Тема: Розмаїття форм. Взаємозв’язок основної форми та її частин.

Опис документу:
навчати визначати основну форму предмета, його пропорції, побудову і відображати модель з усіма деталями саме такою, якою учні її бачать; навчати розміщувати зображення на аркуші паперу, рівномірно наносити штрихування олівцем для точнішого відображення предмета; навчати учнів міркувати; сприяти розвитку графічних навичок у зображенні елементів геометричного орнаменту; розвивати фантазію, окомір дітей, зорове сприйняття натури і дрібну моторику руки; розвивати естетичне сприйняття навколишнього

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Малювання

Урок 18

Тема: Розмаїття форм. Взаємозв’язок основної форми та її частин.

Малювання з натури. «Новорічна ялинка».

Мета: навчати учнів основ малювання з натури; ознайомлювати з процесом узагальнення форми; навчати визначати основну форму предмета, його пропорції, побудову і відображати модель з усіма деталями саме такою, якою учні її бачать; навчати розміщувати зображення на аркуші паперу, рівномірно наносити штрихування олівцем для точнішого відображення предмета; навчати учнів міркувати; сприяти розвитку графічних навичок у зображенні елементів геометричного орнаменту; розвивати фантазію, окомір дітей, зорове сприйняття натури і дрібну моторику руки; розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу; стимулювати розвиток допитливості; сприяти вихованню у дітей інтересу до спільної діяльності та результатів колективної творчості; виховувати спостережливість, акуратність, увагу; створювати святковий новорічний настрій.

Обладнання: схеми («Розміщення ялинкових гілок з іграшками», «Орнаменти»); шаблони кулі, дзвіночка або ліхтарика; невеликі гілочки сосни й ялини; матеріали для демонстрації послідовності та техніки виконання роботи; шаблони у вигляді кульки, дзвіночка, ліхтарика; обладнання: ТЗН;

Хід уроку

І. Організаційний момент.

II. Повідомлення теми і мети уроку:

– І діти, і дорослі люблять веселе свято Новий рік, але не всі знають, звідки походить звичай прикрашати ялинку кульками. Спочатку ялинки прикрашалися яблуками, що були символом родючості.

– Але трапився неврожай яблук. Тоді склодуви виготовили скляні кулі, якими відтоді почали прикрашати ялинки. Які ж гарні іграшки і кульки можна намалювати, розмістивши їх на ялинкової гілці, прикрасити їхорнаментом, а потім з цих гілочок виконати колективну роботу — новорічну ялинку, що стане прикрасою нашого класу до Новорічного свята!

ІII. Вивчення нового матеріалу

1. Слово вчителя

Що за дивна то новинка

Стала в лісі —

Засвітилася ялинка

На узліссі!

Свічечок на гілках — сила- пресиленна —

І червона, й синя, й біла,

І зелена!..

А горішків і цукерків — Без рахунків!..

А під нею — цілі горки Подарунків!..

(Можна влаштувати невеликий новорічний конкурс поміж класів. Пропозицію виконати колективну роботу діти сприймуть охоче).

2. Бесіда

– Ми вже вміємо малювати загальну форму ялини. А сьогодні ми спробуємо намалювати одну гілку і прикрасити її ялинковими іграшками.

(Учитель показує класу дві невеличкі гілочки — ялинову і соснову. Урок починається з аналізу їхньої форми.)

– Як ви гадаєте, ці гілочки схожі між собою?

– Що в них спільного?

– Чим вони відрізняються? (На відміну від сосни, у якої довгі голки, на гілках ялини голки короткі, а темно-коричневий колір гілок ялини відрізняється від жовто-оранжевого кольору кори сосни.)

– Почнемо малювати з нижнього лівого кутка аркуша, навскіс угору. Проведімо по аркушу паперу пальцем, щоб визначити, як саме розташується основна гілка на малюнку.

(Учитель демонструє послідовність виконання роботи, про водить лінію на дошці крейдою. Учні проводять лінію в альбомі олівцем. Напрямок бічних гілок має відповідати розгалуженню обраної моделі. Необхідно неодноразово нагадати учням, що вони малюють не будь-яку гілку ялини навмання, а саме ту, що перед ними. Перше малювання з натури може мати певну складність. Необхідно постійно підбадьорювати та заохочувати клас, демонструючи правильно виконані малюнки. Хвою можна не малювати простим олівцем, а лише намітити напрямок руху голочок і тонко позначити контур, у межах якого потім будуть намальовані хвоїнки зеленим олівцем або фломастером.

Коли учні завершать роботу з олівцевими контурами, учитель звертає їх увагу на те, який ошатний клас сьогодні, демонструє різноманітні ялинкові прикраси та різнокольорові кульки. Разом з дітьми розглядає виставку орнаментів в колі і нагадує

послідовність виконання такого орнаменту:

– Весь підготовчий малюнок для графічної роботи слід виконати олівцем; лінія повинна бути легкою, замкненою; з декількох неправильних ліній залишається одна правильна, решту видаляють гумкою:

– Щоб ялинка була пишною та ошатною, голочки слід намалювати приблизно однакової довжини так, щоб увесь аркуш був заповнений зображенням.

Учні розфарбовують кору, обравши олівець або фломастер відповідного кольору.)

– Як ви гадаєте, що нам необхідно намалювати спочатку — гілки чи голочки?

– Не можна пришити ґудзик, не пошивши пальта. Так і нам спочатку потрібно намалювати гілки, а потім прикріпити до них голочки. Особливо складним може стати малювання хвої. Учитель демонструє на дошці крейдою техніку штрихування (від гілки назовні з відривом олівця).

Гілки розташовано у різних напрямках, а альбом для малювання має залишатися в одному положенні. Можна зафіксувати положення альбому кнопками або скотчем. Необхідно стежити за тим, щоб учні повертали лише кисть руки, а не розверталися навколо малюнка всім корпусом. Різноманітна робота кисті руки в цій вправі є дуже корисною для розвитку дрібної моторики.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Індивідуальна робота за творчим завданням. Робота над хвоєю займає багато часу. Учителеві необхідно звернути увагу учнів на різні відтінки зеленого кольору на гілці- моделі і запропонувати їм використовувати олівці

(фломастери) світло- і темно-зеленого кольору.

V. Підбиття підсумків

1. Демонстрація робіт.

2 Бесіда:

– Які іграшки зображені на малюнку?

– А які новорічні іграшки є у вас вдома?

– Які з них ваші найулюбленіші?

3. Прибирання робочих місць.

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
1
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!