Тема уроку: "Різноманіття рослин"

Опис документу:
Ознайомити учнів із різноманітним світом рослин, їх середовищем існування; навчати прийомам порівняння, вмінню аналізувати ілюстрації і здобувати з них необхідну інформацію; розвивати увагу, мислення, допитливість, пам’ять, уяву, вміння висловлюватися; виховувати любов до рідної школи та дбайливе ставлення до рослин.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Різноманіття рослин.

Мета: ознайомити учнів із різноманітним світом рослин, їх середовищем існування; навчати прийомам порівняння, вмінню аналізувати ілюстрації і здобувати з них необхідну інформацію; розвивати увагу, мислення, допитливість, пам’ять, уяву, вміння висловлюватися; виховувати любов до рідної школи та дбайливе ставлення до рослин.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: зображення будівлі школи; ілюстрації рослин; відео сюжети «Ліс», «Луг»; музичний супровід для фізкультхвилинки; вислови про природу, маски овочів (картопля, буряк, морква, цибуля, капуста, квасоля), овочі та фрукти, посуд.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Загальна мотивація навчальної діяльності.

  • Послухайте казку.

Жила-була … одна Школа. Їй було 44 роки. І заселена вона була надзвичайно рухливими істотами. У кожному її куточку чулися їхні голоси, кроки. Вона тішила і давала знання цим істотам. У цієї чудової Школи було багато таємниць, але відкривала вона їх лише найдопитливішим, найстійкішим, найстараннішим і найдобрішим. Серед таких були і учні 1 –А класу. Правду я кажу, діти, про вас? А мова йде про нашу чудову школу. Хоч і нещодавно ви з’явилися у ній, але вже стали повноправними членами великої дружньої шкільної сім’ї. Вам подобається наша школа? (Відповіді учнів)

  • А якою б ви хотіли її бачити?(Відповіді учнів)

  • У мене виникла ідея. Сьогоднішній наш урок природознавства присвячений ознайомленню із різноманітним світом рослин та їхнім середовищем існування. То чому б нам не прикрасити нашу чудову школу рослинами, висадивши їх навколо неї? Згода? Це буде Школа нашої мрії. А мрії, якщо докласти зусиль, можуть здійснюватися. А для того, щоб це зробити, треба дізнатися про рослини, про те, де вони ростуть, яку користь приносять людям і тваринам і чи може світ без них існувати. Отже, готові до праці? Тоді слухайте, дивіться і запам’ятовуйте.

ІІІ. Первинне сприйняття і усвідомлення нового матеріалу.

  1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

- З попередніх уроків природознавства ви вже дещо знаєте про рослини. Давайте пригадаємо, що таке рослини. (Відповіді учнів)

- Чому вони належать до живої природи? (Відповіді учнів)

- Дивовижний світ рослин різноманітний і великий. Рослини оточують нас скрізь. Вони ростуть у лісах і на луках, у парках і скверах. Вони є в річках, озерах і ставках, у низьких долинах і високих горах. А яку величезну кількість рослин вирощують люди на полях і городах, у садах і теплицях, на балконах і підвіконні! Рослини навколо нас скрізь і завжди, величезні і зовсім дрібненькі, рослини - довгожителі і рослини, життя яких дуже коротке. І хоч всі вони різні, але всі рівні, бо всі красиві і необхідні на Землі. Вони насичують киснем повітря, яким ми дихаємо. Це легені нашої планети. Кожного дня ми їмо або самі рослини, або продукти, які з них одержуємо. Багато предметів, які нас оточують і якими ми користуємося у повсякденному житті, також зроблені із рослин. Це одяг, зошити, книги, меблі, ліки…

- А тепер подумайте, яке значення мають рослини у природі? (Відповіді учнів)

- Чи зможуть жити без рослин інші живі істоти? Чому? (Відповіді учнів)

- Тварини, так само як і люди, дихають киснем. Багатьом тваринам рослини - це дім і їжа. Де живуть лисиці, зайці, косулі? (Відповіді учнів).

- Ліс - це життя на Землі, справжня скарбниця сонця і вітамінів. Давайте помандруємо до лісу. Будемо тихенько йти (тупотіння) і промовляти вірш про ліс: (Рухова розминка)

Ой у лісі, ой у лісі

Мох закрив поляни лисі,

Скрізь ялини та дуби,

А під кущиком – гриби.

На галявині синиці

Лісові клюють суниці.

- А тепер відпочинемо на лісовій галявині, прислухаємося до співу пташок і подивимося, які рослини можна побачити в лісі.

