Тема: Рибки у акваріумі
Мета: Поглиблювати знання дітей про акваріум та його мешканців(рибок), їхню зовнішність,спосіб живлення та пересування; розвивати вміння відповідати на запитання , розвивати зв’язне мовлення ,увагу , пам'ять ; виховувати любов та турботливе ставлення до рибок .
Матеріали: акваріум із рибками ,кусок тканини, картопляні штампи у вигляді рибки, аркуш паперу де намальований акваріум із водоростями, пензлик, фарби, вологі серветки.
Хід заняття
- Сьогодні дітки до нас на заняття завітають гості , хочете дізнатися хто це?
- Тоді відгадайте загадку:
Має хвіст , та не літає,
Має рот – не розмовляє.
- Хто це?(міркування дітей) .Тоді відгадайте ще одну загадку:
У хатах прозорих всі вони живуть ,
Можеш ти їх бачить та не можеш чуть.(Рибки)
- Молодці дітки, погляньте ! (Вихователь забирає кусок тканини із акваріума)
- Що це у нас таке?(Акваріум)
- А хто у ньому живе?(Рибки)
- Сідайте всі зручніше та послухайте вірш .
Акваріум
Рибку кинули в водичку . Думала – пустили в річку. Стала вона обживатись, На всі боки розглядатись. Вода чиста, не мутна, Усе видно аж до дна. Водорості тут густі, Мушлі гарні та пусті. Камінці дрібні, пісочок, Є закручений ріжочок. Тут комфортно: тепло, ясно, Затишно і дуже класно. Поживитися є чим, Є де влаштувати дім, Заховатись, попірнати, Бульбашки всі обігнати… Та не вдалось розігнатись – Мусила враз зупинятись. На заваді стінка стала, Далі її не пускала. Бідна зразу зажурилась, Що в неволі опинилась. Але швидко вже й раділа, Що в акваріумі жила. - Малята, яка має бути вода у акваріумі? - Молодці дітки, вода у акваріумі має бути завжди чиста і прозора, її потрібно міняти . - Давайте ми із вами поглянемо на наш акваріум ,що там є окрім рибок? - Так, там є камінчики , мушлі ,пісок , водорості. - І чим наповнений акваріум?(Водою) - Як ви гадаєте, нашим рибкам у акваріумі комфортно? - Подивіться ,як плавають наші рибки у акваріумі?(повільно,рухаючись у різних напрямках) - А чи можна лякати наших рибок або ж стукати у акваріум?(Відповіді дітей) - Окрім того що вони плавають у акваріумі, вони полюбляють їсти . - Дітки що вони люблять їсти? - Так, їм подобається риб’ячий корм, давайте ми їх зараз покормимо та подивимося як вони їдять його.(Діти спостерігають за рибками) Мімічна гімнастика - Давайте ми із вами побудемо рибками, та відтворимо як рибки їдять корм. - Молодці малята, а зараз трішки відпочинемо та зробимо фізкультхвилинку. Фізкультхвилинка Рибка плава у водичці, Рибці весело гулять. (діти виконують відповідні рухи) Рибко, рибко золотенька, Хочемо тебе впіймать! (діти плескають в долоні) Рибка сумно подивилась, Захотіла щось сказать (виконують повороти голови вліво-вправо) Та не вміє.. І подалі Потихеньку відплила. (легенько побігли) - Наші рибки засумували. А чи знаєте ви чому?(відповіді дітей) - Вони хочуть щоб ви намалювали їм друзів . - Ось погляньте, у кожного із вас на столі лежить :картопляний штамп у вигляді рибки, аркуш паперу де намальований акваріум із водоростями, пензлик, фарби, вологі серветки. Та у акваріумі немає рибок. А наші рибки хочуть щоб у них було багато друзів . - Сьогодні ми будемо малювати наші рибки картопляним штампом . - Погляньте ,що на ньому є вирізано? - Так ,правильно дітки, рибка. - Тепер акуратно відкриваємо фарбу, змочуємо пензлик у воду та фарбу,і наносимо пензликом фарбу на штамп. - І тепер робимо відбиток картопляним штампом ,вийшла у нас рибка. - Всі намалювали?- Але одній рибці буде скучно жити у акваріумі,давайте ще намалюємо їй друзів. - Молодці малята,ви сьогодні дуже старанно працювали,наші рибки вам дякують, і прощаються із вами ,відправляючись у свій куточок у дитячому садку. |















