Тема уроку. Слова, що означають один предмет і багато предметів.

Опис документу:
Мета: вчити змінювати слова-назви предметів за зразком один-багато, закріплювати вміння дітей розпізнавати слова, які відповідають на питання хто?, що?; розвивати мовлення дітей, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати правила безпечної поведінки з електричними приладами.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Слова, що означають один предмет і багато предметів.

Мета: вчити змінювати слова-назви предметів за зразком один-багато, закріплювати вміння дітей розпізнавати слова, які відповідають на питання хто?, що?; розвивати мовлення дітей, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати правила безпечної поведінки з електричними приладами.

Обладнання: картинки, картки із завданнями, презентація Microsoft PowerPoint 2010 №3.

Хід уроку:

І. Організаційна частина. (Слайд 1, 2).

Ми любимо яскраве сонечко

Воно посміхається нам

Посміхнемося ж і ми йому

І одним одному.

Хай це додасть гарного настрою,

Бо від нього залежить продуктивність на уроці.

  • А тепер покажіть, який у вас настрій.? І подаріть один одному усмішку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Перевірка домашнього завдання.

  • Які слова ви виписали із вправи 195?

  • Що означають ці слова?

  • На які питання ці слова відповідають? Прочитайте речення.

  1. Мозкова атака.

  • На які питання відповідають слова-назви предметів?

  • До назв людей і тварин, яке ми ставимо питання?

  • До назв всіх інших предметів ми ставимо які питання?

  1. Малюнковий диктант.

Робота в парах. (Слайд 3).

Ведмідь, калина, автомобіль, синиця, море, школа, кінь, лікар, дівчинка, коза, зошит, портфель.

1 група – записує слова, що відповідають на питання що?

2 група - записує слова, що відповідають на питання хто?

  • Обміняйтеся зошитами і перевірте правильність записаних слів.

  1. Каліграфічна хвилинка.(Слайд 4).

До нас на урок завітала панночка Каліграфія і принесла нам загадку.

Я – дерево красень,

А зовуть мене… (ясен).

  • Пригадаймо написання великої і малої букв Яя, слова ясен

2. Словникова робота. (Слайд 5).

Ясен – це дерево з перистим листям.

  • Складіть із поданих слів речення. (Слайд 6).

Одягнули, великі, брилі, жовті, ясени.

  • Запишіть речення і встановіть зв'язок слів у реченні?

  • Виконаємо звуко-буквенний розбір слова ясен.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

Вузлик ще один сьогодні (Слайд 7).

Будемо в'язати,

На уроці нову тему будемо вивчати.

  • Сьогодні ми будемо вчитися змінювати слова.

  • Розгляньте малюнки до вправи 196.

  • Де використовуються ці предмети?

  • Які із зображених предметів є у тебе вдома?

  • З якими електричними приладами дозволяють працювати тобі батьки?

  1. Робота з текстом.

  • Прочитайте текст вправи 198.

  • Скільки абзаців у вправі?

  • Скільки речень у другому абзаці?

  • Які ці речення за метою висловлювання?

  • До чого спонукають ці речення?

  • Які правила безпечної поведінки з електричними приладами Вам відомі?

  1. Коментоване письмо.

Запишіть виділені слова за зразком.

Один – Багато

Фізкультхвилинка.(Слайд 8).

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Нумо дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Встали, сіли, встали, сіли.

Бачите, як розвеселили.

Нумо дружно, нумо всі

Потанцюєм по росі.

Сплять маленькі совенята.

Раз – відкрили оченята.

Подивилися навколо.

Потім вгору і додолу.

Оченятка блим, блим, блим.

Відпочити треба їм

Вправо, вліво совенята

Повертали оченята

Совенятка будуть спати,

Ну, а дітки працювати.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Хвилинка поезії. (Слайд 9).

Лічилка Леся Вознюка

Діти лісом мандрували
і дерева рахували:
раз — смерка, два — модрина,
три — гіллям кива ял…на,
а чотири — дб розлогий,
п’ять — то яс...ен край дороги.
Шість — то клен, а сім — оска,
вісім — лпа невелика,
дев’ять — граб, десять — тополя.
Ліс минув, дістались поля.

  • Перечисліть назви дерев?

  • Вставте пропущені літери.

  • Запишіть їх за зразком один - багато.

  • Яку користь приносять нам дерева?

  • Чому ліс називають легенями планети?

  1. Впізнай назву предмета за описом.

Жовтий, кислий, овальний (лимон). (Слайд 10).

Вайлуватий,неповороткий (ведмідь). (Слайд 11).

Червона, солодка, смачна (полуниця). (Слайд 12 ).

Жовте, кругле, яскраве (сонечко). (Слайд 13.

  • На які питання відповідають ці назви предметів?

  • Назвіть ці слова за зразком один-багато.

  1. Робота з картками в групах.

  • Діти отримують картки із завданнями.

1 картка. Масло, олія, сало, борошно, золото, сіль, дітвора, молодь, читання, доброта.

2 картка. Ножиці, граблі, ворота, дрова, гроші, канікули, іменники, жнива, штани, цимбали.

  • Порівняйте ці групи слів?

  • Чим вони відрізняються?

Висновок (Слайд 14).

В українській мові є слова-назви предметів, що означають тільки один предмет, а також слова, що означають кілька предметів.

ІV. Підсумок уроку.

Метод «Незакінчене речення».

Урок мене навчив…

Найцікавішим завданням було…

V. Домашнє завдання. (Слайд 15).

1. І група – списати вправу 200.

ІІ група – складіть речення зі словом ясен і підкресліть головні слова.

  1. Намалювати тематичні малюнки за зразком один – багато.

  2. Скласти загадку чи віршик зі словом ясен.

(Слайд 16).

  • На уроці працювали гарно

І активні всі були

Ви просто молодці!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Цифрові практики Нової української школи: створення освітнього відеопроєкту»
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.