2.Перегляд відео «Ліс»

3. Гра "Листи від дерев та кущів":

- Щодня до нас в школу надходять листи від наших друзів, знайомих і незнайомих. Сьогодні листи надійшли для учнів 1-А класу. Цікаво, хто ж їх нам надіслав?

(Вчитель читає листи) (Слайди)

«Любі першокласники! Я дуже хочу поселитися біля вашої чудової школи. Сподіваюся, що ви здогадаєтеся, хто я і посадите мене біля свого вікна. Бо я смачна і корисна. З мене варять чай, який допомагає позбутися багатьох хвороб. А ще я свої красиві ягоди бережу для зими. Прилетять голодні пташки, поласують моїми дарами. Хочете допомогти пташкам? Тоді посадіть мене біля вашої школи.» (Шипшина)

«Любі школярики! Хочете поласувати моїми горішками? Виростіть мене біля школи і восени будете збирати мої плоди. Не забудьте залишити і для білочки.» (Ліщина)

«Любі дівчатка! Я схожа на вас. Така ж вродлива та маю намисто. Посадіть мене біля своєї школи і милуйтеся моєю красою. А ще їжте мої ягідки, вони мають лікувальні властивості. І памятайте, що я люблю вологу, тож не забувайте мене поливати.» (Калина.)

«Любі діти! Я, мов маленький їжачок, маю безліч голочок. Хочу рости біля вашої школи і зустрічати разом із вами новорічні свята.» ( Ялинка).

«Милі дітоньки! У вашій школі навчається багато діточок. Я хочу всіх пригостити смачним і цілющим соком. Посадіть мене біля школи, а як прийде весна, я подарую вам сік, будете пити його цілий рік.» (Береза)

  • Давайте проголосуємо. Хто за те, щоб посадити калину, шипшину, ялинку, березу, ліщину біля школи?

(Учні піднімають карточки: за – «+», проти – «-», утримався - «?»)

«Висаджування» рослин.

- Діти, але не тільки лісові рослини такі щедрі і так про нас дбають. Згадайте українську народну пісню «Ходить гарбуз по городу».

4.Фізкультхвилинка (під музичний супровід)

5. Гра "Звари борщ"

- Давайте наваримо борщику. Запрошую маленьких кухарів, які разом із своїми мамами готують цю смачну страву вдома.

(Біля столу стають хлопчик і дівчинка. Вони беруть із тарілок різані овочі та кладуть їх у каструлю, при цьому коментують:

- У борщик ми кладемо квасольку, ..., ..., ..., ..., ... .

Інші діти сидять за партами, роблять теж саме і промовляють:

- Ми теж.

Вчитель насамкінець говорить:

- Смачний вийшов борщ.

  • Давайте проголосуємо. Хто за те, щоб посадити квасолю, картоплю, буряк, капусту, цибулю, моркву, помідори біля нашої школи для того, щоб щодня отримувати корисні для організму вітаміни?

(Учні піднімають карточки: за – «+», проти – «-», утримався - «?»)

«Висаджування» овочів.

6. Гра «Закінчи думку»:

- «Дуже багато вітамінів у овочах і … фруктах». Овочі ми посадили. А де ж взяти фрукти?(Відповіді учнів)

- Всі ви колись були у саду. Які рослини ростуть там? (Відповіді учнів)

7. Гра "Знайди потрібне". Знайти серед зображених рослин ті, що ростуть у саду.

(Вибір учнів)

  • Давайте проголосуємо. Хто за те, щоб посадити вишню, яблуню, грушу та малину біля школи? (Учні піднімають карточки: за – «+», проти – «-», утримався - «?»)

«Висаджування» рослин.

8. Гра «Квітку знайди, назви і посади». Кожна дитина знаходить зображення квітки під кришкою парти. Учитель описує квітку. Учні, у яких саме такі квіти, виходять до дошки, говорять назву квітки і «висаджують» її біля школи. Кожен учень при цьому називає всі квіти, які уже «посаджені», а потім «садить» свою квітку. (Квіти: волошки, маки, ромашки, лугові дзвіночки, кульбабки.)

ІV. Підсумок уроку

  • Подивіться, діти, на нашу диво-Школу. Подивіться, яка дивна краса!

- Рослини - це краса! Рослини – чисте повітря! Рослини – життя! І якщо кожен із нас посадить і виростить хоча б по деревцю або по кущику чи квітці, то незабаром наша школа стане квітучою і прекрасною. Пам'ятайте, що немає нічого прекраснішого за рослин, що ростуть на Землі.

4

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
3
міс.
1
7
дн.
1
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!