дружно, допомагайте один одному.

Допишіть слова (Слайд 9).

Моє рідне селище …

Центральна вулиця …

Протікає річка …

Окрасою селища є …

  • Чому слова, які ви дописали пишуться з великої букви?

  • Чомучка дарує вам чарівні кульки.

Фізкультхвилинка. (Слайд 10).

Косооке зайченятко

Довгі вушка, гарні лапки

Пострибало, потягнулось

За морквинками нагнулось.

Стало дружно їх збирати

Один, два, три, чотири, п’ять.

Першу й другу – мамі й тату.

Третю і четверту – сестрі і брату.

На пеньочок тихо сіло

П’яту моркву само з’їло.

  • Зайченятко хай їсть моркву, бо вона корисна для здоров’я. А ми подорожуємо далі.

  1. Завдання від Незнайки. (Слайд 11).

Відгадайте загадки.

А) І вдень, і в ночі

У кожусі на печі. (кіт) (Слайд 12).

Б) Йде в поле як дощечка

А з поля – як бочечка. (корова) (Слайд 13).

В) І ввечері і зранку

Вартую я на ганку.

І кусаю, і гарчу.

В дім чужих не пропущу. (собака) (Слайд 14).

Г) Взимку спить цей звір в барлозі

І прокинутись не в змозі.

Смокче лапу він у сні

Хто це? Підкажіть мені? (ведмідь) (Слайд 15).

  • Діти, давайте запишемо відгадки. І тваринам дамо клички

Кіт – Мурчик, Воркіт, Пушок, Том…

Корова – Веселка, Циганка, Вишня, Райдуга…

Собака – Тайга, Дік, Дунька…

Ведмідь – Ласун, Веселун, Сонько …

  • З якої літери пишуться клички тварин?

  • Молодці, Незнайко також дарує вам ялинкові прикраси.

  1. Зустріч з Буратіно. (Слайд 16).

Вибірковий диктант пропонує вам Буратіно.

  • Я читаю речення, а ви записуєте слова, що пишуться з великої букви.

Марина і Богдан навчаються у другому класі. Анастасія Гончарова сьогодні чергова. Олена Григорівна похвалила Катю за гарний танок.

  • Назвіть слова, які ви написали.

  • Чому ці іменники пишуться з великої букви?

  • Молодці, отримуйте прикраси на ялинку.

ІV. Підсумок уроку.

  1. Гра «Впіймай іменник».

Якщо чуєте іменник плескайте в долоні?

Дівчинка, білий, бігає, учень, черговий, метро, ясен, читання, четвер, вересень, стрибає, похмурий, веселий, веселка, стоїть, диван, портфель.

  1. Рефлексія.

Я дізнався …

  • А тепер перевіримо, чи справдилися ваші надії.

  • Підійдіть до ялинки і прочитайте, що ви писали на сніжинках. А ялинковими прикрасами, які ви отримали, прикрасьте нашу красуню гостю. Пам’ятайте, щоб весело пройшло свято Нового року не обов’язково вдома ставити справжню ялинку. Можна прикрасити штучну. Тоді краса рідного краю не буде знищена.

V. Домашнє завдання. (Слайд 17).

1 група - Виконайте звуко-буквенний розбір слова ялинка.

2група - Зі словом ялинка складіть речення і встановіть зв'язок слів у реченні.

Складіть загадку або віршик про ялинку.

(Слайд 18).

  • Ви просто молодці!

Казкові герої Вам дуже вдячні за допомогу!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«ZOO-психологія: як навчитися розуміти тварин»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.